Komentarze (296)
Co się wydarzyło 10 kwietnia? Oto najważniejsze ustalenia w sprawie katastrofy Tu-154
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mr.bonobo

  Oceniono 9 razy 7

  Przygłup zaliczył dzwona na własne życzenie. Niestety nie był sam. I tyle w temacie...

 • az555

  Oceniono 13 razy 7

  na pokładzie był gościu ,który w całej Europie miał ksywe od jakiegoś warzywa.No nie umiem sobie przypomnieć jaką.Świadczyła o dużym autorytecie,a więc i dużym zagrożeniu zamachem.

 • olo1950

  Oceniono 13 razy 7

  pisowska hołota będzie znowu onanizować sie na miesiączce

 • kat-kk

  Oceniono 11 razy 7

  Poległy, tylko konie w Janowie a parszywy brat, posłał na śmierć swojego brata,nieudacznika zresztą z 15%poparciem.

 • kocurxtr

  Oceniono 9 razy 7

  z fanatykami pisoskimi dyskusja nie ma sensu
  nie ma sensu nawet minusowanie...

  sens ma wyłącznie obserwacja, postawienie diagnozy i leczenie psychiatryczne
  no i jest okazja na zrobienie kilku doktoratów z pschiatrii i socjologii ...

 • horatio_valor

  Oceniono 6 razy 6

  Psychologicznie nic tu dziwnego nie ma. Po pierwsze, sami zaniedbali koncertowo przygotowanie, procedury i przepisy. Wiadomo, procedur nikt nie lubi, bo są nudne. Śmierć z wyniku nieprzestrzegania procedur jest boleśnie niefajna. O ileż lepiej zginąć w wyniku spisku. Zamachu. Zmowy złych sił i złych ludzi. Za Ojczyznę. PiS zrobi wszystko, żeby za tym wypadkiem stało coś więcej niż to, że urzędnicy zlekceważyli regulacje.

  Po drugie, żeby wykorzystać katastrofę jako paliwo do politycznych bojów, trzeba zasiać emocje w prostych głowach. Śmierć przez zaniedbania urzędnicze nie jest sexy. Nawet jeśli wszystkie fakty mówią co innego, walić na oślep oskarżeniami, zawsze się znajdzie prostaczek, co to łyknie.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 8 razy 6

  dalej pozwalajmy idiotom smoleńskim na robienie durniów z Polaków, to nie tylko pieniędzy na nich wydanych stracimy kupę, ale przede wszystkim pozwolimy tym głąbom na rozprzestrzenianie się i utrwalenie ich głupot!POLAKU ZMĄDRZEJ I POGOŃ TYCH CWANIAKÓW, PSYCHOLI I KOMBINATORÓW Z POLSKI, A WRÓCI NORMALNOŚĆ!

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 6

  Akurat w części tej opinii A. Macierewicz wygłosił najprawdziwszą prawdę i oczywistą oczywistość, jednak z tą elitą przesadził a winę ukierunkował nie w tę stronę, jak każdy laik lub cyniczny manipulator, winni znajdowali się na pokładzie, z rozmów z kokpitu wynika, że było ich dwóch, jeden w mundurze z lampasami a drugi to dyrektor z MSZ którzy obstawali by próbować do skutku. Decyzja o odejściu została wydana za późno i na automacie co skutkowało kilku sekundowym opóźnieniem, bo urządzenie próbowało znaleźć dane lotniska, które nigdy nie było zarejestrowane jako cywilne.
  Rosjanie popełnili najpierw błąd zgadzając się na tymczasowe korzystanie z lotniska a później zaufali pilotom, że podejdą do decyzyjnej i odejdą, takich głuptaków i to trzeźwych to chyba jeszcze nie spotkali ,w ogóle dla wojskowych takie narażanie prezydenta kraju jest niewyobrażalne, za coś takiego to by chyba rozstrzelali lub powiesili gdyby przeżył.
  W Smoleńsku jako Polacy straciliśmy dużo więcej niż prezydenta i rodaków, straciliśmy wiarygodność jako ludzie odpowiedzialni.
  Te kanalie, które ciągle wywijają hołubce na trumnach powinny być publicznie za jaja powieszone a nie na stołkach zasiadające, to dla Polaków jeszcze większy wstyd niż katastrofa.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 6 razy 6

  Mieliśmy do czynienia ze zbrodnią, z zabiciem pana prezydenta i polskiej elity... - Wasza mózgownica, nawet przy największej rozdzielczości, wyglądała by zapewne jak kłąb białej, smoleńskiej mgły z zagubionymi w niej, nielicznymi szarymi komórkami. :))

 • xandx

  Oceniono 8 razy 6

  można tylko żałować że w tym samolocie nie było jarka i tych co teraz są w rządzie.... ile spokojniej by się teraz żyło.....

 • katolik1969

  Oceniono 8 razy 6

  a kiedy rekonstrukcja zdarzeń??????? piowcy wsiadajcie do samolotu nie zapomnijcie o całym rządzie i o "prezydencie", za sterami posadzić pilotów popierających pis i w drogę. tylko wszystkiego dopilnujcie żeby było jak wtedy.

 • toboh1

  Oceniono 10 razy 6

  Winni - wypierają swoją winę - "gwałt" na pilocie jest przyczyną tragedii i KONIEC.

 • driftoczenko

  Oceniono 5 razy 5

  Moim zdaniem samolot prezydencki został przeniesiony do innego wymiaru i osobiście zrobił to Putin-Tusk (powszechnie wiadomo, że jest to jedna osoba z dwoma twarzami) poprzez naciśnięcie klawisza na walizce prezydenta Rosji przenoszącej różne rzeczy do innych wymiarów (Rosjanie pracują na d tym zagadnieniem od czasów Rasputina). Wrak i ciała to wielka mistyfikacja mająca odkryć ten fakt - dlatego wszystko się nie zgadza. Brzoza odgrywa centralą rolę w tej mistyfikacji, ponieważ została użyta słowiańska energia drzew do napędzenia walizki. Detonacja i mgła to oznaki zmiany wymiarów. To oczywisty dowód, wręcz niepodważalny.

  Pytanie teraz, gdzie jest nasz Prezydent? Czy jest w naszym wymiarze czy może w innym?

 • elzbietttta

  Oceniono 7 razy 5

  Czy ktoś bierze słowa Macierewicza na poważnie? Jeśli tak, to w Tworkach przyjmą bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

 • pokon

  Oceniono 5 razy 5

  Barana jak najszybciej powinno się zamknąć w domu wariatów , zanim doprowadzi do tragedii. Kretyn do śmierci będzie powtarzał te brednie , wyszukując coraz to nowych winnych, byle nie głównego dyspodenta samolotu i jego zakompleksionego braciszka.

 • cassius769

  Oceniono 7 razy 5

  Polska elita - dajcie spokoj

 • allegropajew

  Oceniono 9 razy 5

  Bezpośrednio winnym śmierci pasażerów Tupolewa był kpt. Protaziuk. Powinien zostać zdegradowany do stopnia szeregowego z pozbawieniem praw, w tym praw materialnych.
  Dodatkowo inwentarz spadkowy powinien zostać obciążony wierzytelnością odszkodowawczą.

  Drugim winnym, był słyszany w kokpicie do końca generał Błasik. Kara -- ta sama.

  Dodatkowe konsekwencje proceduralne już zgodnie ze stwierdzeniem wielkości zaniedbań. Przypomnę, że od katastrofy Casy nie zrobiono NIC -- Błasik był pupilkiem L.Kaczyńskiego, ergo -- nietykalny!

  I sprawa zamknięta.

  A tak, prawdopodobnie czeka nas rozlew krwi. Obym nie miał racji, po raz pierwszy w życiu zresztą.

  Gościula

 • engarde

  Oceniono 11 razy 5

  Cechą wspólną „teoretyków spiskowych” jest to, że wszędzie węszą spisek, więc z samej zasady są oni nieprzekonywalni i dyskusja z nimi nie ma najmniejszego sens. Każdy argument to spisek. Polecam ignorować, niech sobie wierzą w podwodne cywilizacje, Świętego Mikołaja i zamachy.

 • Julius Streicher

  Oceniono 4 razy 4

  moralną (a może i nie tylko) odpowiedzialność ponoszą piloci jaka, którzy z taką lekkością zachęcili kolegów*(?) do próby lądowania we mgle...

  * nie wiem czy prawdziwy kolega zachęca do próby samobójczej - tak, skacz z tego mostu, może ci się uda przeżyć...

 • ziaburek

  Oceniono 4 razy 4

  Najważniejsze co się wydarzyło 10.04.2010 to pretekst do trwałego podziału społeczeństwa. Mistrzowsko wykorzystany przez Jarosława Kaczyńskiego.

 • antykancelista73

  Oceniono 4 razy 4

  "szkoda tylko, że niewłaściwy kartofel poleciał i gdyby jeszcze ten obłąkaniec od parówek, ech....."

 • dickinsons

  Oceniono 8 razy 4

  Sku...syn Kaczyński - tak samo jak doprowadził do śmierci brata doprowadzi również do zguby kilkunastu milionów. Ot takie bydle. Dać tylko w mordę i wywieźć na taczkach.

 • dickinsons

  Oceniono 6 razy 4

  Należało dać bezpośrednio w mordę temu generałkowi, potem temu idiocie Kaczyńskiemu. A teraz też należałoby dać w mordę temu idiocie Kaczyńskiemu. Dlaczego wszyscy się boicie. Tak samo jak baliście się podczas lotu. I tak samo jak tutka się rozpadła tak samo rozpadnie się Polska. Bo nikt nie ma odwagi i siły dać wyraźnie po mordzie idiocie Kaczyńskiemu.

 • blue911

  Oceniono 8 razy 4

  Kaczynskiego do wiezienia za klamstwa I podjudzanie narodu do niszczenia panstwowosci polskiej!

 • akr5

  Oceniono 4 razy 4

  Przyczyny samej katastrofy są od dawna znane ....
  Cała reszta ,to tylko gra ....
  I tylko , tych 96 osób żal.....

 • ogniesteoczy

  Oceniono 10 razy 4

  TO BYŁ ZAMACH!
  zobaczcie, jaki był burdel a odpowiada za to PO i PIS.
  Gen PISasik był w kokpicie, piloci nie mieli uprawnień itd... ot zupełnie jak ofiara pękniętej gumy. Typowo polski burdel.
  Dzięki temu pewni ruscy agenci wywracają polskę do góry nogami robiąc Putlerowi dobrze naszymi polskimi łapami a w dodtaku okazało się, że polacy za pincet wyliżą dupska każdemu na świecie :)

 • wojtekoswiecim

  Oceniono 6 razy 4

  Macior jak zwykle ma chore urojenia-i tyle w temacie-Amen

 • hornet123

  Oceniono 6 razy 4

  sekta smoleńska to jeden oddział w wariatkowie zapełniony ...lub dwa

 • keram01

  Oceniono 4 razy 4

  Protasiuk z nosem na szybie wypatrywał ziemi we mgle a TU-154 M schodził sobie na autopilocie , do magicznej wysokości 20 metrów z której spadł jak kromka chleba ze stołu wg ekspertów nowej podkomisji.

 • az555

  Oceniono 4 razy 4

  jak kogoś interesuje jak będzie wyglądała Polska pod rządami drugiego z Kaczyńskich,to niech zobaczy zdjęcie z czołówki artykułu

 • kocurxtr

  Oceniono 4 razy 4

  PiS powinien być pod wnikliwym badaniem biologów
  to jedyny znany we wszechświecie twór, który bez względu na wiek i płeć miesiączkuje...

 • norek.pl

  Oceniono 4 razy 4

  skoro do sprawy ponownie się wraca, to może warto wreszcie wyjaśnić, kto odpowiada (współodpowiada) za największą w historii naszej państwowości i obronności (w żadnej wojnie podobnej nie ponieśliśmy) stratę osobową, gdzie w jednej chwili zostaliśmy pozbawieni najwyższych urzędników państwowych oraz całego (!) dowództwa Wojska Polskiego (Szefa Sztabu Generalnego, Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych, szefów Wojsk Lądowych, Marynarki, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych) zaproszonych przez kancelarię Prezydenta RP na pokład jednego samolotu, wyprodukowanego, serwisowanego i udającego się do kraju, który środowisko polityczne tegoż prezydenta zawsze uznawało i uznaje (tym bardziej im bardziej uznawana jest teoria zamachu) za zdolny do wszystkiego, w związku z czym całą wyprawę należało traktować jako skrajnie niebezpieczną, o ryzyku zwykłego wypadku (które przecież się zdarzają - Casa, Mirosławiec, inne) już nie wspominając...

 • lilarcor

  Oceniono 8 razy 4

  Pytanie do przekonanych o zamachu: jaki był motyw? Co Rosja lub ktokolwiek inny, stojący za zamachem chciał osiągnąć?

 • burn74

  Oceniono 10 razy 4

  I taki Błasik był co rusz awansowany na niespotykaną skalę w Wojsku Polskim....

 • sai_mon

  Oceniono 5 razy 3

  Co by nie pisać, to stała się tragedia. Leciał tylko jeden kartofel.

 • snowbird1

  Oceniono 5 razy 3

  W tej calej sprawie chodzi wylacznie o niejakiego Tuska, Donalda. Trzeba mu przyp...dolic a katastrofa smolenska jest do tego jak znalazl.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 7 razy 3

  POLAKU NIE POZWÓL ŻEBY TAKIE ŁAJZY POLITYCZNE JAK KACZYŃSKI I MACIEREWICZ ZE SPÓŁKĄ MAFIJNĄ ZWANĄ PiS ROBIŁY Z CIEBIE DURNIA ZA TWOJE CIĘŻKO ZAPRACOWANE PODATKI! ZMĄDRZEJ PÓKI CZAS, BO INACZEJ BĘDZIESZ TYCH ŚMIERDZIELI UTRZYMYWAŁ DO ICH USRANYCH ŚMIERCI!

 • rum222

  Oceniono 3 razy 3

  podobnie jak z tą stadniną w Janowie.

 • starblast

  Oceniono 5 razy 3

  Komisja Millera i Laska zbadała wnikliwie przyczyny katastrofy, ekspertyzy niezależnych instytucji pokazały, że żadnego wybuchu nie było, ale taki Macierewicz będzie do końca negował te ustalenia. Jeśli nie wierzy komisji, ma jakieś żale do Laska czy Millera to chyba nie neguje dorobku wszystkich laboratoriów, ekspertów, którzy mieli swój wkład w wyjaśnienie tej katastrofy. Przecież na zdrowy rozum wszyscy nie mogą być przekupieni, okłamywać, bo im większe grono zaangażowanych tym większa szansa na wsypę. Takie myślenie świadczyłoby o jakiejś paranoi. Łamanie regulaminów było obecne przed i po Smoleńsku, np. próba nakazu lądowania w Tibilisi w trakcie działań militarnych; a także wypadek prezydenckiej limuzyny, gdzie prezydent miał nie zapiąć pasów, a limuzyna przekraczała znacznie dozwoloną prędkość, opony były zużyte.
  Najbardziej żal mi teraz rodzin, które chciałby zapomnieć i starać się żyć dalej, ale od 6 lat przeżywają stale ten dramat, bo PIS podgrzewa atmosferę wyłącznie dla celów politycznych.

 • jiddu

  Oceniono 7 razy 3

  Przede wszystkim to zdarzyło się, że pilot zignorował różne ostrzeżenia, z wieży, z przyrządów, wzrokowe - mgłę i postanowił lądować. Dlaczego to zrobił jest sprawą drugorzędną, bo nikt pistoletu przy głowie mu nie trzymał. Zadziwiające, że nikt z pisu nie ma pretensji do pilota.

 • stachud

  Oceniono 7 razy 3

  A jakim on byl profesorem? Zadnym. Obronil jedynie jakas komusza prace doktorska

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 3

  Zaraz będą ŚDM i znowu jak coś nie wyjdzie w tej prowizorce organizacyjnej, nie będzie winnych - wszyscy święci. Amen.
  A nie! Wina będzie Tuska i cyklistów...

 • stanislaw.sk

  Oceniono 9 razy 3

  "Nie masz zbrodni bez kary.
  lecz jeśli szczera skrucha,
  Zbrodniarzów Pan Bóg słucha."
  Adam Mickiewicz, "Ballady i romanse"

  Prezesie, dlaczego nie zahaczy pan o konfesjonał w czasie rocznicowych uroczystości?
  .

 • wojtekoswiecim

  Oceniono 7 razy 3

  Wersje Maciora mnie rozśmieszają-czysty burak

 • Oceniono 5 razy 3

  Rzygam już na hasło Smoleńsk. Dajcie wreszcie spokój Polakom, rodzinom i ofiarom tej katastrofy. Wszystkiemu winien jest Prezes. Przyczynił się do śmierci brata i pozostałych pasażerów.

 • keram01

  Oceniono 3 razy 3

  Przy normalnych stosunkach międzynarodowych lotnisko w Witebsku miałoby obsadę na ten dzień.

 • hiromata

  Oceniono 5 razy 3

  Maciar to totalny oszołom strach się bać, niedługo wypowie wojnę Rosji !

 • jolars1

  Oceniono 5 razy 3

  A ciekawe czyim ojcem jest ten spaślak nazywany Ojcem, na dodatek rydzykiem? Czyżby tzw. nienarodzonych? A jak marnuje swoją spermę spuszczając ja do klopa, to nie marnuje przypadkiem połowy "życia poczętego". Minimum 5 lat więzienia za takie marnotrawstwo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX