"Antoni Macierewicz ma bardzo mocną pozycję". Wicemarszałek Senatu zapowiada głęboką rekonstrukcję rządu

- Głębsza rekonstrukcja w resortach, w ministerstwach, jest przewidziana już na styczeń, po święcie Trzech Króli - powiedział w Trójce Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu nie chciał mówić o żadnych personaliach.
Adam Bielan w Trójce Adam Bielan w Trójce Fot. Polskie Radio/Trójka

Rekonstrukcja rządu po święcie Trzech Króli

Gość Trójki zapowiedział, że po święcie Trzech Króli nastąpi rekonstrukcja rządu. Dodał, że premier podjął już, jego zdaniem, większość decyzji personalnych. Być może będzie konsultował jeszcze jedną lub dwie. Adam Bielan nie chciał mówić o żadnych personaliach. Wyraził jednak opinię, że minister obrony Antoni Macierewicz ma bardzo mocną pozycję.

Powitanie premiera Mateusza Morawieckiego Powitanie premiera Mateusza Morawieckiego Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Zmiany w resortach, którymi kierował Morawiecki?

Bielan dodał, że klucz zmian ma być polityczno-merytoryczny. Dodał, że rząd ogólnie działa dobrze, ale w każdym ministerstwie można coś poprawić. Wicemarszałek powiedział, że do zmian dojdzie w ministerstwach finansów i rozwoju, którymi do tej pory kierował premier Morawiecki.

Marek Suski Marek Suski Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

"Marek Suski bardzo przyda się premierowi"

Wicemarszałek Senatu skomentował także zmiany w samej Kancelarii Premiera. W jego ocenie, nowy szef gabinetu politycznego premiera, Marek Suski, jest bardzo dobrym i doświadczonym politykiem. Zdaniem Bielana, bardzo przyda się premierowi , gdyż dobrze zna posłów PiS. Wicemarszałek dodał, że nowy szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk, jest jednym z najciekawszych młodych polityków, a rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska jest elokwentna i ma dobrą prezencję.

Więcej o: