Komentarze (380)
Zapad 2017. Rosyjsko-białoruskie manewry weszły w decydującą fazę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • matt7893

  Oceniono 8 razy 4

  Prawdziwe bezpieczenstwo Rosji oparte jest jedynie na broni jadrowej nieograniczonego zasiegu i mozliwosci rakietowego jadrowego razenia celow w USA. Manewry te maja jedynie znaczenia propagandowe i ekonomiczne przelania pustych pieniedzy aby stworzyc cel produkcji zuzytych podczas wirtualnej wojny srodkow wojskowych jak paliwo i zuzyte ladunki.

 • robert_live

  Oceniono 8 razy 4

  Antoni właśnie odpierał agresję "sowiecką" z 1939r. Na kolejną już jest gotów, WOT rozmieszczony po lasach.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 20 razy 4

  No to tyle chłopa, ile liczy cała armia RP wliczając w to chłopaków z MarWoja i sił powietrznych!
  Co by nie mówić mają rozmach sku...syny, tylko kto za to zapłaci, bo ani Białoruś ani Rosja jakoś ostatnio groszem nie śmierdzi :-)

 • nic_wam_to_nie_da

  Oceniono 5 razy 3

  Szechter i sekta w ekstazie

 • blablick

  Oceniono 3 razy 3

  Zajęcie Polski przez Putina nie miało by dla niego żadnego gospodarczego pozytywu tylko wrzoda na sowieckiej do..e. Zrobił by tylko po to żeby pokazać swoim poddanym i Ameryce ze to może zrobić. W interesie satrapów rządzących pięknym krajem jakim jest Rosja jest to żeby kraje takie jak Polska były słabe, podzielone i najlepiej same. To im się udało. Czapki z głów..:/ Wojny nie będzie bo każda skończyła by się końcem świata. Chociaż jak mówił klasyk: głupota ludzka jest nieskończona...

 • pt.nut

  Oceniono 9 razy 3

  17 Wrzesnia 1939... nalezy pamietac.
  Nalezy takze pamietac, ze Wielka Wojna Ojczyzniana, byla obronna z koniecznosci. Gdyby Hitler spoznil sie o 2 tygodnie, Sowieci przemaszerowaliby przez Europe spacerkiem.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 17 razy 3

  Zadziwiające jest to, że kraj który jest bezpieczny (bo ma broń atomową), zamiast inwestować w rozpadającą się infrastrukturę i przemysł, to ciągle tylko nowe czołgi i czołgi.
  Kto był w Rosji, ten widział. Dziurawe drogi, walące się bloki, przemysł technologicznie w latach 70, transport zbiorowy jak z jakiegoś muzeum.
  Ale czołgi, czołgi, czołgi! Po co wam to drodzy Rosjanie?

 • pierre_doleto

  Oceniono 2 razy 2

  A czołgi Putina na przedpolach Warszawy już widzicie?
  Jeszcze nie? To wypisujcie to bzdury dalej , a na pewno wreszcie zobaczycie, bo to najwyrazniej działa na was jak marycha.

 • pull_up_terrain_ahead

  Oceniono 4 razy 2

  Boicie się w zespole Gaśmiety? Radziwinowicz! Idą po ciebie! I będa cię poić ruską wódką...Żadne tam AA, abstynencję ku zdrowotności wybij sobie z zapitego czerepa..

 • dustinmadness

  Oceniono 2 razy 2

  Na zdjęciach helikoptery, myśliwce, artyleria, czołgi, rakiety, a nasza wtyka GRU szykuje mięso armatnie

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  W kontekście manewrów Zapad najbardziej mi się podobała wypowiedź generała Kozieja, który stwierdził kategorycznie, że duży, regularny konflikt z NATO Rosja by z kretesem przerypała.

  Biorąc pod uwagę rosyjską doktrynę wojenną zakładającą użycie taktycznej broni jądrowej w takim konflikcie można wyciągnąć wniosek, że zdaniem Pana generała wojna jądrowa jest do wygrania i NATO w razie wodza nie będzie miało z tym problemu.

 • blski

  Oceniono 2 razy 2

  W interesie wojska i firm zbrojeniowych jest straszenie napascia rosjan na sz kraj, a krwawy czekista jak nie napadal taak nie napada. Ten KGBista napadnie na nasz kraj w momencie gdy spuscimy go z oka.
  Dlatego tez musimy byc w pogotowiu i wyposazac nasze wojsko w najlepszy mozliwy sprzet. Zeby zaskarbic sobie przyjazn i zapewnic pomoc w nieuniknionej wojnie z kacapami musimy dbac o przyjazn Amerykanow, wlasnie dlatego nasze wladze wysylaja naszych misjonarzy do Iraku i Afg.
  Jezeli Putin bedzie nadal nas zwodzil to nie pozostanei nic innego tylko wyslac naszych zaprawionych w walce wojakow na Moskwe, zanim kto sie obejzy to Putin w kajdanach bedzie w Polsce a my bedziemy rzadzili w Moskwie.
  Teraz musze konczyc bo slysze, ze pielegniarz juz tu idzie i jak zobaczy, ze jestem na kompie to mi znowu kaftan zaloza.

 • arni25el

  Oceniono 8 razy 2

  A dlaczego w postach nie wspomina się o sławnej przecince od strony Białorusi, pomija się zasługi starszego szyszkownika, aby pancerne zastępy mogły bezproblemowo wjechać do Wolski

 • vomitorium1

  Oceniono 8 razy 2

  "Poważne przygotowania do wielkiej wojny"
  a tam
  chcą korytarz suwalski
  (połączenia obwodu kaliningradzkiego z matuszką)

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 12 razy 2

  Black Sabbath
  War Pigs
  Generals gathered in their masses,
  Just like witches at black masses.
  Evil minds that plot destruction,
  Sorcerer of death's construction.
  In the fields the bodies burning,
  As the war machine keeps turning.
  Death and hatred to mankind,
  Poisoning their brainwashed minds.
  Oh lord yeah!
  Politicians hide themselves away,
  They only started the war.
  Why should they go out to fight,
  They leave that role to the poor.*
  Yeah!
  Time will tell on their power mind, **
  Making war just for fun.
  Treating people just like pawns in chess,
  Wait till their judgement day comes.
  Yeah!
  Now in darkness world stops turning,
  Ashes where the bodies burning.
  No more war pigs have the power,
  Hand of God has struck the hour.
  Day of judgement God is calling,
  On their knees the war pig's crawling.
  Begging mercy for their sins,
  Satan laughing spreads his wings.
  Oh lord yeah!
  Songwriters: F. IOMMI, W. WARD, T. BUTLER, J. OSBOURNE

 • Michał Roszczyk

  Oceniono 6 razy 2

  Jak tu wjadą, to nie będzie co zbierać. Zostaną tylko wypalone dziury w ziemi. A NATO i reszta świata potępi atak i wyrazi głębokie zaniepokojenie. Cieszcie się życiem, póki możecie : )

 • hans_close

  Oceniono 18 razy 2

  DLACZEGO TAK BARDZO OBRAŻACIE SIĘ ZA SŁOWO "KACAP"?

  Przecież to zwykła gwara z Podlasia calkowicie nie obraźliwa. Pamiętam jak mój dziadek z Podlasia nazywał tak waszych dziadków nawet wtedy, gdy mówił o nich w kontekście neutralnym. Kacapy, dlaczego reagujecie agresją i obelgami na to neutralne słowo?

 • tenare

  Oceniono 12 razy 2

  WOT rozstawi barierki i te 2 mln Ruskich i Białoruskich nie przejdą.
  Berlin. Paryż, Madryt i Lizbona będą bezpieczne, będą obronione.
  Dziękujcie narody!

 • hans_close

  Oceniono 22 razy 2

  KACAP NICZYM OSIEDLOWY PIJACZEK, BIJE SŁABSZYCH I PROWOKUJE SILNIEJSZYCH.

  Dowody:
  - I wojna światowa wybuchła z powodu ogłoszenia mobilizacji przez kacapów. Kacapy dostawały lanie raz zarazem i zapewne przegrałby wojnę już w 1915, gdyby nie ofensywa na zachodnim froncie na którą Niemcy musieli przerzucić wojska zw wschodu.

  - II wojnę światową kacapy rozpoczęły wraz z Niemcami, atakując Polskę, Litwę, Estonię, Łotwę, Finlandię i Rumunię. Oczywiście zapijaczone kacapy przegrałyby wojnę, gdyby nie OGROMNA pomoc od rusofila Roosevelta.

  - III wojnę światową również rozpoczną kacapy, jednak teraz nikt ich nie uratuje i to będzie zasłużony koniec tego zapijaczonego, bandyckiego narodu.

  AMEN

 • keramwistagano

  Oceniono 1 raz 1

  Putin musi miec dobry ubaw, jak mu donosza, ze w Europie ziemia sie telepie, od trzesienia dupami ze strachu. Dal chlopakom troche pobiegac po ugorach, zeby mu nie zgnusnieli w koszarach do reszty.
  Byly czasy, ze Polska brala udzial w manewrach w tamtych regionach, bylo nie zmieniac. Wyobrazcie sobie kaczora jak siedzi dumny po prawicy Wolodii i patrzy jak jak miesko armatnie cwiczy zabijanie i umieranie

 • kylax4

  Oceniono 1 raz 1

  Mamy już 19 września. Gdzie ta rosyjska inwazja na Europę, o której bredzili różni nawiedzeni?

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  Rosja z Białorusią tworzą swój własny pakt obronny więc ćwiczą, maja co bronić, bo i zasoby surowcowe i obszar, nie rozumiem tylko paniki w naszych mediach, że zagrożenie dla krajów byłego bloku UW, po co mieliby go napadć skoro wystarcza manewry i sraczka jest?

 • kastoripollux

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze, że Putin ułybnułsia a nie razsierdiłsia.

 • ja5569

  Oceniono 3 razy 1

  Make Russia great again?

 • gokle

  Oceniono 1 raz 1

  To wszystko to pic na wode. Zadnej wojny nie bedzie. Nastepna wojna to bylby koniec swiata.

 • tomtg123

  Oceniono 3 razy 1

  1) Obecnie na wojnie nie zależy nikomu, natomiast na wciągnięciu Polski w swoją "strefę wpływów" zależy W.W. Putinowi - najlepiej bez wojny, bo do tego celu wystarczy poczucie realnego zagrożenia.
  Czyli "finlandyzacja" krajów sąsiednich. Podporządkowanie bez żadnej wojny. Ograniczone podporządkowanie - ale jednak. Tak jak było z Polską za czasów PRL.
  Na przykład Białoruś jest takim rosyjskim satelitą, choć żadnej wojny tam nie było. Ukraina przez lata też była rosyjskim satelitą i zapewne nim pozostanie , a lokalna wojna zaczęła się tam wtedy, gdy pojawiło się ryzyko, że to się może zmienić i Moskwa uznała, że trzeba interweniować.
  I NIKT się nie ruszył w obronie Ukrainy, bo Rosja jest silna, a Ukraina jest sama.

  A w sumie dlaczego Łotwa albo Estonia nie mogłaby być rosyjskim satelitą ?
  Albo dlaczego nie Polska ?
  Bo mamy siłę żeby się samodzielnie przeciwstawić ? Nie mamy - w porównaniu do Rosji sami nie mamy żadnej siły i nie będziemy mieć.
  Bo mamy sojuszników ? A czy na pewno jeszcze ich mamy i będziemy mieć za rok/dwa/trzy , po kilku latach tzw. "dobrej zmiany" ?

  2)
  Jeśli ktoś myśli że chroni nad przed tym scenariuszem batalion albo nawet brygada NATO , no to błądzi.
  W wrześniu 1939 w Polsce była tzw. Francuska Misja Wojskowa, wojskowe przedstawicielstwo Francji, ciało doradcze i szkoleniowe współpracujące z wojskiem polskim.
  Wtedy też mieliśmy na terenie Polski wojskowe struktury mocarstwowego sojusznika.
  Ani nie odstraszyło to agresora, ani nie spowodowało realnej reakcji Francji na agresję
  Niemiec wobec Polski.
  Francuscy wojskowi opuścili Polskę razem z rządem i dowództwem wojsk polskich - 17 września 1939 przekroczyli granicę polsko-rumuńską.
  Wojska NATO będą walczyć w obronie Polski wtedy i tylko wtedy, gdy będzie decyzja polityczna (nie, wcale nie decyzja Polski. Decyzja państw ojczystych tych żołnierzy. ) żeby walczyć (i nie, wcale nie decyzja Polski. Decyzja państw ojczystych tych żołnierzy) .
  A jak takiej decyzji nie będzie, to zamkną się w koszarach jak żołnierze ONZ w Srebrenicy i tam poczekają, aż się sytuacja uspokoi. Tak może być. Nie musi, ale może.
  I tym większe jest prawdopodobieństwo że państwa NATO byłyby gotowe nas wspomóc w razie zagrożenia (i wcale niekoniecznie mówimy o zagrożeniu atakiem - powiedzmy że mowimy najpierw o zagrożeniu .... rosyjska opieką), im lepsze są nasze stosunki z naszymi sojusznikami.
  A jakie są stosunku PiSu z większością państw NATO ? No własnie.
  Kaczyński bredził całkiem niedawno, że jak się Europie PiS nie podoba, no to Polska może zostac sama i OK, będzie "oazą wolności". Otóż nie będzie wtedy sama.
  Już pan Putin wtedy zadba, żeby nie była sama. Zaopiekuje się nami. Dla naszego dobra, oczywiście... A o żadnej wolności to nawet nie będzie mowy.

 • aa_propos

  Oceniono 3 razy 1

  Jenerał Pavel na czele armii czeskiej rozprawi się z Putinem. A jak nie on to mamy feldmarszałka Macierewicza...Temu lepiej w drogę nie włazić.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 5 razy 1

  ale z was redahtorki głąby, te wasze określenia , aluzje, intrygi, rosjanie be, niemcy be - czy w waszym interesie jest jątrzenie i kłamliwa propaganda? Czy wam żel ze zyjemy w pokoju i mamy bezpieczne granice? do czego zmierzacie ze z putina robicie idiotę czy cynika? popatrzcie co sie pojawia na gębie antka

 • poppers68

  Oceniono 9 razy 1

  Tak obserwuję tę wojenną ambę narastającą ... z naszej, zachodniej strony.
  Wojna zawsze ma swoje umocowania. Do nich należą : religia, ideologia albo trywialne złoża mineralne lub inne przymioty napadanych.
  TU NIE WIDZĘ RACJONALNYCH POWODÓW ABY WSPÓŁCZESNA ROSJA CHCIAŁA ZAATAKOWAĆ ZACHÓD.
  Putin oraz Jego drużyna ma się w swoim kraju świetnie : pałace , posiadłości i latyfundia. Na Zachodzie ludzie ci mają ( jak to ktoś niedawno określił) swoje firmy , swoje hotele , swoje drużyny piłkarskie, z których czerpią miliony. Mało tego, większość dzieciaków tych ludzi ( z Putinem włącznie) mają polokowane na Zachodzie dzieciaki. WIĘC PO CO MAJĄ TO WSZYSTKO TRACIĆ?
  Coraz częściej myślę o słowach Trumpa ( który z mojej bajki specjalnie nie jest a nagrzebał sobie słusznie, bo popełniał błędy), iż NATO nie działa jak powinno, BO NIE BYŁO I NIE JEST W STANIE UCHRONIĆ OBYWATELI SWOICH KRAJÓW PRZED AGRESJĄ MUZUŁMAŃSKĄ WEWNĄTRZ TYCH KRAJÓW.
  I tak się zastanawiam, czy ta cała histeria to nie próba udowodnienia przez cywilnych urzędników NATO oraz paru naszych zachodnich wojskowych potrzeby utrzymania swoich suto wynagradzanych posadek. Jednocześnie, rzeczywiście nie radząc sobie ze współczesnym autentycznym zagrożeniem jakim jest muzułmański terroryzm?
  Coś tutaj nie gra choć oczywiście współcześnie Rosja ma swoje za uszami. Podobnie zresztą jak biedna i zaatakowana Ukraina - nie będącą chyba specjalnie zainteresowana proponowanym przez Rosjan udziałem ONZ w rozwiązaniu sytuacji w Donbasie.
  Nie jest tak jak piszę? Nie macie podobnych odczuć? Takich z dystansem i bez anty lub pro rosyjskich poglądów?
  Do dziś pamiętam, jak młody Bush chciał aby Rosja współtworzyła tarczę antyrakietową ( choćby przeciw Koreii Płn) i Rosja była wstępnie tym projektem zainteresowana. Przyszedł Obama i się posypało.....
  Nie, nie uważam aby Zachód grał fair. Nie do końca. Stan wrzenia to też dobry biznes dla koncernów zbrojeniowych oraz ....mediów , dziennikarzy , komentatorów i polityków.....
  Udawadniają, że są potrzebni i chcą nadal zarabiać kapusię ....

 • Ted Pawlowski

  Oceniono 9 razy 1

  Manewry NATO na agranicy rosyjskiej bylo przygotowaniami do pokoju. Kto mi powie ilu rosyjskich zolnierzy stacjonuje na granicy USA a ilu amerykanskich na granicy Rosji.

 • poszum

  Oceniono 11 razy 1

  W wiekszosci co widzielismy to stary sprzet, z lat 80tych i 90tych. Rosja biedna jest. Ale chce byc mocarstwem.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 7 razy 1

  no przecież Ameryka obroni Najjaśniejszą....

 • naiwny_debilek

  Oceniono 13 razy 1

  Gdyby te ćwiczenia oddawały rzeczywistość, to ta kobieta z chlebem i solą po wykonaniu zdjęcia zostałaby zgwałcona.

 • tenotkay

  Oceniono 7 razy 1

  Zaczynacie jak te pisowskie szczujnie onanizowac sie kazda bzdurna wiadomoscia. Wielce szanowny Panie Michniku,prosze nie znizac sie poziomem do sakiewiczowowego tzw, niezaleznego scierwa.

 • harystoh

  Oceniono 11 razy 1

  WIERZCIE MI, NIE ZDZIWILBYM SIE GDYBY PSYCHOPATA KREMLOWSKI ZAJAL BIALORUS. Dobrze wie co robi, USA jest uwiklana w konflikt z drugim psychopata pln koreanskim nakrecanym przez kreml

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 1

  spoko, spoko, ruskie swoich nie ruszą

  świroni z KAINczyńskim już 30 lat wódkę mrożą

 • kapitan.kirk

  Oceniono 13 razy 1

  No, bombardowanie czegokolwiek z samolotu Jak-52 to byłby zaiste wyczyn nie lada :-D Dla ciekawych:
  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bb/Yakkes_Yak-52_RA-3085K.jpg/1024px-Yakkes_Yak-52_RA-3085K.jpg

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 13 razy 1

  Anatolij moze otwierać szampana.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 1

  Scenariusz ćwiczeń jest bezsensowny. Jakby Polacy chcieli wjechać na Kreml to nie atakowaliby Białorusi, tylko poprosili Lukaszenkę o wizy tranzytowe dla zielonych ludzików.

  Lukaszenko człowiek niezwykle interesowny, wizy da.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 15 razy 1

  Dużo lepsze filmiki są na YT, oprócz tych naprawdę spoko, jak desant czołgów na spadochronach, jest też przekomiczna szarża gazikiem :D

 • blablick

  0

  W 41 Niemiec szedł jak do siebie. Jak by nie zaczęli wyżynać cywilów to by doszedł do Chin a ludzie wszędzie witali by ich kwiatami.

 • ref-lex

  0

  Zadnych lun nie widać, widać wybuchy, dość mizerne, zdjęcia przeciętne powtarzające się... Nie ma się czego bac.

 • lalilak

  Oceniono 2 razy 0

  A co robi się na manewrach NATO? Oj, gazeto, gazeto, niewiele różnicie się od pisu

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 0

  Manewry mają potrwać do przyszłej środy. Tylko około 1/3 stanowią wojska białoruskie. Zaproszeni obserwatorzy z kilkunastu krajów, w tym Niemcy z NATO. USA nie zostały zaproszone i nie będą zapraszani w przyszłości bo dyplomaci USA otwarcie bez ograniczeń zajmują się szpiegostwem z użyciem specjalistycznego sprzętu.

  Moim zdaniem zmiana siedziby ONZ z Nowego Jorku na miasto nieamerykańskie wisi w powietrzu. Podobnie dalsza redukcja personelu dyplomatycznego USA w Rosji i Rosji w USA.
  Wenezuela dołączyła do krajów które nie akceptują płatności za ropę w dolarach USA (chcą euro)

 • ahoj12

  Oceniono 4 razy 0

  Rosja dziala inteligentnie. Te pokazy sily spelniaja swoja role ,ale to dla szerszej publicznosci.
  Wazniejsze sa zakulisowe dzialania. Przekupstwo politykow-jak nazwac postawe bylego kanclerza Schroedera. Znajac zycie mozna przypuszczac ,ze jemu podobnych jest wiecej wsrod politykow. Wykorzystywanie napiec i podsycanie ich. To drugie moim zdaniem nawet na terenie EU. Pierwszego pazdziernika referendum w Katalonii, jak na razie strony ida "na noze".
  Moze byc nieciekawie. A Bruksela? Jak zwykle 5 krokow z tylu. Tyle czasu bylo na posredniczenie w tym sporze, a teraz sprawa jest coraz bardziej zaogniona.
  Co zrobia ci "geniusze" jak w Hiszpanii sytuacja sie zaostrzy?Na poczatku zawieszenie autonomii, nieuchronne aresztowania (delikatniej nazywajac internowania),pozniej masowe demonstracje,nieuchronny rozlew krwi
  Bezwlad Brukseli jest straszliwy.A Putin zaciera rece.
  Jak narazie Bruksela oficjalnie nie okreslila sie co do tego ,ktore dzialania obu stron mozna nazwac legalnymi a ktore nie. Za wladza centralna stoi konstytucja, za Katalonczykami ustawa o autonomii.To chyba za trudne dla Brukselii. A przeciez chodzi o duzy kraj EU.
  Po co sa politycy w Brukselii jak nie od tego aby MEDIOWAC w takich warunkach?
  A wiec jezeli do tej pory nic nie robia to albo ich to przerasta ,albo..... no wlasnie co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX