Wydział Dziennikarstwa jak sama nazwa wskazuje wykształcił wiele osób pracujących obecnie w mediach. Wśród nich wymienić można znanych z głównych programów TVN24 Justynę Pochanke i Grzegorza Kajdanowicza, Wojciecha Zimińskiego, Marka Przybylika i Marię Czubaszek, którzy są stałymi gośćmi "Szkła kontaktowego".
Absolwentem dziennikarstwa na UW jest również aktualny redaktor naczelny "Newsweeka", kiedyś redaktor naczelny tygodnika "Wprost" Tomasz Lis.
Justyna Pochanke swoją przygodę z telewizją rozpoczęła już jako dziecko, prowadząc program dla dzieci "5,10,15". Jest absolwentką liceum im. Batorego w Warszawie, po studiach na wydziale dziennikarstwa UW, przez rok studiowała też na Sorbonie. Przez 6 lat pracowała w Radiu Zet, a od 2001 roku związana jest z telewizją TVN.
Ciekawym życiorysem może pochwalić się Maria Czubaszek, która swoją radiową przygodę rozpoczęła w 1960 roku od Programu I Polskiego Radia.
Absolwenci tego wydziału związali się także z dziennikarstwem przez nieco mniejsze "d". I tak Piotr Bałtroczyk jest rozpoznawany przede wszystkim jako konferansjer i kabareciarz, Zygmunt Chajzer kojarzy się ostatnio głównie z proszkiem do prania, a Krzysztof Ibisz to etatowa gwiazda imprez nie tylko sylwestrowych.
Z nieco innych tytułów prasowych znani są inni absolwenci wydziału dziennikarstwa na UW: Andrzej Person po wieloletniej karierze dziennikarza sportowego, od VI kadencji senatu przeszedł na "drugą stronę mocy" i obecnie realizuje sportowo-prawniczą pasję (jest również absolwentem prawa) jako senator Platformy Obywatelskiej.
Od absolwentów Wydziału Nauk ekonomicznych oczekuje się poważniejszego zaangażowania w ekonomię i politykę. Po tym względem absolwenci UW nie zawodzą. Wśród nich znajduje się chociażby Zyta Gilowska, były kandydat na premiera profesor Piotr Gliński, a także była minister sportu Joanna Mucha.
Zyta Gilowska to profesor ekonomii, zajmowała stanowisko ministra finansów w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Przez trzy lata zasiadała w Radzie Polityki Pieniężnej.
Piotr Gliński odbył również studia w Polskiej Akacemii Nauk, a mimo ukończenia ekonomii to właśnie humanistyczna socjologia stała się jego powołaniem. W 2008 roku utrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych.
Joanna Mucha po utrzymaniu tytułu doktora nauk ekonomicznych pracowała jako wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez dwa lata pełniła funkcję ministra sportu i turystyki.
Wśród absolwentów znalazły się również osoby niezwiązane z polityką, ale za to robiące karierę w swoich dziedzinach, jak choćby Jan Wejchert założyciel grupy ITI.
Wydział filozofii może poszczycić się absolwentami zarówno o filozoficznym podejściu do życia, jak i mocno stąpającymi po ziemi. Najbardziej barwną postacią w tłumie absolwentów jest prawdopodobnie przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot. Ale w gronie absolwentów znalazła się również Magdalena Środa, czy aktualna Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Lena Kolarska-Bobińska.
Janusz Palikot po studiach na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i na Uniwersytecie Warszawskim, kierował firmami produkującymi m.in. wina musujące czy wódkę Żołądkową Gorzką. Za zasługi na rzecz rozwoju polskiej gospodarki został przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Przez kilka lat związany z Platformą Obywatelską, aktualnie szef Twojego Ruchu.
Magdalena Środa po studiach pracowała na wydziale Filozofii UW, jest członkinią Komitetu Etyki Polskiej Akademii Nauk. Jest stałą felietonistką "Gazety Wyborczej" i tygodnika "Wprost".
W gronie absolwentów znalazła się także Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej, a także Jacek Cichocki - były dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, a także były minister Spraw Wewnętrznych.
Zdecydowanie pierwszoplanowym absolwentem wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Warszawskiego jest aktualny prezydent RP Bronisław Komorowski. Przez wiele lat związany z harcerstwem, tam poznał swoją przyszłą żonę. W trakcie studiów należał do studenckiego koła naukowego historyków, pełnił też funkcję przewodniczącego koła.
Uniwersyteckim kolegą, a obecnie bliskim współpracownikiem Bronisława Komorowskiego jest Tomasz Nałęcz, który nie tylko ukończył studia historyczne na UW, ale również doktoryzował się na tej uczelni, ale również obronił habilitację i objął stanowisko profesora. Zajmuje się historią Polski XIX i XX wieku.
Do grona absolwentów tego wydziału należał też Jacek Kuroń. Uczestnik Okrągłego Stołu, dwukrotny Minister Pracy i Polityki Społecznej (w rządach Tadeusza Mazowieckiego i Hanny Suchockiej). Występował przeciwko łamaniu prawa w Chinach i w Tybecie.
Sięgając nieco dalej w historię, do ludzi, którzy wiele zrobili, a nie mają już okazji znaleźć się na okładce kolorowego czasopisma, docieramy do Andrzeja Wróblewskiego (pseudonim "Ibis"). W czasie wojny działał w konspiracji, wielokrotnie odznaczony za zasługi: między innymi Krzyżem Armii Krajowej i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Po ukończeniu studiów związany był głównie z "Życiem Warszawy", później współpracował z Gazetą Wyborczą. Był także pomysłodawcą założenia Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk.
Katarzyna Pakosińska pozostałych członków Kabaretu Moralnego Niepokoju poznała w trakcie studiów. Ta znajomość zaowocowała pięcioletnią współpracą pełną sukcesów kabaretu.
Po polonistyki zaczynała swoją karierę również Dorota Wellman. Pracowała w Radiu Eska, ZET i TOK FB. Przez wiele lat prowadziła w TVP program "Pytanie na śniadanie".
Trochę pomiędzy prawem a filmem krąży Joanna Jabłczyńska, prawniczka i aktorka, która do końca nie potrafi się chyba zdecydować na to, w którą stronę powinna podążyć. Co nie zmienia faktu, że jest to jedna z lepiej wykształconych polskich aktorek.
Inni znani absolwenci tego wydziału podążyli jednak zdecydowanie bardziej stonowaną ścieżką kariery.
Hanna Gronkiewicz-Waltz, Jarosław Kaczyński i Ryszard Kalisz łączą praktykę prawniczą (praktyczną za sali sądowej, bądź teoretyczną na sali wykładowej) z czynnym udziałem w polskiej polityce.