Jędraszewski jako "biskup niezłomny" na okładce "Sieci". "Newsweek" o kobiecie, której boi się PiS [TYGODNIKI]

"Czy zniszczą niezłomnego biskupa?" - pyta z okładki ze zdjęciem arcybiskupa Jędraszewskiego tygodnik "Sieci". "Newsweek" przybliża sylwetkę prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, a "Do Rzeczy" pisze o rzekomej cenzurze na Youtube, której "ofiarami" padły w ostatnim czasie m.in. kanał fundacji Kai Godek i kanał Radia Maryja.
Tygodnik 'Sieci' Tygodnik 'Sieci' 'Sieci' // Gazeta.pl

"Sieci" o Jędraszewskim - "Czy zniszczą niezłomnego biskupa?"

Najnowsze wydanie tygodnika "Sieci" poświęcone jest "brutalnej nagonce środowisk LGBT na abp. Marka Jędraszewskiego". Duchowny, który w ostatnim czasie wygłosił homilię o "tęczowej zarazie", na okładce tygodnika nazwany jest "niezłomnym biskupem", który wygłosił "słowa prawdy". Ideologia LGBT ma cechy wręcz totalitarne. Chce uszczęśliwiać świat na siłę - stwierdza na łamach tygodnika Grzegorz Górny.

"Sieci" piszą też o wszczęciu postępowania kontrolnego wobec Sławomira Neumanna, któremu CBA zarzuca nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowych. W tygodniku znalazł się też artykuł pod tytułem "Przestrogi dla PiS", w którym Stanisław Janecki radzi partii Jarosława Kaczyńskiego, by mimo korzystnych wyników sondaży nadal zabiegała o głosy wyborców. 

Czytaj więcej >>>

'Newsweek' przedstawia sylwetkę Aleksandry Dulkiewicz 'Newsweek' przedstawia sylwetkę Aleksandry Dulkiewicz fot. 'Newsweek' // Gazeta.pl

"Newsweek" o Dulkiewicz, której "bardzo boi się PiS"

"Kim jest kobieta, której tak bardzo boi się PiS?" - pyta z okładki "Newsweek", który w najnowszym wydaniu przybliża sylwetkę Aleksandry Dulkiewicz. Jak czytamy, prezydent Gdańska zyskała wśród współpracowników przydomek "pani premier", a do swojej obecnej pozycji dochodziła latami. "Newsweek" pisze też o nagonce prawicowych mediów na Dulkiewicz ("Wiadomości" TVP informowały m.in., że władze Gdańska "gloryfikują nazistów") i o groźbach, które ta codziennie dostaje. "Folksdojczka k..."; "Faszystowsko-zboczona sodomitka"; "Nóż na ciebie jest już przygotowany" - to niektóre z wiadomości, które przychodzą do prezydentki Gdańska. 

Czytaj więcej >>>

'Do Rzeczy' o cenzurze na Youtube 'Do Rzeczy' o cenzurze na Youtube fot. 'Do Rzeczy' // Gazeta.pl

"Do Rzeczy" straszy cenzurą na Youtube

Prawicowe "Do Rzeczy" straszy z okładki cenzurą na Youtube i tym, że "prawica jest masowo usuwana z sieci". "Ostatnio zablokowano dostęp - na stałe lub czasowo - do homilii abp. Jędraszewskiego w kanale Radia Maryja, kanału fundacji Kai Godek, telewizji wRealu24 i dwóch programów z udziałem Pawła Lisickiego w kanale telewizji wSensie" - czytamy w zapowiedzi tekstu. Przypomnijmy, że chodzi o kazanie Jędraszewskiego, w którym osoby LGBT+ zostały przez niego nazwane "tęczową zarazą".  To nie koniec rozważań w tygodniku dotyczących wpływu internetu na życie polityczne. Rafał Ziemkiewicz w swoim felietonie rozważa, "czy Google i Facebook pozbawią PiS zwycięstwa".

Czytaj więcej >>>

'Wprost' o zachorowalności na raka piersi 'Wprost' o zachorowalności na raka piersi fot. 'Wprost' - Gazeta.pl

"Wprost": Polska umiera na raka piersi

"Polska umiera na raka piersi" - alarmuje w najnowszym wydaniu "Wprost". Jak czytamy w tygodniku, Polska jest obecnie jedynym krajem w całej Unii Europejskiej, w którym wzrasta liczba zgonów z powodu raka piersi. "Umieralność na raka piersi w Polsce znowu rośnie, zamiast spadać (...). Mimo alarmujących statystyk, próśb i petycji, Ministerstwo Zdrowia nie refunduje nowoczesnych leków, które przedłużają życie pacjentkom" - pisze w swoim artykule Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin. W numerze opisano też zmagania znanych Polek z rakiem piersi. - Mówiłam do raka: "Wyp***dalaj, dziadu!" i pokazywałam mu faka - relacjonuje dziennikarka Polsatu Joanna Górska, cytowana w zapowiedzi artykułu.

"Wprost" nie rezygnuje też z tematów politycznych. W najnowszym wydaniu znajdziemy też wywiad z byłą prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz i z wicepremierem Piotrem Glińskim.

Czytaj więcej >>>

Więcej o: