'Andrzej Duda - wiosna prawicy'. Okładki po wyborach

Jak dzisiejsza prasa zareagowała na wyniki wyborów prezydenckich? Różnie. Od entuzjastycznych reakcji ('Andrzej Duda to wiosna polskiej prawicy'), po bardziej stonowane ('Rezultat tych wyborów wielu uraduje i wielu zasmuci, ale wygrała demokracja'), przez pesymistyczne ('Polska jest podzielona jak nigdy wcześniej').
Okładka Okładka "Gazety Wyborczej" "Gazeta Wyborcza"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Kandydat PiS zdecydowanie pokonał Bronisława Komorowskiego".

"Rezultat tych wyborów wielu uraduje i wielu zasmuci. Ale wygrała demokracja - prezydentem będzie zwycięzca tych wyborów, o których nikt nie ma prawa stwierdzić, że były sfałszowane" - pisze Adam Michnik w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej". "Życzymy mu, by był prezydentem na miarę nadziei swoich wyborców, by umiał być prezydentem wszystkich Polaków; prezydentem dbałości o dobro wspólne RP" - dodaje.

Z sondażu late poll Ipsos dla TVN24, TVP i Polsat News wynika, że drugą turę wyborów wygrał Andrzej Duda. Kandydat PiS otrzymał 52 proc. poparcia, a urzędujący prezydent Bronisław Komorowski - 48 proc.

Co sądzą o tym wyborze zagraniczni dziennikarze? "New York Times" i "Wall Street Journal" podkreślają, że sprzymierzony z PO Komorowski przegrał z Dudą mimo gospodarczych sukcesów Polski. Włoskie media piszą wprost: "To zwycięstwo ultranacjonalisty", "szok dla UE".

Okładka Okładka "Wprost" "Wprost"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Tego już się nie zszyje".

"Rów, który podzielił Polaków, nie zniknie ani po tych wyborach, ani po następnych. Z rozmów z psychologami społecznymi i socjologami wynika, że politycy będą nadal cynicznie wykorzystywać różnice dzielące rodaków. Zmianę może przynieść jedynie wymiana partyjnych elit i zmiana systemu politycznego" - czytamy w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Wieś i młodzi za Dudą [TAK WYBIERALIŚMY PREZYDENTA] >>>

Okładka Okładka "Newsweek" "Newsweek"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Na ostrzu noża. Polska jest podzielona jak nigdy wcześniej".

"Wynik wyborów to bolesna, bardzo bolesna porażka Bronisława Komorowskiego. Prezydent cieszył się olbrzymią popularnością. Okazało się jednak, że jest ona szeroka, ale jednocześnie płytka" - pisze Tomasz Lis w "Newsweeku".

Jeden zaskakujący fakt na temat Andrzeja Dudy? Najmłodszy prezydent na świecie >>>

Okładka Okładka "Do Rzeczy" "Do Rzeczy"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Andrzej Duda to wiosna polskiej prawicy".

"Wygląda na to, że na prawicy w końcu idzie nowe. Jarosław Kaczyński, nominując do walki o prezydenturę młodego polityka partii, podjął dobrą decyzję. Przyszedł czas, by dać szansę młodemu pokoleniu" - pisze na łamach najnowszego "Do Rzeczy" Piotr Semka.

Konstelacja Dudy, czyli kto wyniósł Andrzeja Dudę do Pałacu Prezydenckiego >>>

Okładka Okładka "W Sieci" "W Sieci"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Prawdziwy amok. W tej kampanii media przekroczyły wszelkie granice".

"Takiej propagandy w mediach nie było od czasu stanu wojennego - zgodnie powtarzają wszystkie partie poza koalicją rządzącą. Gorzej, że demokracja bez uczciwej czwartej władzy szybko może się przeobrazić w reżim" - czytamy w najnowszym "wSieci".

Zmiana w Pałacu Prezydenckim. Nowa pierwsza dama z córką >>>

Okładka Okładka "Polska The Times" Okładka "Polska The Times"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Andrzej Duda deklaruje: chcę być prezydentem wszystkich Polaków".

Andrzej Duda nowym prezydentem Rzeczypospolitej. Bo Polska nie tylko jest podzielona, tak jest od lat. Polska jest przede wszystkim już zmęczona Platformą Obywatelską i chce zmiany. Nadchodzi przełom.
Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/3875053,gratulacje-dla-nowego-prezydenta-z-tymi-wyborami-konczy-sie-swiat-polskiej-polityki-jaki-znamy,id,t.html

"Andrzej Duda nowym prezydentem Rzeczypospolitej. Bo Polska nie tylko jest podzielona, tak jest od lat. Polska jest przede wszystkim już zmęczona Platformą Obywatelską i chce zmiany. Nadchodzi przełom" - pisze Paweł Siennicki w "Polska The Times".

Okładka Okładka "Rzeczpospolitej" "Rzeczpospolita"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Andrzej Duda od dziś przestaje być politykiem opozycji".

Tak się chyba stać musiało. Młody, przed kampanią szerzej nieznany prawnik z Krakowa wygrywa wybory prezydenckie.
Przez kolejnych pięć lat będzie pełnił rolę pierwszej osoby w państwie i chyba ma już świadomość, że w większym stopniu niż jego poprzednik będzie musiał nieść brzemię odpowiedzialności za państwo. Nie ma w Alejach Ujazdowskich ?swojego" premiera. Skazany jest, przynajmniej na razie, na trudną koabitację. Chciałbym, żeby jego prezydentura była aktywna, twórcza i posuwała polskie sprawy do przodu. Musi zrozumieć, że przestaje być politykiem opozycji.

"Przez kolejnych pięć lat będzie pełnił rolę pierwszej osoby w państwie i chyba ma już świadomość, że w większym stopniu niż jego poprzednik będzie musiał nieść brzemię odpowiedzialności za państwo. Nie ma w Alejach Ujazdowskich "swojego" premiera. Skazany jest, przynajmniej na razie, na trudną koabitację. Chciałbym, żeby jego prezydentura była aktywna, twórcza i posuwała polskie sprawy do przodu. Musi zrozumieć, że przestaje być politykiem opozycji" - pisze Bogusław Chrabota w "Rzeczpospolitej".

Okładka Okładka "Dzienniaka Gazety Prawnej" "Dziennik Gazeta Prawna"

Okładki po wyborach: Andrzej Duda - wiosna prawicy

"Andrzej Duda. Kredyt przyznany".

Antysystemowi to przede wszystkim ludzie młodzi, którzy nie boją się postawić na Pawła Kukiza czy Janusza Korwin-Mikkego, ale potem rozliczą ich ze złożonych obietnic, jak czynią to z Januszem Palikotem. Nie inaczej zachowają się w jesiennych wyborach parlamentarnych. Oddadzą swoje głosy na te partie, o których będą myśleć, że dają im nowe otwarcie. Zburzą dzisiejszą układankę polityczną. A nawet jeśli jeszcze im się to nie uda, mocno ją zdestabilizują.
Proces już trwa. Trochę według piosenki zaśpiewanej wczoraj przez Kukiza: Polska budzi się.

Antysystemowi to przede wszystkim ludzie młodzi, którzy nie boją się postawić na Pawła Kukiza czy Janusza Korwin-Mikkego (...). Nie inaczej zachowają się w jesiennych wyborach parlamentarnych. (...) Zburzą dzisiejszą układankę polityczną. A nawet jeśli jeszcze im się to nie uda, mocno ją zdestabilizują.
Proces już trwa. Trochę według piosenki zaśpiewanej wczoraj przez Kukiza: Polska budzi się - pisze Joanna Sztabińska w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Więcej o:
Komentarze (170)
'Andrzej Duda - wiosna prawicy'. Okładki po wyborach
Zaloguj się
 • right33

  Oceniono 628 razy 442

  Dziękujemy panie Michnik za pomoc w kampanii - pana ataki na sztab Dudy i młodych wyborców - to pocałunek śmierci dla Bronisława. Dziękuje serdecznie.

 • luketjorself

  Oceniono 458 razy 338

  Wyjątkowo przychodzi mi zgodzić się z "wSieci". Od propagandy w niektórych mediach chciało się już rzygać. Lis, Olejnik, Michnik, Wielowieyska, Karolak, Wojewódzki, Holland, praktycznie cała GW w ostatnich dniach kampanii - prezydent Duda powinien przesłać wam osobiste podziękowania.

 • marek.kalinowski

  Oceniono 380 razy 184

  Usłyszeć kwik ryjów odcinanych od koryt i skowyt ich POsłużnych piesków
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  BEZCENNE
  =========================================================
  a dlaczego niczego nie oczekiwaliście od Brąka

 • 68jacekw

  Oceniono 211 razy 165

  Nie czytuję GieWu ale jeśli to ktos robi to mam prośbę: czy jest tam dzisiaj opisany wczorajszy wypadek w Warszawie?Podobno jakiś pijany dygnitarz przejechał zakonnicę na pasach.

 • protoplasta.czempionow

  Oceniono 179 razy 163

  KOMOROWSKI WYBRANY CZLOWIEKIEM ROKU 2015 GAZETY WYBORCZEJ!!!

  Kiedy wreczenie statuetki?

 • tom.beckett

  Oceniono 193 razy 141

  panie michnik, lis, zakowski, niesiolowski, pani paradowska - tak trzymac! robcie dalej swoje bez zmian. dzieki wam PIS wygra wybory parlamentarne. juz teraz dziekujemy za wasza pomoc przy zwyciestwie DUdy. tak trzymajcie! bądzcie sobą, a my dzieki temu wygramy na jesieni. do dzieła, oszolomy!

 • gr_ub_y

  Oceniono 117 razy 97

  Jak to szło Adamie?

  No wiesz, o tej pijanej zakonnicy na pasach?

  No dalej Adamie przypomnij nam tutaj swoje niedawne słowa!

 • alias6

  Oceniono 120 razy 88

  Od dziś będziemy za brak sukcesów PO na odcinku gospodarki, finansów, podatków, przyjaznego prawa itp. odpowiada prezydent elekt. Proszę o tym pamiętać a jak pamiętać nie będzie to GW wam o tym przypomni.

 • mickiewicz12345

  Oceniono 97 razy 77

  Pisałem wielokrotnie że najwiecej złego dla Komorowskiego zrobiło jego otoczenie i sama Wyborcza. Nachalność i głupota niektórych tekstów była powalająca. Debata w TVN24 zdecydowanie przegrana przez Komorowskiego. Pytanie o frankowiczów i odpowiedz: nie mój problem była po prostu głupia. Odbierać ludziom nadzieję i oczekiwać ich głosów to schizofrenia polityczna a nie poprawne rzemiosło. Komorowski przegrał z samym sobą i otoczeniem (ministrowie w kancelarii i posłowie PO np Sledzinska-Katarasińska, Niesiołowski) . Tyle. Nowy prezydent rozbudził nadzieję - naród czeka na realizacje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX