W Warszawie z kandydatem Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim zmierzy się opolanin - Patryk Jaki. To obecny wiceminister sprawiedliwości, samorządowiec, ale przede wszystkim przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.
Jaki z wykształcenia jest politologiem. Kandydat na prezydenta stolicy związany jest z PiS od 2003 roku.
Małgorzata Wassermann została kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa. Córka tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermana, jest z wykształcenia prawnikiem. W 2015 roku Wassermann dostała się do Sejmu jako bezpartyjna kandydatka z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu krakowskim. Posłanka od 2016 jest szefową komisji śledczej ds. Amber Gold.
Znany wydawca Tadeusz Zysk został oficjalnie przedstawiony przez prezesa PiS jako kandydat partii na prezydenta Poznania. Co ciekawe, Zysk nie jest członkiem PiS, ale - jak przypomina "Gazeta Wyborcza" - sympatyzuje z tą partią od czasu katastrofy smoleńskiej. Należy do Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego i wybrano go na wiceszefa Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności. Startował do Sejmu w 2015 r. z siódmego miejsca, ale mandatu nie zdobył.
Waldemar Buda został kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Łodzi. Buda z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył aplikację radcowską, w 2011 roku podjął praktykę w zawodzie radcy prawnego.
W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu z piątego miejsca na liście PiS w okręgu nr 9 (Łódź). Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 15 028 głosów.
Ma dwoje dzieci.
We Wrocławiu kandydatką Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta miasta będzie Mirosława Stachowiak-Różecka. Posłanka jest działaczką samorządową związana ze stolicą Dolnego Śląska. Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki specjalnej.
Kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku został Jacek Żalek. Wiceprzewodniczący klubu PiS jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku. W przeszłości był związany ze Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym, Przymierzem Prawicy, AWS, LPR, UPR. W Sejmie VII kadencji był wiceprezesem klubu poselskiego Zjednoczona Prawica. Samorządowiec: radny Białegostoku (1998-2006), radny sejmiku woj. podlaskiego (2006-2007). Poseł od 2007 r. (VI-VIII kad.), pracował w komisjach: sprawiedliwości i praw człowieka; ustawodawczej oraz łączności z Polakami za granicą. Obecnie zasiada w komisjach: ustawodawczej oraz odpowiedzialności konstytucyjnej (wiceprzewodniczący).
Poseł Tomasz Latos, jak sam podkreśla, jest rodowitym bydgoszczaninem. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego komisji zdrowia w Sejmie. Do Prawa i Sprawiedliwości wstąpił w 2003 roku. Latos jest żonaty, ma czworo dzieci: córkę Katarzynę oraz synów Bartosza, Błażeja ( bliźniacy) i Kubę. Hobby posła to brydż sportowy, a także narciarstwo i historia.
Kacper Płażyński ma 29 lat, jest synem Maciej Płażyńskiego - zmarłego w Smoleńsku marszałka Sejmu. Jak podaje trójmiejska "Wyborcza" nazwisko pomogło mu w karierze politycznej. Płażyński jest absolwentem prawa. W 2015 r. zapisał się do PiS. W czerwcu 2017 r. rozpoczął pracę na kierowniczym stanowisku w spółce Energa. W 2016 r. był zaangażowany w protesty mieszkańców dzielnicy Brzeźno przeciwko płatnym parkingom.
Sylwester Tułajew ur. w 1981 r. Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. W latach 2006-2008 pracował jako urzędnik, następnie do 2011 r. był asystentem posła Lecha Sprawki. W Radzie Miasta Lublin był przewodniczącym klubu radnych PiS. W 2011 r. bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski, który udało mu się zdobyć w 2015 r.
Zjednoczona Prawica poprze w wyborach w Katowicach obecnego prezydenta tego miasta Marcina Krupę. Polityk jest doktorem nauk technicznych, pracował jako adiunkt na Politechnice Śląskiej. W latach 2006-2010 radny miejski w Katowicach. Między 2010-2014 pełnił funkcję zastępcy prezydenta miasta, od 2014 r. prezydent Katowic. W 2015 r. był jednym z założycieli komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. 12 września 2017 r. został wybrany na przewodniczącego Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Wojciech Lubawski, ur. w 1954 r. jest prezydentem Kielc od 2002 r., wcześniej przez dwa lata piastował urząd wojewody świętokrzyskiego. Od zawsze związany ze środowiskami konserwatywnymi. Najpierw był członkiem Akcji Wyborczej Solidarność później Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego - Ruch Nowej Polski. Później startował na prezydenta Kielc z list PiS. W 2015 r. został członkiem Narodowej Rady Rozwoju, powołanej przez Andrzeja Dudę.
Bartłomiej Sochański ur. w 1955 r. już był prezydentem Szczecina w latach 1994-1998. W 2001 r. został konsulem honorowym Niemiec w Szczecinie. W 2004 r. startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Inicjatywy dla Polski. Wielokrotnie brał udział w wyborach samorządowych w Szczecinie. W 2010 r. ponownie ubiegał się o fotel prezydenta miasta - bezskutecznie. Od 2017 r. jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.
Radny Sebastian Pieńkowski jest kandydatem PiS na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego. Pieńkowski, ur. w 1973 r. jest obecnie wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Polityk ukończył Politechnikę Poznańską, a także absolwentem The Nottingham Trent University. W 2012 r. wygrał wybory na Przewodniczącego Zarządu Powiatowego PiS miasto w Gorzowie i od października 2012 jest szefem struktur miejskich PiS w Gorzowie.
Michał Wypij, ur. w 1985 r. w Wrocławiu, został oficjalnie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna. Wypij jest z wykształcenia politologiem, a także blogerem i muzykiem. Jest członkiem partii Porozumienie oraz Rady Programowej TVP3 Olsztyn.
Violetta Porowska, ur. w 1968 r. jest urzędniczką, menedżerką, działaczką społeczną na rzecz ochrony zdrowia. Od 2016 roku Porowska jest wicewojewodą opolskim, a także - jak podaje Wikipedia - założycielką Opolskiego Banku Żywności, inicjatorka opolskiego Lady's Lions Club i propagatorka szczepień przeciwko wirusowi HPV i pneumokokom.
Zbigniew Rasielewski był zastępcą prezydenta Torunia w kadencji 2010-2014 i jest nim obecnie. Od 2006 do 2014 członek rady miasta miasta Toruń. Wcześniej współpracował z posłem PiS Zbigniewem Girzyńskim. Ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Podyplomowo studiował na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.
Wojciech Buczak był przewodniczącym Solidarności w Rzeszowie. W ostatnich latach reprezentował w sejmiku Prawo i Sprawiedliwość. W 104 r. został wicemarszałkiem województwa. W 2015 r. uzyskał mandat posła. Jak opisuje rzeszowska "Wyborcza", nie jest głośnym parlamentarzystą, Buczak sporo działań poświęca miastu, organizując chociażby konferencje, podczas których uderza w obecnego prezydenta Tadeusza Ferenca.
Piotr Barczak jest szefem Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze. Mandat radnego ma od 1998 r. Ma tytuł MBA uczelni Wrocław School of Banking/Franklin University (USA), jest też absolwentem Politechniki Zielonogórskiej. W latach 2004-2007 pełnił funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Zielona Góra. Pracował jako Dyrektor Szpitala Specjalistycznego oraz w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Obecnie pełni funkcję Komendanta Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.