To oni będą rządzić waszymi miastami. Zobacz nowo wybranych prezydentów [AKTUALIZOWANE WYNIKI]

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała II turę wyborów samorządowych w Warszawie. Niespodzianki nie ma też w Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, gdzie wygrali faworyci. Największe zaskoczenie? Porażka Ryszarda Grobelnego, który po 16 latach urzędowania nie został wybrany na kolejną kadencję w Poznaniu.
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz Fot. Kamila Kubat/ Agencja Wyborcza.pl

Dolnośląskie

Wrocław

II tura: Rafał Dutkiewicz (PO)

Bolesławiec

I tura: Piotr Roman (KWW Piotra Romana)

Głogów

II tura: Rafael Rokaszewicz

Jelenia Góra

II tura: Marcin Zawiła

Legnica

II tura: Tadeusz Krzakowski (SLD)

Lubin

II tura: Robert Raczyński (KWW Robert Raczyński Lubin 2006)

Świdnica

II tura: Beata Moskal-Słaniewska (SLD)

Beata Moskal-Słaniewska Beata Moskal-Słaniewska

Wałbrzych

I tura: Roman Szełemej (PO)

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Wyborcza.pl

Kujawsko-pomorskie

Bydgoszcz

II tura: Rafał Bruski (PO)

Grudziądz

I tura: Robert Malinowski (PO)

Inowrocław

II tura: Ryszard Brejza (KWW Porozumienie Ryszarda Brejzy)

Toruń

I tura: Michał Franciszek Zaleski (KWW Michał Zaleski)

Włocławek

II tura: Marek Wojtkowski (PO)

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk Prezydent Lublina Krzysztof Żuk Fot. TOMASZ RYTYCH/ Agencja Wyborcza.pl

Lubelskie

Lublin

I tura: Krzysztof Jan Żuk (PO)

Biała Podlaska

II tura: Dariusz Stefaniuk (PiS)

Chełm

II tura: Agata Fisz (KWW Agaty Fisz "Postaw na Chełm")

Puławy

I tura: Janusz Marian Grobel (KW Stowarzyszenia PSPP)

Zamość

II tura: Andrzej Wnuk (PiS)

Lubuskie

Zielona Góra
W Zielonej Górze głosowano wyłącznie na radnych do sejmiku wojewódzkiego. Wybory na prezydenta miasta odbędą się dopiero w I kwartale 2015 r. Wszystko w związku z poszerzeniem granic Zielonej Góry, które nastąpi 1 stycznia. Do czasu wyborów władzę w mieście będzie sprawował obecny prezydent Janusz Kubicki

Zielona Góra

W Zielonej Górze głosowano wyłącznie na radnych do sejmiku wojewódzkiego. Wybory na prezydenta miasta odbędą się dopiero w I kwartale 2015 r. Wszystko w związku z poszerzeniem granic Zielonej Góry, które nastąpi 1 stycznia. Do czasu wyborów władzę w mieście będzie sprawował obecny prezydent Janusz Kubicki

Gorzów Wielkopolski

I tura: Jacek Piotr Wójcicki (KWW Ludzie dla Miasta)

Nowa Sól

I tura: Wadim Tyszkiewicz (KWW Wadim Tyszkiewicz)

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl

Łódzkie

Łódź

I tura: Hanna Elżbieta Zdanowska (PO)

Bełchatów

II tura: Mariola Czechowska (PiS)

Kutno

I tura: Zbigniew Paweł Burzyński (KWW Zbigniewa Burzyńskiego)

Pabianice

II tura: Grzegorz Mackiewicz (KWW Blok Samorządowy Razem)

Piotrków Trybunalski

I tura: Krzysztof Andrzej Chojniak (KWW Krzysztofa Chojniaka Razem Dla Piotrkowa)

Radomsko

II tura: Anna Milczanowska (KWW PiS)

Sieradz

II tura: Paweł Osiewała (KWW Solidarne Miasto Sieradz)

Skierniewice

II tura: Krzysztof Jażdżyk (KW Stowarzyszenia Razem dla Skierniewic)

Tomaszów Mazowiecki

II tura: Marcin Witko (PiS)

Zduńska Wola

II tura: Piotr Niedźwiecki (KWW Forum Dobrej Woli)

Zgierz

II tura: Przemysław Staniszewski (KWW Prawo i Sprawiedliwość)

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski Fot. MICHAŁ ŁEPECKI/ Agencja Wyborcza.pl

Małopolskie

Kraków

II tura: Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego)

Nowy Sącz

II tura: Ryszard Aleksander Nowak (PiS)

Oświęcim

I tura: Janusz Chwierut (PO)

Tarnów

II tura: Roman Stefan Ciepiela (PO)

Zakopane:

II tura: Leszek Dorula (Jedno Zakopane)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Mazowieckie

Warszawa

II tura: Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO)

Ciechanów

II tura: Krzysztof Kosiński (PSL)

Legionowo

I tura: Roman Smogorzewski (KWW Prezydenta Romana Smogorzewskiego)

Ostrołęka

II tura: Janusz Kotowski (PiS)

Otwock

II tura: Zbigniew Janusz Szczepaniak (KWW Otwock tworzymy wspólnie)

Płock

I tura: Andrzej Jacek Nowakowski (PO)

Pruszków

II tura: Jan Starzyński (KWW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa)

Radom

II tura: Radosław Witkowski (PO)

Siedlce

II tura: Wojciech Józef Kudelski (PiS)

Żyrardów

II tura: Wojciech Jasiński (KWW Nowe Przymierze Samorządowe)

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski Fot. Jagoda Gorol/ Agencja Wyborcza.pl

Opolskie

Opole

II tura: Arkadiusz Wiśniewski (KWW Arkadiusza Wiśniewskiego)

Kędzierzyn-Koźle

II tura: Sabina Nowosielska (PO)

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc Fot. Krzysztof Koch / Agencja Wyborcza.pl

Podkarpackie

Rzeszów

I tura: Tadeusz Ferenc (KW Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca)

Krosno

I tura: Piotr Marian Przytocki (KWW Samorządne Krosno Piotra Przytockiego)

Mielec

II tura: Daniel Kozdęba (KW Razem dla Ziemi Mieleckiej)

Przemyśl

II tura: Robert Choma (KWW Roberta Chomy Porozumienie dla Przemyśla)

Stalowa Wola

I tura: Lucjusz Nadbereżny (PiS)

Tarnobrzeg

II tura: Grzegorz Kiełb (KWW Moje Miasto Tarnobrzeg)

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Wyborcza.pl

Podlaskie

Białystok

II tura: Tadeusz Truskolaski (KWW Tadeusza Truskolaskiego)

Łomża

II tura: Mariusz Chrzanowski (PiS)

Suwałki

II tura: Czesław Renkiewicz (KWW Z Renkiewiczem dla Suwałk)

Paweł Adamowicz Paweł Adamowicz Fot. ŁUKASZ GŁOWALA/ Agencja Wyborcza.pl

Pomorskie

Gdańsk

I tura: Paweł Adamowicz (PO)

Gdynia

II tura: Wojciech Bogusław Szczurek (KWW Wojciecha Szczurka Samorządność)

Słupsk

II tura: Robert Biedroń (KWW Roberta Biedronia Nareszcie zmiana)

Sopot

I tura: Jacek Krzysztof Karnowski (KWW Platforma Sopocian Jacka Karnowskiego)

Starogard Gdański

II tura: Janusz Stankowiak (KW Nasz Starogard)

Tczew

I tura: Mirosław Stanisław Pobłocki zgłoszony przez KW Porozumienie na Plus

Wejherowo

I tura: Krzysztof Mikołaj Hildebrandt (KWW Wolę Wejherowo)

Prezydent Katowic Marcin Krupa Prezydent Katowic Marcin Krupa Fot. DAWID CHALIMONIUK/ Agencja Wyborcza.pl

Śląskie

Katowice

II tura: Marcin Tomasz Krupa (KWW Forum Samorządowe i Piotr Uszok)

Będzin

I tura: Łukasz Jan Komoniewski (KWW Łukasza Komoniewskiego)

Bielsko-Biała

II tura: Jacek Edwart Krywult (KWW Jacka Krywulta)

Bytom

I tura: Damian Franciszek Bartyla (KWW Bis i Damiana Bartyli)

Chorzów

I tura: Andrzej Kotala (PO)

Częstochowa

II tura: Krzysztof Adam Matyjaszczyk (SLD)

Dąbrowa Górnicza

I tura: Zbigniew Marian Podraza (SLD)

Gliwice

I tura: Zygmunt Mieczysław Frankiewicz (KWW Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza)

Jastrzębie-Zdrój

II tura: Anna Hetman (PO)

Jaworzno

II tura: Paweł Jan Silbert (KW Jaworzno Moje Miasto)

Knurów

I tura: Adam Rams (KWW Wspólnie dla Knurowa)

Mysłowice

II tura: Edward Augustyn Lasok (KWW Mysłowickie Porozumienie Samorządowe)

Piekary Śląskie

II tura: Sława Matylda Umińska-Duraj (KWW Krzysztofa Turzańskiego i Sławy Umińskiej-Duraj)

Racibórz

II tura: Mirosław Lenk (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk)

Ruda Śląska

II tura: Grażyna Dziedzic (KWW Grażyny Dziedzic)

Rybnik

II tura: Piotr Paweł Kuczera (PO)

Siemianowice Śląskie

II tura: Rafał Marian Piech (KWW Rafał Piech SMS)

Sosnowiec

II tura: Arkadiusz Chęciński (PO)

Świętochłowice

I tura: Dawid Adam Kostempski (PO)

Tychy

I tura: Andrzej Józef Dziuba (KWW Prezydenta Andrzeja Dziuby)

Wodzisław Śląski

I tura: Mieczysław Kiec (KWW Nasz Wodzisław)

Zabrze

I tura: Małgorzata Maria Mańska-Szulik (KWW Małgorzaty Mańki-Szulik)

Zawiercie

II tura: Witold Grim (KWW Nowe Otwarcie)

Żory

II tura: Waldemar Socha (KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha)


 

Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha)Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha)

Świętokrzyskie

Kielce

I tura: Wojciech Lubawski (KWW Porozumienie Samorządowe W. Kubawski)

Ostrowiec Świętokrzyski

II tura: Jarosław Górczyński (PSL)

Skarżysko-Kamienna

II tura: Konrad Bolesław Kroenig (KWW Przyszłość i Rozwój)

Starachowice

II tura: Marek Jerzy Materek (KWW Marka Materka)

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Wyborcza.pl

Warmińsko-mazurskie

Olsztyn

II tura: Piotr Grzymowicz (KWW Piotra Grzymowicza)

Elbląg

II tura: Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego)

Ełk

I tura: Tomasz Mariusz Andrukiewicz (KWW Dobro Wspólne)

Jacek Jaśkowiak Jacek Jaśkowiak Fot. ANDRZEJ MONCZAK/ Agencja Wyborcza.pl

Wielkopolskie

Poznań

II tura: Jacek Jaśkowiak (PO)

Gniezno

II tura: Tomasz Budasz (PO)

Kalisz

II tura: Grzegorz Sapiński (KWW Wspólny Kalisz)

Grzegorz Sapiński z KWW Wspólny KaliszGrzegorz Sapiński z KWW Wspólny Kalisz

Konin

II tura: Józef Nowicki (SLD)

Leszno

II tura: Łukasz Borowiak (KWW PL18)

Ostrów Wielkopolski

II tura: Beata Klimek (KWW SLD Lewica Razem)

Piła

I tura: Piotr Krzysztof Głowski (PO)

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek Prezydent Szczecina Piotr Krzystek Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Zachodniopomorskie

Szczecin

II tura: Piotr Krzystek (KWW Szczecin dla Pokoleń)

Kołobrzeg

II tura: Janusz Gromek (PO)

Koszalin

II tura: Piotr Jedliński (PO)

Stargard Szczeciński

II tura: Sławomir Pajor (KWW Sławomira Pajora)

Świnoujście

I tura: Janusz Żmurkiewicz (SLD)