Minister: Pobudzin ma dostać "pilnie" podziękowania. Od wszystkich. I to uzasadnienie

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk poprosił dyrektorów podległych sobie jednostek o "pilne" podziękowania dla Klaudiusza Pobudzina - jednego z szefów w TVP. List o takiej treści krąży po sieci. Potwierdzono nam już jego autentyczność.
Klaudiusz Pobudzin i prośba o podziękowania z ministerstwa Klaudiusz Pobudzin i prośba o podziękowania z ministerstwa Fot. Klaudiusz Pobudzin, Konfrontacje / Twitter

Podziękowania dla Pobudzina

Wspomniany list zamieścił na Twitterze profil pod nazwą "Konfrontacje" związany z dziennikarzem Sylwestrem Latkowskim, byłym redaktorem naczelnym "Wprost".

W dokumencie czytamy, że rzecznik resortu - w imieniu ministra Andrzeja Adamczyka - prosi prezesów i dyrektorów podległych ministerstwu spółek i organizacji o przygotowanie świątecznych życzeń i podziękowań dla Klaudiusza Pobudzina, p.o. szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Za co?

Min. Andrzej Adamczyk podczas podpisania umowy w sprawie północnej obwodnicy Krakowa Min. Andrzej Adamczyk podczas podpisania umowy w sprawie północnej obwodnicy Krakowa Fot. GDDKiA

Mają powstać "pilnie"

"Za rzetelną codzienną pracę na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycja i inicjatywach Państwa jednostki"

- czytamy w liście podpisanym przez rzecznika ministra.

Szymon Huptyś na zakończenie zastrzegł również, że odpowiednie pismo z życzeniami i podziękowaniami "powinno zostać wysłane najpóźniej w czwartek". Czyli dzisiaj. W temacie wiadomości podkreślono zaś wyraźnie, że podziękowania dla TAI mają powstać "pilnie".

Ministerstwo: inne redakcje też dostają

Zapytaliśmy resort, czy krążący po sieci list jest autentyczny. Okazuje się, że tak:

"Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa składa dziennikarzom tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe. Życzenia takie tradycyjnie kierują do dziennikarzy także jednostki podległe i nadzorowane"

- czytamy w przesłanym nam oświadczeniu.

"Podziękowania za dotychczasową współpracę i życzenia świąteczne otrzymują zarówno od MIB, jak i jednostek podległych, liczne redakcje, dzięki którym opinia publiczna dowiaduje się o prowadzonych projektach infrastrukturalnych"

- dodano. Nie dowiedzieliśmy się jednak, jakie inne redakcje otrzymają podobne podziękowania.

Dziennikarze komentują. "Łubudubu"

List rzecznika MIB nie umknął uwadze dziennikarzy. "Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes TAI" - napisał na Twitterze Wojciech Szacki z "Polityki". Innym zabrakło słów.

Klaudiusz Pobudzin Klaudiusz Pobudzin Stefan Maszewski/REPORTER / REPORTER

Kim jest Klaudiusz Pobudzin?

Klaudiusz Pobudzin pełni od maja obowiązki szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Odpowiada ona za koordynację pracy wszystkich serwisów informacyjnych TVP. Pobudzin kieruje też redakcją "Teleexpressu".

Wcześniej był jednym z reporterów "Wiadomości" TVP, do których trafił wraz z "dobrą zmianą" w telewizji publicznej. Jeden z jego najsłynniejszych materiałów opowiadał o tym, że danego dnia nie odbyła się żadna manifestacja Komitetu Obrony Demokracji.

Przed przeprowadzką na Woronicza Pobudzin był związany z Telewizją Trwam. Jest tez absolwentem toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Więcej o: