Komentarze (140)
Przed i po Państwie Islamskim. Zniszczenia świątyń w Palmirze widać na zdjęciach satelitarnych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bookworm

  Oceniono 4 razy 4

  Serio?
  To są zbrodnie? Zniszczenie starych budynków? To jest barbarzyństwo, ale to chore żeby dopiero UNESCO określało działania ISIS jako zbrodnie. I nie przez to, że robią z kobiet i dziewczynek seksualne niewolnice, nie dlatego że mordują dzieci i dlatego, że palą ludzi żywcem.
  Dopiero jak zniszczyli kilka starych budynków zaczyna się mówić o zbrodniach ISIS. Ktoś kto to wymyślił ma zupełnie popieprzone priorytety.

 • greg44pol

  Oceniono 6 razy 4

  ludzie ktorzy niszcza swoje dziedzictwo niezalezne od kultury czy religii nie powinni zyc w spoleczenstwie

 • jfk63

  Oceniono 18 razy 4

  Gazeto, alze to kochani Muzułmanie przecież... Tak nie można, to politycznie niepoprawne.

 • panibiedroniowa

  Oceniono 14 razy 4

  A europejska(w tym i polska)lewica największego wroga upatruje w Kościele Katolickim.

 • heniofrey

  Oceniono 3 razy 3

  Gdyby Amerykanie nie uzbroili te bante to by tego nie bylo !!
  Chodzilo oto zeby dali bobu Asadowi,Bo Asad woli z Ruskim zgubic niz z Yenki znalezc!!
  Tak wjec Asad nie pasowol w tej konstelacji.
  Ale ta banda uzbrojona nie dala rady bo Asad nie glupi to sie wycofali tam gzie bylo slabo i rozpjerducha.! I powstalo to to IS.
  I teraz pod przikrywa tej wojny Arabja sie wyludnia i zaludnia Europe !!
  I w ten sposob wygumuja Yeki konkurecje Europy !
  Yeki pelne zwyciestwo !!!

 • mysl_to_nie_boli

  Oceniono 3 razy 3

  ale przyjmujmy muzułmańskich uchodźców, przyjmujmy to tak będzie wyglądała cała Europa...

 • czarnydoktor

  Oceniono 3 razy 3

  Za 20 lat tak samo bedzie z katedra Notre-Dame czy katedra w Kolonii

 • Mateusz F

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba było ruszać Irak i Libię? Gdyby nie to nie byłoby ISIS, zniszczonych zabytków i filmów z obcinanymi głowami.

 • adin_null_adin

  Oceniono 5 razy 3

  ISIS to utrzymanka CIA.

 • kuraikurisutofa

  Oceniono 11 razy 3

  Posrana GW jeszcze nie tak dawno kibicowała tym wszystkim terrorystom. Co sie stało, oszołomy? Przyszły nowe wytyczne z Israhell-a?

 • polsilver99

  Oceniono 7 razy 3

  Dopóki,,cywilizowany"świat będzie się przyglądał dopóty będą IS wszystko niszczyć.Pozycja USA i zachodu jokoś spokojna wobec IS a może to kumple?

 • Larf Mortensen

  Oceniono 2 razy 2

  zgodnie z apelem GW i p. Żakowskiego zaprośmy więcej uchodźców z krajów muzułmańskich może u nas też zrobią porządek bo nie godzi się w imię Koranu by było w Polsce tyle rzeźb, świątyń i obrazów przedstawiających ludzi, zwierzęta,świętych i Boga

 • pokojnaziemi.wordpress

  Oceniono 4 razy 2

  Armia rosyjska włącza się do działania w Syrii, Thierry Meyssan, Voltaire Network, Damaszek (Syria), 24 Sierpnia 2015

  Właśnie dokonała się głęboka i znacząca zmiana w rejonie Lewantu - do walki przeciw terroryzmowi w Syrii włączyła się armia rosyjska. Chociaż Rosja nie istniała na scenie międzynarodowej od czasu rozpadu ZSRR, poruszając się z ostrożnością, właśnie utworzyła komisję Rosja-Syria, rozpoczęła dostawy broni, udostępnianie danych wywiadowczych, wysyłanie doradców. To wszystko z grubsza jest koordynowane z Białym Domem.

  [foto:Generał Walery Gierasimow, pochodzący z Tatarstanu główny dowódca sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej oraz zastępca Ministra Obrony Narodowej, zna islam. Poza tym zahamował przestępcze działania żołnierzy rosyjskich w Czeczenii oraz zwyciężył dżihadystów Emiratu Islamskiego w Iczkerii.]

  Wynegocjowawszy regionalny sojusz Arabii Saudyjskiej, Syrii i Turcji przeciw Emiratowi (Państwu) Islamskiemu Rosja musiała nagle porzucić przyjętą strategię wobec zmiany stanowiska Turcji. Ankara właściwie zerwała stosunki z Moskwą i anulowała, bez podania rzeczywistego powodu, kontrakt na gazociąg Turecki Strumień jednocześnie tworząc,z Ukrainą jako partnerem, międzynarodową brygadę islamistów w celu destabilizacji Krymu [1]. Pośpieszyła również z pomocą Emiratowi Islamskiemu walczącemu z Kurdami z PKK i YPG.

  Podobnie Biały Dom został zmuszony do zmiany strategii po posunięciach generała Johna Allena, który samowolnie zgodził się pomóc prezydentowi Erdoğanowi w stworzeniu "strefy bezpieczeństwa" dla Emiratu Islamskiego w północnej Syrii [2].

  W konsekwencji Moskwa i Waszyngton uzgodniły:
  - usunięcie baterii pocisków Patriot stacjonujących w Turcji
  - powołanie wojskowej komisji Rosja-Syria

  Koniec strefy zakazu lotów

  Baterie Patriot zostały rozmieszczone w Turcji przez NATO w styczniu 2013 aby uniemożliwić syryjskim siłom powietrznym działanie w strefie przygranicznej. Efektom tego posunięcia było zdobycie przez Front Al-Nusra (Al-Kaida) obszarów na północy Syrii i okupacja przezeń tej faktycznej strefy zakazu lotów.

  W ten sposób podczas bitwy o Kobane siły powietrzne Syrii nie mogły bombardować Państwa (Emiratu) Islamskiego, kraj został zmuszony do ataku lądowego by ratować miasto. Ponieważ armii syryjskiej uniemożliwiono wkroczenie na obszar ostatnich 30 kilometrów dzielących ją od miasta, prasa atlantycka przedstawiła siły kurdyjskie z YPG jako niezależne od Damaszku, chociaż to właśnie Arabska Republika Syrii wyposażyła te siły w broń oraz opłacała ich żołd.

  Baterie Patriot początkowo niemieckie i holenderskie, obecnie należą do Niemiec i Hiszpanii. Po wycofaniu będą poddane przeglądowi i modernizacji, a następnie zostaną skierowane na Litwę, nad granicę z Rosją.

  Włączenie się armii rosyjskiej do wojny w Syrii

  Pomimo iż na początku konfliktu Rosja powstrzymywała się od udziału w operacjach wojskowych, to teraz stworzyła wojskową komisję Syria-Rosja. Tymczasem NATO organizowało wydarzenia znane jako "Arabska Wiosna", w tym wojnę przeciw Syrii, koordynując grupy zagranicznych bojowników oraz ich libijskich i syryjskich kolaborantów sterując z tureckiej bazy w Izmirze [3]. Obecnie jest tam siedziba LandCom (dowództwo oddziałów lądowych 28 członków sojuszu atlantyckiego).

 • Oceniono 2 razy 2

  ONZ i inne panstwa beda tylko UBOLEWAC nad strata.Nie wierze ze tej dziczy nie da sie wytepic.Gdyby wszystkie kraje obraly jeden cel ,wytepienia zwyrodnialcow to by ich nie bylo.Kto sponsoruje ta dzicz ,ten tez jest wspolwinny

 • pszczy2000

  Oceniono 4 razy 2

  Tych wszystkich mlodych byczkow,ktorzy stanowia jakies 80% uchodzcow ekonomicznych,powinno sie wcielic do wojska,przeszkolic ( 3 miesiace wystarcza) ,uzbroic i wyslac na wojne z ISIS.

 • rabieg

  Oceniono 4 razy 2

  Podziękujcie barbarzyńcom Ameryki Płn Stanom Zjednoczonym

 • do_dupy_z_taka_gazeta

  Oceniono 4 razy 2

  Czyż różnice kulturowe między nami a mieszkańcami Bliskiego Wschodu nie są piękne? Czuję się taki ubogacony! Oby jak najszybciej zalali zachód swoją religią pokoju i miłości!

 • cosiedziejetutaj

  Oceniono 6 razy 2

  My się lepiej martwmy o nasze zabytki... kto wie czy za miesiąc "uchodźcy" nie zechcą zniszczyć naszej "rasistowskiej" kultury.

 • jaceq

  Oceniono 6 razy 2

  To teraz pora na zrobienie tego samego z zаsrаnym meczetem na Ochocie. Jak najszybciej!

 • leoleo

  Oceniono 2 razy 2

  zniszczenie artefaktów nie jest zbrodnią, rozwałka człowieka zajmującego się nimi, tak; rozwinięcie prawa w kierunku nieliminowania ludzkiego robactwa to głęboki idiotyzm; zdrowia...

 • kocurxtr

  Oceniono 2 razy 2

  jedna, jedyna rzecz która wychodzi kozoje.bcom - morderstwa i niszczenie
  może czas się już posbyć tych szkodników ?

 • Ku Ba

  Oceniono 4 razy 2

  Ja bym chciał na tych zdjęciach satelitarnych zobaczyć grzyb atomowy nad Rakka.

 • nwowatch

  Oceniono 1 raz 1

  "Przeszłości ślad dłoń nasza zmiata..."

 • potp

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego stare zdjęcia satelitarne są ostre i wyraźne, a nowe rozmyte i szare?

 • antypopis

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego dziennikarze (a właściwie politruki, a jeszcze dokładniej - płatne qrwiszony) nawet nie próbują ustalić, kto za to wszystko odpowiada? Kto zdestablizował Bliski Wschód? Kto obalił militarnie Husajna, napadł na Afganistan, a potem podstępem podsycał i wywoływał zamieszki w Syrii? Dlaczego nikt nie napisze, że ussraelscy bandyci rozpieprzyli w drobny mak te stosunkowo bogate i stabilne państwa w imię ochrony Izraela? Tylko nie przewidzieli, że na ich gruzach powstanie ISIS?

 • burmiszcz

  Oceniono 3 razy 1

  Islamic State of mind...

 • usmiech_nocy

  Oceniono 3 razy 1

  Nie zobaczyłam Palmiry na studiach, bo nie miałam kasy a teraz już nie ma co oglądać :(

  Ja bym ich zamknęła w tym kraju. Nikogo nie wypuszczać. Nic nie wpuszczać i niech wegetują na tej ziemi aż wymrą. A jak ktoś spróbuje opuścić tamten świat to strzelać bez ostrzeżenia.

 • bron1a

  Oceniono 1 raz 1

  Kiedyś Europę najeżdżały chordy tureckie ogniem i mieczem wprowadzając swoje prawa, teraz inna taktyka na miarę XXI wieku - imigranci, których liczba z każdym rokiem będzie się podwajać a ci którzy już zakotwiczą będą się rozmnażać jak króliki ! Do nich będą dojeżdżać nowi itd., itd., aż umocnią się na tyle, że będą dyktować swoje prawa. Europejczycy będą w mniejszości a europejska kultura zaginie.......

 • morawskibr

  Oceniono 1 raz 1

  Ta jest straszne barbarzyństwo !!! Warto jednak zwrócić uwag, że przed tymi zbrodniami islamistów, świątynie żydowskie burzyli hitlerowcy, a w Rosji komuniści burzyli świątynie prawosławne, nie wspominając innych licznych tego typu przykładów w historii. Co to znaczy?

 • aibo

  Oceniono 5 razy 1

  a teraz ściągnijcie ich tu w ramach pomocy tzw "uchodźcom"...

 • apollo1966

  Oceniono 1 raz 1

  Kto ich powstrzyma???

 • zbigstar_1944

  Oceniono 1 raz 1

  Coraz więcej zabytków pada ofiarą barbarzyńców, trzęsień ziemi i wojen. Wiele z moich 18 tys. zdjęć na PICASIE to już tylko historia, niestety

 • Piotr Dzierzawski

  Oceniono 1 raz 1

  za samo to powinno sie ich powywieszac... a za ich morderstwa i tortury dac im to samo razy 10...

 • earthboundmisfit

  Oceniono 2 razy 0

  A dlaczego w końcu nie zbombardować tych dzikusów z powrotem do epoki kamienia łupanego. Rozwiązałby sie przy tym problem uchodźców, bo mogliby spokojnie wrócić do swoich domów.

 • iskander36

  Oceniono 2 razy 0

  Moim zdaniem, ponieważ oni rozumieją tylko język siły, a niszczą zabytki i miejsca kultu innowierców, należy rozpiżyć bombami ichnie miejsca kultu. Wet za wet. Jeśli tylko taki przekaz rozumieją, to trzeba się dostosować. Być może ich mocodawcy z innych krajów zadzwonią do nich i zakażą im rozwalać następne zabytki. Może to nie zadziała, ale chlipanie nic tu nie pomoże....

 • dadelog

  Oceniono 2 razy 0

  Po islamskich dzikusach nie można się spodziewać rozumienia wartości zabytków...

 • dna_low

  Oceniono 2 razy 0

  Prośba do wszystkich stacji TV na czele z TVN i TVP: przestańcie nazywać terrorystów "bojownikami".

 • stachud

  Oceniono 2 razy 0

  Niedługo takie zdjęcia będą z Placu Defilad jak się pislamiści dorwą do władzy.

 • y.woodoo

  Oceniono 2 razy 0

  W nagrode zlikwidowac paredziesiat tysiecy nielegalnych imigrantow starajacych sie przedrzec do EU. Wy zabytki a my dzicz.

 • cichwoda

  Oceniono 2 razy 0

  jezeli w naszym kraju sie nic nie zmieni to taroudanty i cyklisci beda niedlugo w naszym kraju palili i wysadzali w powietrze koscioly, zamki krzyzackie i cerkwie, zostana tu tylko boznice i polskie obozy smierci, panie...

 • cyklista

  Oceniono 10 razy 0

  1000 lat temu chrześcijanie właśnie tak spalili i zaorali nasze oryginalne dziedzictwo w imię żydowskiego boga z arabskich pustyni.

 • antypopis

  Oceniono 3 razy -1

  Zdecydowanie najwięcej zabytków z czasów antycznych zniszczyli ogłupiali Europejczycy. Gdyby Arabowie zniszczyli wszystkie, które jeszcze pozostały, to i tak Europejczyków nie dogonią.

 • ubaruta

  Oceniono 3 razy -1

  Ku...! Ile jeszcze musimy to znosic?

 • grocisko

  Oceniono 3 razy -1

  Arabowie mają Mekkę - zniszczyć albo zagrozić zniszczeniem jeśli nie powstrzymają się od takich akcji...

 • lexisnexis

  Oceniono 3 razy -1

  To samo robiła komuna po wojnie w Polsce. Z pałaców robili świetlice i kurniki. Dzicz się niczym od dziczy nie różni.

 • grzesio1964

  Oceniono 1 raz -1

  zapraszamy do Europy Rzymu konkretnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX