Rekrutacja "last minute" - gdzie jeszcze trwa rekrutacja, kiedy kończy się rejestracja na uczelniach?

Gdzie i do kiedy trwa rekrutacja? Ile czasu mam na złożenie odpowiednich dokumentów? Czy na pewno się nie spóźnię? Oto lista najważniejszych uczelni w kraju oraz dokładne terminy - od kiedy i do kiedy można się rejestrować?
Uniwersytet Warszawski, Collegium Maximum. Inauguracja roku akademickiego. Uniwersytet Warszawski, Collegium Maximum. Inauguracja roku akademickiego. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Wyborcza.pl

Rekrutacja na UW i UJ tylko do 2 lipca!

Na Uniwersytecie Warszawskim ostatni dzień rejestracji i wnoszenia opłat rekrutacyjnych przypada na 2 lipca. Na Uniwersytecie Jagiellońskim rejestracja (i analogicznie termin wnoszenia opłat) rozpoczyna się 29 maja i kończy 2 lipca. To już za dwa dni!

Jeśli chodzi o Uniwersytet Gdański, termin zależy to od kierunku. Terminy ostatnich dni rejestracji najpopularniejszych kierunków: biotechnologia 14 lipca, ekonomia 7 lipca (zaoczni: 21 lipca), filologia angielska 7 lipca (zaoczni: 18 lipca), filologia polska 7 lipca (zaoczni: 15 września), informatyka 7 lipca (zaoczni: 14 lipca).

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rejestracja rozpoczęła się 1 czerwca, a kończy 9 lipca. Na Uniwersytecie Wrocławskim ? kandydaci mieli możliwość zarejestrowania się w systemie IRK od 1 maja, ostatni zaś dzień rejestracji to dzień jutrzejszy - 1 lipca. Dla studentów zaocznych ostatni dzień rekrutacji wypada 28 lipca.

Na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach rejestracja trwa od 15 maja do 6 lipca. W przypadku kandydatów na studia niestacjonarne termin zakończenia rejestracji zależy od kierunku. Terminy zakończenia najpopularniejszych kierunków: dziennikarstwo 10 września, filologia angielska 6 lipca, informatyka 15 września, prawo 24 lipca.

Najdłużej rejestracja trwa na toruńskim Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika. Tutaj rejestrować się można już od 30 kwietnia do 7 lipca (oddzielne terminy mają kierunki grafika; konserwacja i restauracja dzieł sztuki, malarstwo oraz teologia). Studenci zaoczni czas mają aż do 10 października (w przypadku naboru na podstawie wymaganych dokumentów) lub 29 sierpnia (w przypadku naboru na podstawie świadectwa dojrzałości).

Harmonogramy rekrutacji na poszczególne uczelnie:

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Studenci kręcą LipDuba na juwenalia. Białystok Studenci kręcą LipDuba na juwenalia. Białystok Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl

Uniwersytety medyczne

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rekrutacja na jednolite studia lekarskie trwa od 5 maja do 4 lipca.

Na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym rekrutacja odbywa się od 1 maja do 7 lipca. Rejestracja na wydziałach lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji oraz analityce medycznej została już zakończona. Kandydaci na studia wieczorowe mają czas jeszcze do 27 sierpnia.

Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi rejestracja na studia stacjonarne została już zamknięta. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia niestacjonarne mają czas do 9 lipca.

Chętni na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku czas mają od 2 czerwca do 9 lipca. Osoby chętne na kierunki lekarski, lekarsko-dentystyczny i farmację mogą się rejestrować do 3 lipca.

Harmonogramy rejestracji:

Gdański Uniwersytet Medyczny

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Dziewczyny na politechniki - dzień otwarty na uczelni technicznej Dziewczyny na politechniki - dzień otwarty na uczelni technicznej Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl

Uczelnie techniczne

Od 26 maja do 4 lipca o przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby zainteresowane studiami na Politechnice Warszawskiej. W filii w Płocku rejestracja zakończy się 12 lipca. Kandydaci na studia niestacjonarne czas mają do 29 sierpnia.

Na Politechnikę Wrocławską kandydaci rejestrować się mogą od 15 maja do 8 lipca (od 10 do 17 września przyjmowane są dokumenty od kandydatów na studia niestacjonarne).

Kandydaci do Akademii Górniczo-Hutniczej ubiegać się o przyjęcie w mogą od 2 czerwca do 7 lipca (g. 15.00), zaś kandydaci na studia niestacjonarne mają w odróżnieniu od innych uczelni dość mało czasu, bo jedynie do 14 lipca.

Politechnika Łódzka rejestruje kandydatów od 2 czerwca do 11 lipca. Z kolei kandydaci na Politechnikę Poznańską czas mają od 15 maja do 2 lipca. Rejestracja na kierunki architektura i urbanistyka oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych już się zakończyła.

Od 8 maja do 1 lipca zapisywać się można na Politechnikę Śląską. Chętni na wydziały Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Wnętrz zapisywać się mogli do 20 czerwca. Do 25 września trwa rekrutacja do Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Harmonogramy rejestracji:

Politechnika Warszawska

Politechnika Wrocławska

Akademia Górniczo-Hutnicza

Politechnika Łódzka

Politechnika Poznańska

Politechnika Śląska

Główna siedziba SGH przy Metrze Pole Mokotowskie Główna siedziba SGH przy Metrze Pole Mokotowskie Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl

Uczelnie handlowe i inne

Kandydaci do Szkoły Głównej Handlowej o przyjęcie na studia ubiegać się mogą od 29 kwietnia do 11 lipca.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu rekrutację na studia przewiduje w terminie od połowy maja do 8 lipca.

Od 1 czerwca do 3 lipca w systemie SOK rejestrować się mogą kandydaci do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu organizuje rejestrację od 1 czerwca do 8 lipca. Do 2 lipca rejestrować się mogą kandydaci na kierunek architektura krajobrazu.

Z kolei Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kandydatów przyjmuje od 15 maja do 6 lipca. Do 24 sierpnia czas mają kandydaci na niestacjonarne studia na kierunki biotechnologia i weterynaria.

Harmonogramy rekrutacji:

Szkoła Główna Handlowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Więcej o: