Wiceprezydent USA Mike Pence zatrzymał się w hotelu Marriott. Tak wyglądają prezydenckie apartamenty

Wiceprezydent USA Mike Pence weźmie udział w uroczystościach związanych z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. 'Niepolityczne' szczegóły wizyt gości tej rangi są zwykle owiane tajemnicą, jednak część z nich wychodzi na jaw. Wiadomo m.in. że Pence wraz z żoną będą nocować w Hotelu Marriott w centrum Warszawy - w Apartamencie Prezydenckim lub Wiceprezydenckim. Jak wyglądają, ile kosztuje noc w nich i kto wcześniej tam sypiał? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
Widok na Hotel Marriott Widok na Hotel Marriott Fot. materiały prasowe / Hotel Marriott

Mike Pence zatrzymał się w hotelu Marriott

"Gazeta Wyborcza" poinformowała 27 sierpnia, że Donald Trump zatrzyma się w Apartamencie Prezydenckim w Hotelu Marriott. To właśnie tam prezydent USA spał również podczas wizyty w Polsce w 2017 roku. To tam spali też inni przywódcy Stanów Zjednoczonych - Bill Clinton i Barack Obama - podczas swoich wizyt, czy np. Michael Jackson, kiedy we wrześniu 1996 roku przyjechał do Polski na koncert. Co więcej, to najpewniej najbardziej luksusowy apartament w Warszawie. 

Ostatecznie Trump przesunął wizytę w Polsce, a na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przyjechał wiceprezydent Mike Pence. Aż do samego przyjazdu nie było pewności, gdzie zatrzyma się wiceprezydent, jednak prosto z lotniska wojskowego na Okęciu pojechał do hotelu Marriott. Tam został ugoszczony w jednym z dwóch apartamentów, nie ma jednak pewności w którym z nich.

Szczegółów pobytu nie znamy - pracowników obowiązuje klauzula poufności. Jednak wiemy co nieco o samych Apartamentach Prezydenckich.

Prezydencki apartament w hotelu Marriott Prezydencki apartament w hotelu Marriott Fot. materiały prasowe

Dwie sypialnie i strefa relaksu z fortepianem

Apartament Prezydencki znajduje się na najwyższym, 43. piętrze Hotelu Marriott w Warszawie. Ma 200 metrów kwadratowych. Można w nim skorzystać z jadalni, oddzielnej kuchni, a także dużego salonu, w którym znalazło się miejsce na sofy, kino domowe i fortepian. To wszystko znajduje się na pierwszym piętrze dwupiętrowego apartamentu. Na kolejnym do jego dyspozycji będą dwie sypialnie i obszerna łazienka.

Panorama Warszawy z restauracji na 40. piętrze Hotelu Marriott. Zdjęcie archiwalne (sierpień, 2011) Panorama Warszawy z restauracji na 40. piętrze Hotelu Marriott. Zdjęcie archiwalne (sierpień, 2011) Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta

Z okien pokoju Donald Trump będzie mógł podziwiać panoramę stolicy

Z okien Apartamentu Prezydenckiego można podziwiać panoramę Warszawy. Widać z nich m.in. wieżowiec przy Złotej 44 (na zdjęciu jeszcze w budowie), Dworzec Centralny i Pałac Kultury i Nauki.

Jedna noc w Apartamencie Prezydenckim kosztuje co najmniej 7,5 tys. złotych.

Sky Bar, Hotel Marriott Sky Bar, Hotel Marriott Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Na gości hotelu czeka cała gama atrakcji

Z poziomu Apartamentu Prezydenckiego jest też dostęp do saloniku klubowego nazywanego Executive Lounge. Tam goście mogą zjeść śniadanie, lunch i kolację. Można również skorzystać z oferty przekąsek i alkoholi. Do dyspozycji gości są również inne atrakcje hotelowe: strefa SPA, SKY BAR czy siłownia.

Prezydenci USA w Warszawie Prezydenci USA w Warszawie Fot. materiały prasowe

Apartament wiceprezydencki ma "zaledwie" 120 metrów kwadratowych

W Hotelu Marriott znajduje się również apartament Vice President. Kosztuje on od 5,5 tys. za noc. Ten apartament również jest dwupoziomowy, jednak jest mniejszy od Apartamentu Prezydenckiego - jego powierzchnia to 120 metrów kwadratowych. Do dyspozycji gości jest m.in. duże biurko, bezpłatny dostęp do szybkiego internetu, jadalnia i przestronna sypialnia. Na antresoli znajduje się natomiast elegancko urządzona sypialnia i prywatny gabinet.

Donald Trump Donald Trump Fot. Francois Mori / AP Photo

Trump weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Donald Trump miał przyjechać do Polski wieczorem 31 sierpnia i wyjechać 2 września wieczorem. Prezydent odwołał jednak swoją wizytę. Oficjalną przyczyną jest huragan Dorian, który może na początku przyszłego tygodnia uderzyć we Florydę. Amerykańscy dziennikarze zwracają jednak uwagę, że Trump weekend spędza na prywatnym polu golfowym. Biały Dom podkreśla, że prezydent w niedzielę uda się do Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego.

Więcej o:
Komentarze (72)
Wiceprezydent USA Mike Pence zatrzymał się w hotelu Marriott. Tak wyglądają prezydenckie apartamenty
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 22 razy 20

  Wizy, wizy przywieźli!
  Wizy są we wiosce!
  Trzeba tylko "zgaść":
  Ence - Pence, w której ręce?

 • bambosz0

  Oceniono 24 razy 16

  Trump to typowy przedstawiciel USA... ani moralności ani inteligencji..za to pycha i czołobitność w stosunku do św. dolara..

 • kotmiki

  Oceniono 15 razy 13

  a szef gra w golfa każdy wiaterek wystarczy aby pisowską polskę olać !!!

 • sir.fred

  Oceniono 11 razy 11

  Sorry, interesuje mnie tylko, kiedy głupol się wyniesie. Pół miasta zablokowane i jak zwykle nie wiadomo w jakich dokładnie godzinach, bo "tajne". A dzieciaki mają rozpoczęcie roku i muszą do szkół dojechać.

 • wujekdolf

  Oceniono 15 razy 11

  wizy? panie, 447 :)

 • dashka

  Oceniono 10 razy 10

  I to wszystko na koszt podatnika. A w USA normalnie pracujących ludzi nie stać czasami na wynajęcie mieszkania, że nie wspomnę o służbie zdrowia.
  Niedobrze się robi od tych elitarnych przywilejów. Politycy nie mogą spać w normalnych pokojach??

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 12 razy 10

  Mogę tylko napisać, że fajnie jest być nawet wiceprezydentem.

 • baby1

  Oceniono 8 razy 8

  Te schody to porażka. Nie można zrobić jednopoziomowego apartamentu prezydenckiego?

 • bambosz0

  Oceniono 18 razy 8

  wiadomo było że nie przyleci bo jak ma tak w żywe oczy Polaków kłamać że te głupawe wizy już zniesione???? On ma tyle do powiedzenia w ich sprawie w Kongresie ile Kowalski w ambasadzie. USA.. Musi siedzieć na Florydzie i zmieniać kierunek wiatru, czy odganiać chmurki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX