Poseł Szczerba zagadał Dudę i Kaczyńskiego. Słowami, które wg PiS rozpoczęły "pucz"

Michał Szczerba został wybrany "Mistrzem Riposty" w plebiscycie "Szkła Kontaktowego". Widzowie TVN24 nagrodzili posła PO m.in. za wypowiedź, która według PiS rozpoczęła "nieudany pucz" rok temu.
Poseł Michał Szczerba z PO Poseł Michał Szczerba z PO Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Poseł Michał Szczerba na mównicy sejmowej przechodzi do historii

Od 11 lat "Szkło Kontaktowe" organizowało konkurs pt. "Lustro Szkła Kontaktowego". Po śmierci Grzegorza Miecugowa nazwę plebiscytu zmieniono w tym roku na "Mistrz Riposty". 

Poseł PO od dawna słynie z ciętego języka i nieszablonowych zachowań. To z 16 grudnia 2016 przeszło do historii polskiej polityki.

Michał Szczerba zabrał wtedy głos głos i postawił na mównicy kartkę z napisem "Wolne media w Sejmie". - Panie Marszałku kochany! Muzyka łagodzi obyczaje. Dlatego Warszawa jest... - zdążył powiedzieć zanim marszałek Kuchciński wyłączył mu mikrofon, a potem wykluczył z obrad. Opozycja rozpoczęła okupację sali sejmowej. Wg PiS i części mediów była to próba "puczu"...

6 lipca 2017, Donald Trump i Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie. 6 lipca 2017, Donald Trump i Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Andrzej Duda i Donald Trump. "Witam prezydenta..."

Nominowanych do tytułu "Mistrza Riposty" było dwudziestu. Wśród nich oczywiście najważniejsza osoba w kraju - prezydent Andrzej Duda. "To już prawie Pomorze. I wiecie, takie nad morzem", "witam prezydenta miasta Poznań, eee... Zamościa" - oto próbka umiejętności krasomówczych głowy państwa. I do tego ten uśmiech.

Jarosław Kaczyński będzie mieć niezły pasztet z reformą sądownictwa Jarosław Kaczyński będzie mieć niezły pasztet z reformą sądownictwa Fot. Slawomir Kaminski / AG

Jarosław Kaczyński zawsze mówi to, co myśli?

Na tytuł "Mistrza Riposty" nie zasłużył w tym roku Jarosław Kaczyński. Na mównicę sejmową wchodził "bez żadnego trybu". Gdy był w opałach "atak odparł jego kot", gdy puszczały mu nerwy krzyczał o "zdradzieckich mordach".

Minister środowiska Jan Szyszko podczas zorganizowanej przez ministerstwo wizyty naukowców, którzy w poniedziałek (4.12) będą uczestniczyli - z inicjatywy PAN - w międzynarodowej konferencji poświęconej gradacji kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej, 03.12.2017 r. Minister środowiska Jan Szyszko podczas zorganizowanej przez ministerstwo wizyty naukowców, którzy w poniedziałek (4.12) będą uczestniczyli - z inicjatywy PAN - w międzynarodowej konferencji poświęconej gradacji kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej, 03.12.2017 r. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Janowi Szyszce nie pomógł nawet kornik drukarz

Jak czytamy na stronie "Szkła Kontaktowego": Z zawodu minister środowiska, z zamiłowania drwal. To był rok Jana Szyszki, ale do tytułu "Mistrza Riposty" nie wystarczyło.

A kandydatura była mocna. "Gdy otworzę telewizor, to widzę, że mnie nie lubią. A to nieprawda" - zauważył Szyszko. Bo jak dodawał, "zna o sobie tylko dobre opinie".

Na konferencji prasowej potrafił wyjąć słoik z kornikiem drukarzem. I jako spec od natury, tej jeszcze żywej, potwierdził, że "ptaki żyją, chorują i umierają".

Jana Szyszki nie będzie w sobotę w "Szkole Kontaktowym", ale pojawi się za to triumfator plebiscytu z PO.

Więcej o: