Egzamin gimnazjalny 2016 w... memach. Internauci tworzą ich całkiem sporo. Zobacz najlepsze z nich

Egzamin gimnazjalny 2016 już za niecałe 3 tygodnie! Większość gimnazjalistów nerwowo przegląda książki i próbuje nadrobić zaległości, które nazbierały się przez ostatnie 3 lata. Jak się okazuje, internet też pamięta o tym wydarzeniu i w związku z nim powstaje spora dawka internetowych memów.
Najlepsze memy związane z egzaminem gimnazjalnym. Najlepsze memy związane z egzaminem gimnazjalnym. www.demotywuje.pl

Pierwszy tak ważny egzamin w życiu

Wśród memów pojawił się ten, który podkreśla, że gimnazjaliści są za młodzi i nie powinni decydować o swoim życiu. Tak czy siak - dalsza ścieżka edukacyjna jest w waszych rękach. Od tego, jak napiszecie egzamin gimnazjalny 2016 zależy, czy będziecie mogli przekroczyć próg wymarzonej szkoły.

Demotywatory na egzaminie Demotywatory na egzaminie www.demotywatory.pl

Demotywatory na egzaminie

Demotywatory wychodzą naprzeciw zastanawiającym się gimnazjalistom i proponują temat na wypracowanie. Z tym nie mielibyście problemu, prawda?

Język angielski Język angielski www.demotywatory.pl

Angielski czy rosyjski?

Angielski jest jednym z najbardziej popularnych języków. I to głównie ten język gimnazjaliści wybrali na egzaminie. Jeżeli będziecie mieli przed sobą arkusz, nie zdziwcie się, gdy będzie dużo słówek, które mogły wam gdzieś umknąć. W takim wypadku próbujcie zrozumieć kontekst i odpowiadajcie na pytania - nie poddawajcie się.

Przyszłość narodu Przyszłość narodu www.demotywatory.pl

SOS - przyszłość narodu przeraża

Zdarzyło się wam obejrzeć odcinek Egzamin Gimnazjalny na YouTubie? Słyszeliście odpowiedzi? Chyba każdy mógłby się załamać, jeśli ktoś nie jest w stanie powiedzieć, jaki jest wzór na pole kwadratu...

Dorośli nie znają odpowiedzi na pytania z egzaminu Dorośli nie znają odpowiedzi na pytania z egzaminu www.demotywatory.pl

Dorośli też nie wiedzą

Tak się składa, że pytania z egzaminu gimnazjalnego potrafią przysporzyć sporo kłopotów dorosłym. Oby w tym roku pytania okazały się łaskawe dla samych gimnazjalistów. No i przy okazji dla dorosłych.

Egzamin gimnazjalny w memach. Kreatywność internautów nie zna granic! Egzamin gimnazjalny w memach. Kreatywność internautów nie zna granic! Fot. Kwejk

Rozprawka kontra charakterystyka

Też macie poczucie, że większość czasu poświęciliście na pisanie rozprawki? Jeżeli tak, to ku przestrodze zajrzyjcie, jak pisze się charakterystykę - żeby nikt nie był zaskoczony.

Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Fot. Jeja.pl

Tylko spokojnie...

Przed egzaminem gimnazjalnym relaks i odpoczynek są równie ważne jak nauka i powtórki. Niestety nawet w przyjemnych chwilach relaksu każdego nachodzą czasem myśli o zbliżającym się nieubłaganie egzaminie... Spokojnie, grunt to nie popaść w panikę!

Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Fot. Demotywatory

Ale najpierw najważniejsze...

Jak wiadomo, w arkuszu z języka polskiego zadanie polegające na napisaniu dłuższej wypowiedzi znajduje się na ostatniej stronie. Co jednak robi większość gimnazjalistów po otrzymaniu arkusza? Oczywiście sprawdza, z jakim tematem przyjdzie im się zmierzyć - czy będzie to rozprawka, charakterystyka, a może opowiadanie? Dopiero po sprawdzeniu tej informacji mogą ze spokojem (albo i bez) zmierzyć się z zadaniami od początku do końca.

Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Fot. Demotywatory

Egzamin pełen paradoksów

Dla większości gimnazjalistów część językowa jest tą najprzyjemniejszą i rozwiązywanie jej jest wręcz chwilą relaksu, zwłaszcza w porównaniu z częścią przyrodniczą. Już od lat zdający skarżą się na zawyżony poziom egzaminu z przedmiotów przyrodniczych i marzą o tym, aby był on tak prosty, jak egzamin z angielskiego. Czy w tym roku będzie podobnie?

Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Egzaminy gimnazjalny 2016 - memy Fot. Demotywatory

A jednak są jakieś dobre strony!

Myślicie, że z egzaminu gimnazjalnego nie ma najmniejszego pożytku i przynosi on jedynie nerwy i stres? Otóż niezupełnie! Gwarantujemy, że po napisaniu egzaminu będziecie bogatsi o jedno - wreszcie zapamiętacie swój numer PESEL, który należy wpisywać na każdym arkuszu. A ta wiedza jest niezbędna w dorosłym życiu.