Matura 2016 ANGIELSKI, CKE. Arkusze, zadania i odpowiedzi na Edulandia.pl. Jak napisać, żeby zdać?

Matura 2016 z angielskiego właśnie trwa. Czy dobrze przygotowałeś się do matury z angielskiego? Jakie są wymagania CKE przed maturą z języka angielskiego? Odpowiedzi, zadania, arkusze CKE i transkrypcje nagrań jeszcze dziś po 14 w serwisie Edulandia.pl
Egzamin maturalny Egzamin maturalny Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Matura 2016, angielski - terminy egzaminów

Wszystkie egzaminy maturalne z angielskiego odbędą się w tym roku w piątek, 6 maja.

6 maja godz. 9.00 - język angielski, poziom podstawowy
6 maja godz. 14.00 - język angielski, poziom rozszerzony
6 maja - język angielski dla klas dwujęzycznych

Matura 2016 z angielskiego na poziomie podstawowym już się zakończyła. Jak ten egzamin ocenili tegoroczni maturzyści? "Banalny banał", "prościzna" - większość opinii z Twittera jest utrzymana w podobnym tonie. Wielu abiturientów wychodziło z sali egzaminacyjnej już po 40 minutach, chociaż na rozwiązanie tego egzaminu CKE przewidziała 120 minut.

Wiemy już też, jakie zadania pojawiły się na maturze 2016 z angielskiego podstawowego. Maturzyści bardzo ucieszyli się widząc, że w arkuszach CKE znalazł się fragment "Harry'ego Pottera". Dłuższą wypowiedzią pisemną okazał się być list do koleżanki. Należało w nim opisać wyjazd do zagranicznej szkoły, występ tam prezentowany oraz to, co będzie się robić w czasie wolnym.


Matura 2016, angielski CKE - poziom podstawowy

Matura z angielskiego sprawdzi umiejętności maturzystów w zakresie rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych i znajomości środków językowych. Ponadto uczniowie na maturze z podstawowego angielskiego będą musieli stworzyć dłuższą wypowiedź pisemną. Na rozwiązanie arkusza z matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym zdający będą mieli 120 minut.

Matura z języka obcego nowożytnego wymagania CKE Matura z języka obcego nowożytnego wymagania CKE Fot. CKE

Matura 2016, angielski CKE - poziom rozszerzony

Na napisanie matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym maturzyści dostaną 150 minut. To zmiana w stosunku do matury z angielskiego z poprzednich lat - wtedy uczniowie pisali egzamin przez 190 minut. W części pisemnej matury sprawdzane będą umiejętności maturzystów z zakresu: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych. Oprócz tego uczniowie na maturze z rozszerzonego angielskiego będą mieli za zadanie napisać dłuższą wypowiedź pisemną.

Matura 2016, angielski CKE - poziom dwujęzyczny

Na rozwiązanie matury dwujęzycznej z angielskiego uczniowie będą mieli 180 minut. Angielski dwujęzyczny jest na maturze przedmiotem dodatkowym. Matura dwujęzyczna z angielskiego sprawdzi umiejętności maturzystów z zakresu: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych. Oprócz tego uczniowie na maturze z rozszerzonego angielskiego będą mieli za zadanie napisać dłuższą wypowiedź pisemną.

Matura Matura Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl

Matura 2016, angielski. Co można wziąć na maturę z angielskiego?

Na maturę z angielskiego koniecznie weź ze sobą długopis z czarnym tuszem lub pióro z czarnym atramentem. Upewnij się, że idąc na maturę z angielskiego masz też ze sobą dowód tożsamości, np. dowód osobisty lub legitymację szkolną.

Nie zabieraj ze sobą na maturę telefonu komórkowego ani odtwarzacza mp3. Korzystanie z nich będzie skutkowało unieważnieniem twojej matury!

Przykładowe zadania z matury z angielskiego Przykładowe zadania z matury z angielskiego Fot. CKE

Matura 2016, angielski CKE - poziom podstawowy. Przykładowe zadania

To zadanie z próbnej matury z angielskiego na poziomie podstawowym.

Przykładowe zadania próbna matura angielski rozszerzony Przykładowe zadania próbna matura angielski rozszerzony Fot. CKE

Matura 2016, angielski CKE - poziom rozszerzony. Przykładowe zadania

To zadanie z próbnej matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Matura Matura Fot. Michał Łepecki / Agencja Wyborcza.pl

Matura 2016 ANGIELSKI - odpowiedzi, zadania, relacja na żywo

Po każdym egzaminie maturalnym odpowiedzi do testów będzie można sprawdzić w serwisie Edulandia.pl. Nasi eksperci będą rozwiązywać arkusze maturalne zaraz po tym, jak CKE opublikuje je na swojej stronie. Maturzysto, sprawdź, jak napisałeś maturę z angielskiego!

Więcej o: