Stał pod blokiem, rozdawał warszawiakom kiełbasę. Teraz Patryk Jaki ruszył na podbój Podhala

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w trakcie kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pojawił się w Małopolsce. Użytkownikom mediów społecznościowych nie umknęło uwadze, że na jego głowie znalazł się charakterystyczny góralski kapelusz. Polityk już w trakcie poprzedniej kampanii chętnie zamieniał garnitur na mniej zobowiązujące elementy garderoby i starał się skracać dystans.

Patryk Jaki w Małopolsce

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, choć wywodzi się z Opola i kandydował niedawno na prezydenta Warszawy, startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list PiS w okręgu obejmującego Małopolskę i Świętokrzyskie. W ostatnich dniach odwiedził m.in. Rabkę-Zdrój, Zakopane i Nowy Targ.

To właśnie w Nowym Targu polityk zaprezentował się swoim wyborcom w góralskim kapeluszu.

#100iMyPodBlokiem

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zaledwie kilka miesięcy temu zakończył intensywną kampanię w wyborach samorządowych, w trakcie której walczył o fotel prezydenta stolicy. Przegrał starcie z politykiem PO Rafałem Trzaskowskim.

Jaki przez kilka miesięcy przekonywał warszawiaków, że dobrze zna ich problemy. Polityk korzystał z dość niestandardowych pomysłów, służących też do skrócenia dystansu i stworzenia bardziej przyjaznego wizerunku.

Jedną z form promocji była akcja #100iMyPodBlokiem, w trakcie której ówczesny kandydat odwiedzał warszawskie blokowiska i osiedla. Nazwa z przymrużeniem oka nawiązywała do krążącego w sieci zdjęcia Patryka Jakiego z czasów wczesnej młodości. Jaki obecny na fotografii miał na sobie dresową odzież.

Patryk Jaki zaprasza na grilla Patryk Jaki zaprasza na grilla Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Patryk Jaki zaprasza na grilla

Fartuch i nakrycie głowy, którego nie powstydziłby się prawdziwy szef kuchni - w takim stroju w maju ubiegłego roku Patryk Jaki zachęcał do oddawania na siebie głosu.

Polityk rozdawał warszawiakom grillowaną kiełbaskę.

Patryk Jaki Patryk Jaki Facebook.com/Patryk Jaki

Patryk Jaki jako kibic

Wiceminister sprawiedliwości zapewniał też o swojej sympatii dla klubu Legia, pokazywał się w szaliku z barwami klubu.

"Dla mnie zawsze najważniejszym klubem, który również miałem zaszczyt reprezentować (drużynach młodzieżowych) będzie Odra Opole. I wierzę, że tak jak pomogłem Odrze (każdy może sprawdzić) - mogę pomóc również Legii. Obiecuję, że jeśli wygram - klub uzyska prawdziwą pomoc miasta" - deklarował.

Patryk Jaki Patryk Jaki Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Patryk Jaki w wydaniu sportowym

W czerwcu na boisku przy Szkole Podstawowej nr 301 na warszawskim Bemowie Patryk Jaki założył strój sportowy i na pikniku piłkarskim zachęcał dzieci do ruchu na świeżym powietrzu.

Patryk Jaki Patryk Jaki Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Patryk Jaki i promocja zdrowego żywienia

Z kolei w lipcu Patryk Jaki promował wśród wyborców na pikniku zdrowe żywienie. Politykowi, który zrezygnował również z tej okazji z garnituru, towarzyszyła żona Anna i syn Radosław.

Patryk Jaki Patryk Jaki Facebook.com/Patryk Jaki

Patryk Jaki na budowie

Patrykowi Jakiemu zdarzyło się również założyć kask ochronny i wkroczyć na budowę - w tym wypadku była to budowa Mostu Południowego.

'Warszawa pilnie potrzebuje nowych impulsów rozwojowych. Nowych mostów, dróg, obwodnicy, która wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta' - pisał na Facebooku Patryk Jaki.

Więcej o: