Dzień Edukacji Narodowej (Dzień nauczyciela) - prezent dla nauczyciela - co wybrać?

Nauczyciele, lekarze, prawnicy... I prezenty. De duety zwykle wywołują emocje. I chociaż w przypadku nauczycieli problem jest jakby najmniejszy, i tak co roku w okolicach 14 października odzywają się głosy tych, którzy uważają, że wszelkie prezenty dla belfrów to głupi wymysł i strata pieniędzy. A jeśli ktoś już zdecyduje się na prezent - co kupić?

Kwiatek, bukiet kwiatów

Chyba najbardziej typowym i bezpiecznym prezentem dla nauczycielki jest kwiatek, bądź bukiet kwiatów. Prezent taki zazwyczaj nie jest zbyt drogi, wygląda elegancko w momencie wręczania, a niemalże każda kobieta lubi kwiaty. Dobry prezent dla tych, którzy nie chcą się wysilać.

Chwyć za pióro! Chwyć za pióro! fot Andrzej Krasowski / Agencja Wyborcza.pl

Długopis lub pióro

Pomysł zdecydowanie droższy i bardziej problematyczny, ale bez wątpienia wygląda efektownie i, w przeciwieństwie do kwiatów, jest bardziej praktyczny i przydaje się na dłużej. Zamiast tradycyjnego markowego długopisu, można pomyśleć o gadżecie ze śmiesznym, ale sympatycznym napisem np. super nauczyciel. Czasem to lepszy pomysł, niż wydawanie pieniędzy na bardzo drogi prezent.

Książki Książki Fot. Michal Lepecki / Agencja Wyborcza.pl

Książka, notatnik

Jeśli znasz nauczyciela, któremu chcesz zrobić prezent i nie boisz się tego czy trafisz w jego gusta, warto kupić mu książkę dotyczącą tematu, który go interesuje. Szukasz prezentu dla zapalonego geografa - książka podróżnicza może być świetnym pomysłem! Twój nauczyciel historii pasjonuje się II Wojną Światową - bez trudu znajdziesz odpowiednią dla niego książkę!

Wersja dla leniwych albo niezdecydowanych - ciekawym pomysłem jest zakup oryginalnego notatnika. Nauczyciele przecież wiecznie coś notują!

Kubek, zestaw herbat

Nauczyciel na każdą lekcję przychodzi ze szklanką parującej kawy albo herbaty? Dobrym pomysłem na prezent jest więc kubek bo z całą pewnością będzie używany przez przyszłego właściciela. Prezent w wersji lux obejmuje też dołączoną do kubka ulubioną kawę albo herbatę.

Festiwal Słodyczy w Wiśle Festiwal Słodyczy w Wiśle Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Wyborcza.pl

Słodkości

Popularnym prezentem są kosze ze słodyczami - wyglądają bardzo ładnie i efektownie, a może i relacje z nauczycielem staną się bardziej... słodkie. Jeśli nie chcesz wydawać większych pieniędzy na kosz prezentowy, ciekawą alternatywą jest zwykła bombonierka (ale zwykła czekolada nie wygląda już dobrze jako prezent). Warto jednak wcześniej dowiedzieć się czy nauczyciel lubi słodycze. W przypadku osób otyłych - czy przypadkiem nie przeszedł właśnie na dietę...

Zdjęcie

Zdjęcie ulubionej IIIc może być dobrym pomysłem dla osób sentymentalnych - niektórzy nauczyciele (zwłaszcza osoby starsze) lubią trzymać pamiątki po byłych uczniach. Taki prezent jednak raczej nie ucieszy nauczycieli ?młodego pokolenia?. Może lepiej dać wtedy pendrive ze zdjęciami?

teatr teatr Fot. Shutterstock

Bilety

Nauczyciel interesuje się kinem/teatrem/operą? Jeśli tak - zakup biletów to idealny prezent. Wystarczy znać gust nauczyciela - można też po prostu delikatnie podpytać podczas rozmowy - a wtedy idealnie trafiony prezent jest niemalże gwarantowany. Najlepiej jednak kupić bilety dla dwóch osób - czy to dla żony/męża czy po prostu koleżanki.

  Ostatni dzień Fashion Week był dniem otwartym dla kupujących - do strefy showroom, gdzie były stoiska około stu projektantów i twórców dodatków oraz biżuterii, mógł w niedzielę wejść każdy. Pomysł bardzo się sprawdził Ostatni dzień Fashion Week był dniem otwartym dla kupujących - do strefy showroom, gdzie były stoiska około stu projektantów i twórców dodatków oraz biżuterii, mógł w niedzielę wejść każdy. Pomysł bardzo się sprawdził Fot. Marcin Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Biżuteria

To propozycja dla osób, które chcą wydać nieco pieniędzy, to też prezent dość zobowiązujący - biżuterię dlatego daje się nauczycielom pod koniec danego etapu edukacji - na przykład wychowawcy na zakończenie szkoły średniej - żeby podziękować za trzy/cztery lata spędzone z daną klasą. Również w tym przypadku dobrze jest zorientować się jaki typ biżuterii dana osoba lubi - można też po prostu przeanalizować jej codzienny strój i to jakiej biżuterii na co dzień używa.

Więcej o: