Walentynki i gwiazdy. Którzy celebryci zakochali się w sobie w szkolnej ławce?

Walentynki do dobry czas, żeby powspominać swoje pierwsze miłości. W świecie showbiznesu za normę przyjęło się sytuację, gdy gwiazdy każde kolejne walentynki spędzają z kimś innym. Nawet wśród celebrytów są jednak takie pary, które są swoimi walentynkami już od kilkunastu lat, a nawet i dłużej. Specjalnie na walentynki: poznajcie osiem znanych par, które są nierozłączne jeszcze od czasów szkoły.
Kate i William Kate i William Neilson Barnard (AP Photo/Neilson Barnard, Pool)

Królewskie walentynki - Książę William i Kate Middleton

Historia miłości Kate i Williama jest jak bajka o współczesnym Kopciuszku. Dorastając, Kate, jak miliony jej rodaków, regularnie czytała o życiu małego księcia Williama z pierwszych stron gazet. Lata później los (a może walentynkowy Amor?) sprawił, że wylądowali w tej samej szkole - Uniwersytecie St. Andrews. Zaczęli się spotykać w 2003 r. Dziś tworzą parę przyszłych władców Wielkiej Brytanii i spodziewają się drugiego - po księciu Jerzym - dziecka.

Bono z żoną Alison Bono z żoną Alison Fot. LIONEL CIRONNEAU AP

Walentynki na rockowo - Bono i Alison Hewson

Charyzmatyczny lider U2, Paul Hewson, poznał swoją przyszłą żonę, Ali, gdy obydwoje mieli zaledwie po 15 lat. Uczęszczali do tego samego liceum - Mount Temple High. Chociaż Bono zakochał się w Ali od pierwszego wejrzenia, ta z początku traktowała go tylko jak przyjaciela. Sytuacja zmieniła się po śmierci matki Bono; Ali opiekowała się nim w tym trudnym czasie. Niedługo potem zostali parą. Wspólne walentynki obchodzą już 31. raz i mają czwórkę dzieci.

Mark Zuckerberg i Priscilla Chan Mark Zuckerberg i Priscilla Chan Reuters

Walentynki na Facebooku - Mark Zuckerberg i Priscilla Chan

Historia związku założyciela Facebooka i jego żony pokazuje, że miłość może nas spotkać dosłownie wszędzie, nie tylko w walentynki. Para poznała się przypadkiem i w bardzo zwyczajnych, wręcz trywialnych okolicznościach: obydwoje stali w kolejce do łazienki na imprezie studenckiej. Był rok 2003 i obydwoje studiowali na Harvardzie. Dla swej ukochanej Zuckerberg zaczął nawet uczyć się chińskiego. Pobrali się w 2012 r. Ponieważ zarządzenie Facebookiem zajmuje Markowi mnóstwo czasu, Priscilla ustaliła pewne warunki co do ich związku. Walentyki, nie walentynki - oczekuje od męża jednej randki tygodniowo. Para musi też spędzić ze sobą minimum 100 minut dziennie - i to nie na Facebooku ;)

Jon Bon Jovi i żona Dorothea Jon Bon Jovi i żona Dorothea Paul Froggatt / PR Photos / Paul Froggatt / PR Photos

Walentynki w rytmie 'Bed of Roses' - Jon Bon Jovi i Dorothea Hurley

Walentynki to doskonały czas do celebrowania miłości przez kolejną parę. Rockmani na ogół nie cieszą się reputacją wiernych mężów. Wyjątkiem od tej reguły jest lider zespołu Bon Jovi. Jon poznał swoją przyszłą żonę, Dorotheę, w liceum. Podczas trasy koncertowej w 1989 r. para udała się na sekretny wypad do Las Vegas, by w iście amerykańskim stylu pobrać się w kaplicy Graceland Wedding Chapel. Dziś mają za sobą 24 lata wspólnego życia i doczekali się czwórki dzieci.

Beata Kozidrak i mąż Andrzej Pietras Beata Kozidrak i mąż Andrzej Pietras Screen z Facebook.com/BAJM

Walentynki i polski rock - Beata Kozidrak i Andrzej Pietras

Beata Kozidrak poznała swojego przyszłego męża jako nastolatka. Starszy o parę lat Andrzej miał wtedy inną dziewczynę, ale przyszła wokalistka Bajmu i tak postanowiła zdobyć serce swojej walentynki. Wkrótce połączyła ich muzyka i wspólny zespół.  Z czasem Pietras opuścił Bajm, by zająć się grupą jako menadżer. Kozidrak wyszła za mąż jako pierwsza ze swojej licealnej klasy, w momencie ślubu nie miała jeszcze nawet świadectwa maturalnego. W zeszłym roku para świętowała 35-lecie ślubu.

Piotr i Anna Szwedes Piotr i Anna Szwedes KAPiF

Złotopolskie Walentynki - Piotr Szwedes i Anna Szwedes

Piotr Szwedes, czyli niezapomniany Tomek Gabriel z serialu 'Złotopolscy' i Prymus z 'Młodych wilków', swoją drugą połówkę znalazł już w liceum. Musiał jednak zdobyć serce Ani, która na początku nie zwracała na niego zbyt wielkiej uwagi. Uparty aktor celowo pojawiał się w takich miejscach, w których mógł ?przypadkiem? wpaść na swoją walentynkową sympatię. Jak widać technika poskutkowała i para szybko stała się nierozłączna. Dziś ma trójkę dzieci - dwie córki i syna.

Piotr Gruszka z żoną Aleksandrą Piotr Gruszka z żoną Aleksandrą Ipla.tv

Walentynka na miarę złota - Piotr Gruszka i Aleksandra Szettel-Gruszka

Jeden z najbardziej utytułowanych i cieszących się ogromną sympatią kibiców siatkarz spędza walentynki z żoną już od 20 lat. Piotr zauważył Aleksandrę na meczu koszykówki. Dziewczyna tak go zauroczyła, że postanowił wyśledzić na szkolnych korytarzach, do której klasy chodzi. Gdy mu się to udało, wyciągnął piękną nieznajomą z sali, by zaprosić ją na kolejny mecz. Na ten poszli razem, i tak już zostali. Ich rodzina powiększyła się o dwójkę dzieci - Marysię i Julka.

The Simpsons, Simpsonowie The Simpsons, Simpsonowie Fot. Fox

Walentynki jak z bajki - Homer i Marge Simpson

Kiedy Homer poznał Marge... nie miał jeszcze charakterystycznej łysiny i piwnego brzucha. Wręcz przeciwnie - mógł pochwalić się bujną fryzurą i zdecydowanie bardziej atletyczną sylwetką. Homer zakochał się w Marge w liceum - obydwoje uczęszczali do Springfield High School. Był rok 1974 i druga seria 'Simpsonów' - Homer zaprosił Marge na bal maturalny. Chociaż impreza nie potoczyła się po jego myśli i Marge ostatecznie wybrała się na bal z innym partnerem, koniec końców wybrała Homera na swoją walentynkę i przyszłego męża. Dziś, 41 lat i 26 sezonów później, Homer i Marge tworzą jedną z najsłynniejszych par w historii, a ich miłość wcale się nie starzeje.