10 szkoleń, które musisz zrobić

Studia na renomowanej uczelni i tytuł magistra nie są już gwarancją podbicia rynku pracy. Jak najlepiej na nim zaistnieć? Cały czas się szkolić! Zobacz 10 szkoleń, które warto zrobić.

Wywieranie wpływu

Retoryka to sztuka realnego przekonywania do siebie innych. Podobno umiejętne wywieranie wpływu to gwarancja powodzenia praktycznie w każdej dziedzinie. I właśnie tak jest, a niezliczona liczba przykładów tylko to potwierdza. Udział w szkoleniu pozwoli ci się tego nauczyć. Sztuka perswazji ma swoje jasne zasady. Dzięki nim będziesz wiedział, co robić, by twoje pomysły zyskały akceptację innych. Podczas szkolenia można się dowiedzieć, że takie elementy jak temperatura powietrza, gestykulacja czy ton głosu, mogą zdecydować o losach twojego sukcesu.

Źródło:

Żyjesz w ciągłym stresie? Uważaj, dopadnie cię łupież Żyjesz w ciągłym stresie? Uważaj, dopadnie cię łupież Fot. Shutterstock

Walcz ze stresem

Nadmiar pracy i chroniczny brak wypoczynku negatywnie wpływają na skuteczność i osobiste samopoczucie. Dotyczy to zwłaszcza absolwentów, od których w nowym miejscu pracy wymaga się znacznie więcej. Ale nikt nie jest skazany na codzienną dawkę stresu. Odpowiednie szkolenie może nawet zwiększyć efektywność w pracy i pomóc w zachowaniu życiowej równowagi. Wystarczy nauczyć się planowania i ustalania priorytetów. Dzięki temu zadania będą lepiej zorganizowane, a błędy wyeliminowane. Dobrze zaplanowany dzień pracy to także więcej czasu na życie prywatne. Dzięki temu możemy dłużej przebywać z rodziną i przyjaciółmi oraz czerpać radość z chwil spędzonych w gronie najbliższych.

Źródło:

Zarabiaj na giełdzie

Parkiet giełdowy to chyba jedynie miejsce, w którym można w jednej chwili zarobić potężne pieniądze. Taką szansę ma tylko garstka specjalistów, znających się na rzeczy. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu wkrótce będziesz mógł do nich dołączyć. Podczas kursu można dowiedzieć się, jak założyć rachunek maklerski, poznać zasady inwestowania i metody czytania wykresów giełdowych.

Źródło:

Kształtowanie wizerunku

Wystarczy zaledwie kilka sekund, aby przyszły pracodawca wyrobił sobie zdanie o tobie. Aby zwiększyć swoje szanse wystarczy zadbać o nienaganny wizerunek. Niestety higiena osobista to za mało. Dlatego podczas szkolenia można dowiedzieć się, jak styl naszego ubrania wpływa na czyjeś samopoczucie lub w jaki sposób wyrażać swoje opinie. Szkolenia z zakresu kształtowania wizerunku są obowiązkowe choćby wśród polityków. Być może i dla ciebie będzie to początek nowej kariery.

Źródło:

Młodzież bardzo potrzebuje pierwszej pracy Młodzież bardzo potrzebuje pierwszej pracy fot. Shutterstock

Sztuka wystąpień publicznych

Jak mówić ciekawie do zgromadzonych? W jaki sposób zainspirować nieznanych sobie ludzi? Takie umiejętności podczas wygłaszania referatu na wykładzie lub prezentacji zmiany strategii firm przed zarządem, przydadzą się każdemu. Sztuka wystąpień to zespół technik i zasad, których bez problemu można się nauczyć i opanować do perfekcji. A szkolenia mogą w tym jedynie pomóc. Taka wiedza to gwarancja sukcesu - osobistego i zawodowego.

Źródło:

Języki obce - na skróty

Nauka języka obcego to niekiedy nużące i wyczerpujące zadanie. Ucząc się w tradycyjny sposób należy poświęcić kilkaset godzin, by osiągnąć znajomość języka na poziomie komunikatywnym. Natomiast, aby porozumiewać się płynnie w języku obcym niezbędne jest poznanie około 2000-3000 słów. Taka ilość jest konieczna do swobodnej rozmowy na dowolny temat. Jednak praktyka widoczna w biznesie jest zupełnie inna. W rozmowach branżowych wystarczy znajomość około 1000 słów, aby zrozumieć rozmówcę. Zazwyczaj są to dyskusje o zyskach, stracie, wdrożeniach i inwestycjach. Dlatego zamiast kolejny rok studiować język, warto pomyśleć o przyspieszonym szkoleniu języka branżowego związanego z wykonywanym zawodem.

Źródło:

Bądź asertywny

Asertywność to umiejętność wyrażania własnego zdania. Niestety jest to sztuka, której brakuje wielu z nas. Dość często godzimy się na rzeczy, które nie są po naszej myśli, lub nawet krzyżują nasze plany. A przecież jest to umiejętność nabyta. Zachowania asertywne to umiejętność, dzięki której ludzie otwarcie wyrażają swoje myśli, preferencje, uczucia, przekonania i poglądy nie lekceważąc rozmówców. W dobie wzrastającej konkurencyjności na rynku, coraz częściej o sukcesie bądź porażce zaczynają decydować cechy interpersonalne. Aby zwiększyć szansę na sukces, i zdobyć to, czego się pragnie, wystarczy wziąć udział w szkolenia z zakresu sztuki asertywności.

Źródło:

Ucz się negocjacji

Jak często przegrałeś w rozmowie z szefem na temat twojej podwyżki? Ile razy brakowało tci argumentu w dyskusji ze znajomymi? Takie sytuacje można zmienić. W każdych przeprowadzanych negocjacjach należy przestrzegać pewnych zasad, które można określić inaczej jako zbiór dobrych praktyk, których przestrzeganie prowadzi nas najpewniej do celu. Niektóre z takich zasad to: żądaj więcej niż chcesz osiągnąć, unikaj konfliktów lub zawsze proś o coś w zamian. Dzięki takim praktykom w każdej dyskusji będziesz zwycięzcą.

Źródło:

Jak dobrze znasz się na komputerach

Życie bez komputera wydaje się już niemożliwe. W pracy czy w domu, wszystkie czynności odbywają się w Internecie lub za pomocą kilku popularnych programów. Być może dlatego panuje przekonanie, że każdy jest specjalistą w zakresie obsługi nowoczesnych technologii i oprogramowania. Nic bardziej mylnego. Przeglądać informacje w sieci lub napisać e-mail owszem może każdy potrafi, ale o stosowaniu funkcji logicznych i matematycznych w programie MS Office słyszeli zapewne tylko niektórzy. A przecież jest to zakres obsługi jednego z najpopularniejszych programów na poziomie podstawowym. Dlatego bez względu na ocenę swoich możliwości warto skorzystać ze szkoleń obsługi komputera. Być może jest coś czego jeszcze nie umiemy.

Źródło:

Szukaj pracy - aktywnie

Jest to szkolenie, o którym nie warto wspominać w swoim CV, ale bez którego być może nigdy nie zdobędziemy wymarzonej posady. Kursy aktywnego poszukiwania pracy skupiają się na przygotowaniu profesjonalnych dokumentów (CV i list motywacyjny), jak również na technikach kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Udział w kursie zdecydowanie podnosi efektywność na rynku pracy osób, które na pierwszy rzut oka niewiele mają do zaoferowania. Poznanie takich technik, być może spowoduje, że szukanie pracy nigdy nie będzie konieczne, a pracodawcy sami będą walczyć o twoje względy.

Źródło: