Putin-Kaczyński w tygodniku Lisa. "Sieci" o Durczoku - "człowieku z procentów" [W TYGODNIKACH]

"On tu robi Rosję" - pisze w jutrzejszym "Newsweeku" Tomasz Lis i analizuje podobieństwa między polityką Jarosława Kaczyńskiego i Władimira Putina. W "Do Rzeczy" tematem numeru są "ataki na księży", z kolei "Sieci" piszą o Durczoku. "Wprost" natomiast wieszczy, że w Platformie Obywatelskiej może dojść do przewrotu.
Tygodnik 'Do Rzeczy' Tygodnik 'Do Rzeczy' Tygodnik 'Do Rzeczy'

"Do Rzeczy" o atakach na księży

"Do Rzeczy" na okładce zapowiada artykuł o atakach na księży. "Czas to sobie uświadomić - trwa wojna o dusze Polaków. A wojna zawsze przynosi ofiary" - pisze autor artykułu. Na stronie internetowej tygodnika Rafał Ziemkiewicz zapowiadając numer stawia taką oto tezę: - Od czasów komuny i to takiej wcześniejszej komuny polski Kościół nie był pod takim ostrzałem, pod tak silnym atakiem, jak teraz - mówi publicysta i stawia pytanie: - Kto pomoże nam ten atak przetrzymać, jeśli w samym Watykanie funkcjonował do tej pory taki ksiądz Charamsa? 

Czytaj więcej>>>

Tygodnik 'Sieci' Tygodnik 'Sieci' Tygodnik 'Sieci'

Durczok w tygodniku "Sieci"

"Czy tę sprawę też skręcą?" - pytają na okładce "Sieci". W najnowszym numerze znajdziemy tekst "Człowiek z procentów". Chodzi oczywiście o kolizję, do której doprowadził Kamil Durczok. "To modelowy przykład na to, jak ze szczytu upaść na samo dno. Kiedyś medialny bóg - za takiego uważało go wielu, ale przede wszystkim sam siebie tak postrzegał. Dziś jest najsłynniejszym w Polsce pijakiem za kierownicą. W jego sprawie najbardziej uderzające jest to, że dominujące pytanie brzmi: czy znów to skręcą?" - pisze autor tekstu Marek Pyza. 

Czytaj więcej >>>

Tygodnik 'Wprost' Tygodnik 'Wprost' Tygodnik 'Wprost'

Sebastian Fabijański na okładce "Wprost"

"Wprost" z niepolityczną okładką - tygodnik zapowiada "męską rewolucję". O co chodzi? Z badań pisma ma wynikać, że "Polki cenią facetów uczuciowych, wrażliwych i wspierających", nie zaś "twardzieli". W najnowszym numerze gazety znajdziemy zatem ranking "polskich macho". 

Polityki jednak w numerze nie zabraknie. Na pewno ciekawą pozycją mogą okazać się ustalenia tygodnika dotyczące spodziewanego przewrotu w Platformie Obywatelskiej. "W Platformie Obywatelskiej wrze. Jak ustalił 'Wprost' w styczniu w roli lidera partii Grzegorza Schetynę będzie chciał zastąpić Bogdan Zdrojewski" - czytamy na stronie tygodnika. 

Pismo poświęca swoje łamy też Beacie Szydło oraz jej przegranej w głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Sprawa mogła mieć "drugie dno". 

Czytaj więcej >>>

'Newsweek' 'Newsweek' 'Newsweek'

Pół Kaczyński, pół Putin w "Newsweeku"

Fotomontaż na okładce "Newseeka" przedstawia hybrydę dwóch przywódców - Jarosława Kaczyńskiego i Władimira Putina. "On tu robi Rosję" - grzmi nagłówek. W zajawieniu artykułu czytamy: "System władzy tworzony przez Jarosława Kaczyńskiego zaczyna przypominać porządki zaprowadzone przez Putina. Jeśli PiS wygra wybory, będzie jeszcze gorzej". 

Autorem tekstu jest naczelny tygodnika Tomasz Lis. Tygodnik pisze też o "wszystkich odlotach marszałka Kuchcińskiego" oraz niebezpiecznej jeździe polskich kierowców.

Więcej o: