Oto najbardziej wpływowi nastolatkowie świata!

Mają po kilkanaście lat i... rządzą światem? Niemalże tak - tygodnik TIME opublikował listę 25 najbardziej wpływowych nastolatków, którzy mają duży wpływ na światową politykę czy kulturę. Oto subiektywna lista najbardziej znanych w Polsce przedstawicieli tego rankingu!

Sasha Obama (13), Malia Obama (16)

Córki Prezydenta USA - Sasha i Malia należą do najbardziej wpływowych, a zarazem najbardziej śledzonych przez media i opinię publiczną dzieci polityków. Sasha jest też najmłodszym dzieckiem mieszkającym w Białym Domu od czasów, gdy mieszkał tam John F. Kennedy, Jr.

Malia i Sasha chodzą do prywatnej szkoły w Waszyngtonie (do tej samej, do której chodziła wcześniej Chelsea Clinton czy Tricia Nixon Cox).

Jako córki jednego z największych światowych przywódców Malia i Sasha często podróżują po świecie i spotykają głowy innych państw, jednak nie zwalnia ich to ze szkoły i licznych zajęć pozalekcyjnych jak choćby taniec, piłka nożna, nauka gry na pianinie czy lekcje tenisa.

Malala Yousafzai Malala Yousafzai OLIVIA HARRIS / REUTERS / REUTERS

Malala Yousafzai (17)

W 2013 otrzymała nagrodę Anny Politkowskiej i Nagrodę Sacharowa. 12 lipca 2013 roku przemawiała na forum ONZ mówiąc m.in. "Talibowie myśleli, że ich pociski mnie uciszą. Pomylili się... z tej ciszy zrodziło się tysiące nowych głosów". Podczas swojej przemowy Malala zaapelowała do światowych mocarstw, by prowadziły politykę na rzecz pokoju, edukacji dzieci i praw kobiet.

Malala jest laureatką tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla.

Przeczytaj biografię najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla "To ja, Malala" >>

Jaden Smith Jaden Smith shutterstock

Jaden Smith (16)

Jeden z najpopularniejszych dziecięcych aktorów, syn Willa Smitha, z którym również występował w filmach. Znany głównie z filmów: W pogoni za szczęściem, Karate Kid czy 1000 lat po Ziemi.

Magazyn Times pozytywnie ocenia również prowadzony przez niego profil na Twitterze, który przyniósł mu ponad 5 milionów obserwujący (followersów). Jaden wyrasta na gwiazdę, być może właśnie dzięki filozofii, którą głosi jednym z ostatnich wpisów: 

Hate Me Love Me Doesn't Matter I'm Still Occupying Time Inside Of Your Psyche.

(Nienawidzisz mnie, kochasz mnie, nieważne. Ciągle zajmuję czas w twoim umyśle).

Chloë Grace Moretz Chloë Grace Moretz shutterstock

Chloë Grace Moretz (17)

Jedna z najbardziej popularnych (i najlepiej zarabiających!) aktorem młodego pokolenia. Zadebiutowała już w wieku 8 lat w filmie Amityville. Od tego czasu zagrała w wielu znanych kasowych filmach, między innymi: Pozwól mi wejść, Mroczne cienie czy Hugo i jego wynalazek.

W 2013 roku zagrała tytułową rolę w horrorze Carrie, a wszystko wskazuje na to, że jej kariera dopiero nabiera rozpędu.

Rico Rodriguez Rico Rodriguez shutterstock

Rico Rodriguez, 16

Rico jest jednym z najbardziej rozpoznawanych dziecięcych aktorów w USA, jest też jednym z najbogatszych - zarabia 115,000 dolarów za każdy odcinek serialu Modern family (Współczesna rodzina) a w tym momencie powstało już osiem sezonów.
Rico zagrał również w wielu innych serialach jak choćby Ostry dyżur, Anenci NCIS czy Cory w Białym Domu.

Lorde Lorde Fot. MARIO ANZUONI / REUTERS

Lorde, 17

Nowozelandzka piosenkarka, której pierwszy singiel uzyskał status podwójnej platynowej płyty w Nowej Zelandii, był także na 1. miejscu liście przebojów Billboard Hot 100.

W styczniu 2014 otrzymała dwie statuetki Grammy.

Rachel Fox Rachel Fox shutterstock

Rachel Fox, 18

Młoda amerykańska aktorka znana przede wszystkim z popularnego serialu Gotowe na wszystko telewizji ABC.

Pojawiała się również w innych filmach i serialach jak choćby: Agentka o stu twarzach, Hannah Montana czy Dom snów.

Więcej o: