Paryż powoli wraca do życia. Wieża Eiffla znów będzie otwarta

W niedzielę ponownie zostanie udostępniona turystom wieża Eiffla. Ten najsłynniejszy zabytek stolicy Francji, który stał się symbolem Paryża został zamknięty we wtorek ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

"Za dużo śniegu. Zamykamy"

Dyrekcja Wieży Eiffla zdecydowała się na zamknięcie jednego z najlepiej rozpoznawalnych obiektów na świecie ze względu na intensywne opady śniegu.

Wystrczyło 20 cm białego puchu

Wprawdzie w stolicy Francji nasypało nie więcej niż 20 centymetrów białego puchu, co może w Warszawie, Moskwie czy w Quebecu, a nawet we wschodniej Francji, wywoływać uśmiech, to jednak w Paryżu i w regionie stołecznym sparaliżowało to życie mieszkańców.

Paryż jest zawsze romantyczny, nawet zimą

Zimowa aura jest okazją do romantycznych spacerów. W końcu jesteśmy w Paryżu.  

Snowboard w centrum miasta

U wielu paryżan opady śniegu wywołały prawdziwą ekscytację. Niektórzy próbowali zjeżdżać na snowboardzie ze wzgórza Montmartre, ale atak zimy spowodował zakłócenia w ruchu miejskim, kolejowym, a także lotniczym.

Zamknięto szkoły i sklepy

Rekordowe korki na drogach, ludzie całą noc koczujący w swoich samochodach, zamknięte sklepy, szkoły, nie kursujące autobusy, opóźnienia na kolei i na lotniskach. Słowem - paraliż miasta. 

Puste półki w centrach handlowych

Skutki wprowadzenia zakazu poruszania się w regionie paryskim ciężarówek, których kilkaset stało na poboczu, dzisiaj widać na pustych półkach wielu sklepów - także wielkich sieci handlowych.

Śnieg równa się dobra zabawa

Brakuje warzyw, owoców, mięsa czy ryb. Transportowcy domagają się od władz odszkodowań. Jednak nie dla wszystkich opady śniegu to przekleństwo, a wręcz przeciwnie. To okazja do dobrej zabawy. 

Lepimy balwana

Ze śniegu w Paryżu cieszyły się tylko dzieci, a także fotografowie. Tu kobieta pozuje przy bałwanie w podparyskim Issy les Moulineaux.

Na nartach z Montmartre

Niektórzy paryżanie poczuli się w mieście, jak na alpejskich stokach...

Alarm pogodowy w 7 departamentach

Sytuacja w regionie Ile-de-France uległa znacznej poprawie, mimo, że śnieg miejscami jeszcze leży, ale w siedmiu departamentach środkowej Francji wciąż obowiązuje alarm pogodowy.

Więcej o: