Jest oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Nieruchomości i miliony złotych na koncie

Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano oświadczenie majątkowe premiera Mateusza Morawieckiego. Z dokumentów wynika, że szef rządu ma wielomilionowe oszczędności, jest również właścicielem domów i mieszkania.
4.07.2016, Białystok, Mateusz Morawiecki w podlaskim urzędzie wojewódzkim. 4.07.2016, Białystok, Mateusz Morawiecki w podlaskim urzędzie wojewódzkim. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Domy premiera Morawieckiego

W oświadczeniu Mateusza Morawieckiego pojawił się m.in. dom o powierzchni ok. 150 m2, położony na działce ok. 0,46 ha, "wraz z zabudowaniami gospodarczymi i zabudowaniami (domkami) letniskowymi". Morawiecki jest także właścicielem stumetrowego domu na działce o powierzchni ok. 3100 m2.

Morawiecki jest również właścicielem działki rolnej (ok. 2 ha) i współwłaścicielem segmentu szeregowego o powierzchni ok. 180 m2, na działce o powierzchni ok. 400 m2.

Premier dokupił w 2016 r. współwłasność działki, na której ma możliwość wyłącznego dysponowania na powierzchni 300m2.

Z opublikowanych dokumentów nie wynika jednak, jaka jest wartość tych nieruchomości.

Mieszkanie Morawieckiego

Mateusz Morawiecki poinformował również, że wpłacił raty na mieszkanie własnościowe na budowanym osiedlu. Mieszkanie ma mieć powierzchnię 74,2 m2, a jego cena to ok. 546 tys. zł.

Mateusz Morawiecki. Oświadczenie majątkowe Mateusz Morawiecki. Oświadczenie majątkowe KPRM

Oszczędności premiera Morawieckiego

Z zeznania majątkowego wynika, że Mateusz Morawiecki ma na koncie ok. 2,5 mln zł oszczędności.

Przypomnijmy: zanim w 2015 r. Morawiecki został wicepremierem i ministrem rozwoju, pracował w sektorze bankowym. W latach 2007-2015 był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, wcześniej był członkiem zarządu tej spółki.

Z oświadczenia wynika, że Morawiecki udzielił pożyczki swojej siostrze na kwotę 300 tys. zł.

Mateusz Morawiecki Mateusz Morawiecki Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Papiery wartościowe premiera

Mateusz Morawiecki jest też właścicielem papierów wartościowych - akcji na kwotę ok. 4,95 mln zł. Są to akcje Banku Zachodniego WBK. Premier podkreślił w oświadczeniu, że z chwilą, gdy przestał być ministrem rozwoju i finansów, przeznaczył te akcje do sprzedaży.

Dzięki nim Morawiecki zarobił na dywidendach w 2017 r. ok. 60 tys. zł. Premier zadeklarował jednak, że pieniądze te przekaże w całości na cele społeczne.

Mateusz Morawiecki i szklanka do połowy pełna (lub pusta) Mateusz Morawiecki i szklanka do połowy pełna (lub pusta) Fot. Slawomir Kaminski / AG

Meble

W oświadczeniu Morawieckiego znalazły się również elementy wyposażenia domów. To zabudowa kuchenna (wartość ok. 60 tys. zł), a także meble (o łącznej wartości ok. 100 tys. zł).

Więcej o:
Komentarze (150)
Mateusz Morawiecki. Jest oświadczenie majątkowe premiera
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 45 razy 37

  E tam domy, mieszkania i miliony na koncie. Wazne, zeby osmiorniczek nie zarl.

 • ext

  Oceniono 37 razy 27

  Dodajcie do tego jakieś 25 młyn zł w nieruchomościach żony Morawieckiego, kilka mln zł w akcjach itp. i macie obraz „uczciwego pisowca”. Kosmos hipokryzji!

 • zsm-5

  Oceniono 34 razy 26

  No i przebił zdecydowanie HGW. Pisiory do ataku - skąd Mateuszkowi to się wzięło i gdzie sobie tak niewyobrażalne (dla pisiora) kwoty "przytulił?.

 • liberau

  Oceniono 36 razy 22

  A kiedy pan premier zaproponuje aby koledzy banksterzy oddali to co nakradli frankowiczom?

 • jab-77

  Oceniono 21 razy 19

  Ależ go ten ubecki system wygnębił.

 • acc4

  Oceniono 29 razy 19

  Naszemu Krzywoustemu znudziło się zarabiać kolejne miliony w banku, więc poszedł się sprawdzić w polityce. Jak do tej pory, z mizernym skutkiem.

 • kastoripollux

  Oceniono 24 razy 16

  To zupełne przeciwieństwo Antka aviatora, który w sowim oświadczeniu majątkowym podał, że ma 2 000 zł oszczędności! ( słownie - dwa tysiące złotych polskich) Rozumiecie to? Za tyle lat pasożytowania odłożył dwa tysiące!!! I nikt mu tego nie zakwestionował. Pytam co robi pani Wassermann!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX