Kraków, Gdańsk, Olsztyn, Szczecin, Kielce. W tych dużych miastach dojdzie do II tury

W pięciu dużych miastach mieszkańcy ponownie pójdą do urn. W Krakowie, Gdańsku, Kielcach, Szczecinie i Olsztynie wynik będzie zagadką do 4 listopada.
Jacek Majchrowski i Małgorzata Wasserman Jacek Majchrowski i Małgorzata Wasserman Gazeta.pl

Kraków. Małgorzata Wasserman zmierzy się z Jackiem Majchrowskim

Do urn jeszcze raz pójdą mieszkańcy Krakowa. W II turze zmierzą się tam Małgorzata Wasserman z KW PiS oraz Jacek Majchrowski ze swojego komitetu. Wasserman uzyskała w I turze 31,88 proc., natomiast prezydent Krakowa 45,84 proc. Wiele zależy od tego, na kogo głos oddadzą zwolennicy Łukasza Gibały, który był trzecim nazwiskiem w krakowskich wyborach. Głos na niego oddało 17,14 proc.

Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński Gazeta.pl

Paweł Adamowicz i Kacper Płażyński z Gdańska

W drugiej turze zmierzą się tam startujący z własnego komitetu Wszystko dla Gdańska Paweł Adamowicz oraz wystawiony przez Zjednoczoną Prawicę Kacper Płażyński. Ten pierwszy mógł się pochwalić wynikiem na poziomie 36,97 proc., drugi zyskał 29,68 proc. poparcia. Kandydatem Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku był Jarosław Wałęsa, na którego głos oddało 27,77 proc. mieszkańców. Wałęsa już zaapelował do swoich wyborców, by oddali swój głos na Adamowicza.

Wojciech Lubawski i Bogdan Wenta Wojciech Lubawski i Bogdan Wenta Gazeta.pl

Wojciech Lubawski kontra Bogdan Wenta w Kielcach

4 listopada mieszkańcy Kielc wybiorą między Bogdanem Wentą (KWW Projekt Świętokrzyskie) a Wojciechem Lubawskim (KWW Porozumienie Samorządowe Wojciech Lubawski). W I turze przewagę miał Wenta (37,62 proc.), na Lubawskiego głos oddało 29,20 proc. wyborców. Do II tury nie przeszedł m.in. Piotr Liroy Marzec z Komitetu Wyborczego Wyborców Wolność w Samorządzie (16,02 proc.).

Piotr Krzystek i Bartłomiej Sochański Piotr Krzystek i Bartłomiej Sochański Gazeta.pl

II tura w Szczecinie: Piotr Krzystek i Bartłomiej Sochański

Piotr Krzystek (Bezpartyjni) w I turze uzyskał poparcie 47,25 proc. wyborców, natomiast Bartłomiej Sochański (PiS) dostał 21,99 proc. głosów. 

Piotr Grzymowicz i Czesław Małkowski Piotr Grzymowicz i Czesław Małkowski Gazeta.pl

Piotr Grzymowicz i Czesław Małkowski w Olsztynie

W Olsztynie do drugiej tury przeszli Piotr Grzymowicz (33,79 proc.) z własnego komitetu i Czesław Małkowski (30,66 proc.), również ze swojego komitetu.

Więcej o: