Poseł Szczerba zagadał Dudę i Kaczyńskiego. Słowami, które wg PiS rozpoczęły 'pucz'

Michał Szczerba został wybrany 'Mistrzem Riposty' w plebiscycie 'Szkła Kontaktowego'. Widzowie TVN24 nagrodzili posła PO m.in. za wypowiedź, która według PiS rozpoczęła 'nieudany pucz' rok temu.
Poseł Michał Szczerba z PO Poseł Michał Szczerba z PO Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Poseł Michał Szczerba na mównicy sejmowej przechodzi do historii

Od 11 lat "Szkło Kontaktowe" organizowało konkurs pt. "Lustro Szkła Kontaktowego". Po śmierci Grzegorza Miecugowa nazwę plebiscytu zmieniono w tym roku na "Mistrz Riposty". 

Poseł PO od dawna słynie z ciętego języka i nieszablonowych zachowań. To z 16 grudnia 2016 przeszło do historii polskiej polityki.

Michał Szczerba zabrał wtedy głos głos i postawił na mównicy kartkę z napisem "Wolne media w Sejmie". - Panie Marszałku kochany! Muzyka łagodzi obyczaje. Dlatego Warszawa jest... - zdążył powiedzieć zanim marszałek Kuchciński wyłączył mu mikrofon, a potem wykluczył z obrad. Opozycja rozpoczęła okupację sali sejmowej. Wg PiS i części mediów była to próba "puczu"...

6 lipca 2017, Donald Trump i Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie. 6 lipca 2017, Donald Trump i Andrzej Duda na Zamku Królewskim w Warszawie. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Andrzej Duda i Donald Trump. "Witam prezydenta..."

Nominowanych do tytułu "Mistrza Riposty" było dwudziestu. Wśród nich oczywiście najważniejsza osoba w kraju - prezydent Andrzej Duda. "To już prawie Pomorze. I wiecie, takie nad morzem", "witam prezydenta miasta Poznań, eee... Zamościa" - oto próbka umiejętności krasomówczych głowy państwa. I do tego ten uśmiech.

Jarosław Kaczyński będzie mieć niezły pasztet z reformą sądownictwa Jarosław Kaczyński będzie mieć niezły pasztet z reformą sądownictwa Fot. Slawomir Kaminski / AG

Jarosław Kaczyński zawsze mówi to, co myśli?

Na tytuł "Mistrza Riposty" nie zasłużył w tym roku Jarosław Kaczyński. Na mównicę sejmową wchodził "bez żadnego trybu". Gdy był w opałach "atak odparł jego kot", gdy puszczały mu nerwy krzyczał o "zdradzieckich mordach".

Minister środowiska Jan Szyszko podczas zorganizowanej przez ministerstwo wizyty naukowców, którzy w poniedziałek (4.12) będą uczestniczyli - z inicjatywy PAN - w międzynarodowej konferencji poświęconej gradacji kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej, 03.12.2017 r. Minister środowiska Jan Szyszko podczas zorganizowanej przez ministerstwo wizyty naukowców, którzy w poniedziałek (4.12) będą uczestniczyli - z inicjatywy PAN - w międzynarodowej konferencji poświęconej gradacji kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej, 03.12.2017 r. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta

Janowi Szyszce nie pomógł nawet kornik drukarz

Jak czytamy na stronie "Szkła Kontaktowego": Z zawodu minister środowiska, z zamiłowania drwal. To był rok Jana Szyszki, ale do tytułu "Mistrza Riposty" nie wystarczyło.

A kandydatura była mocna. "Gdy otworzę telewizor, to widzę, że mnie nie lubią. A to nieprawda" - zauważył Szyszko. Bo jak dodawał, "zna o sobie tylko dobre opinie".

Na konferencji prasowej potrafił wyjąć słoik z kornikiem drukarzem. I jako spec od natury, tej jeszcze żywej, potwierdził, że "ptaki żyją, chorują i umierają".

Jana Szyszki nie będzie w sobotę w "Szkole Kontaktowym", ale pojawi się za to triumfator plebiscytu z PO.

Więcej o:
Komentarze (63)
Michał Szczerba mistrzem riposty "Szkła Kontaktowego"
Zaloguj się
 • cleryka

  Oceniono 38 razy 28

  Gratuluję posłowi Szczerbie inteligentnych wystąpień,obnażających prostactwo pisowskich posłów i prostackie zachowania Marszałka "Kuchty" i "Brudzia".

 • tomtg123

  Oceniono 24 razy 20

  To był tzw pucz kanapkowy - PiS rozpoznał spisek po tym, że do Sejmu przyniesiono kanapki na przedłużające się posiedzenie. Ktoś je wcześniej zamówił, to podejrzane... Okazało się, że zamawiającym był marszałek Kuchciński z PiSu ale jak raz padło słowo pucz, to już Kaczyński się nie wycofał, on się nigdy nie cofa, jak wejdzie do damskiej toalety to będzie tam szukał pisuaru aż z głodu zdechnie, taki typ...
  Jest też teoria, ze Kuchciński zamówił kanapki przez pomyłkę. Teoria ta mówi, że Kaczyński widząc demonstrantów pod Sejmem powiedział Kuchcińskiemu "wezwij posiłki" - i chodziło Kaczyńskiemu o jakiś oddziałek ZOMO, który spacyfikowałby Suwerena i dałby Suwerenowi po ryju. Dobroduszny Kuchciński jednak zrozumiał dosłownie i zamówił posiłki w sensie kulinarnym, posiłek dla każdego posła. Zamiast ZOMO przyjechał catering z kanapkami. Kaczynski się dziwił skąd kanapki, a Kuchciński bał się przyznać i tak już zostało...
  Bardzo możliwe że tak właśnie było, to by się świetnie wpisywało w inne działania 'dobrej zmiany'. Gang Olsena skrzyżowany z PZPRem - oto cały PiS. No i jeszcze domieszka rosyjskiej agentury.

 • 43elvis

  Oceniono 24 razy 20

  No to szachetrmacher podwoił stawkę na święta.Chłpcy tacy ożywieni,będzie na piwo.

 • honkers

  Oceniono 18 razy 14

  Panie pośle, podziwiam pana wstrzemięźliwość, wszak pana ś.p. ojciec, znakomity mistrz bokserski, zapewne pokazał panu gdzie walić aby dotarło... Takiego niedouczonego ogrodnika to chyba najlepiej w korzeń aby mu przy okazji rzodkieweczki kolor utraciły. W kapuściany łeb też by się przydało chociaż w środku tylko głąb.

 • dublet

  Oceniono 19 razy 13

  Popieram PiS za promowanie osób upośledzonych intelektualnie i zatrudnianie ich jako ministrów i na stanowiskach w spółkach skarbu państwa od góry do dołu! Żaden rząd nie zrobił tyle dla upośledzonych, co PiS!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 14 razy 8

  Z tym "puczem kanapkowym" było tak, że Macierewicz, Szydło, Ziobro, Błaszczak (i Kaczyński) polecili Kuchciński zawczasu wezwać posiłki, ale że pisiory nie mają ZOMO, a OT to tylko dwa zdemoralizowane bataliony to Kuchciński zamówił kanapki.

  Pucz się pisiorom nie udał. Nazwa została.

 • almagus

  Oceniono 12 razy 8

  Z wizją bolszewika pseudokatolika.
  "Trzęsą się portki" na wietrze "dobrej zmiany" i pozamiatany!

  Same sukcesy, dostatek.
  Nadaje telewizja.
  Prezes niezły gagatek.
  Oszustów, złodziei wizja.

  Przyjechali do wypadku.
  Ręce złożone na plecach.
  Ludzi zabiłeś piratku.
  Ramię wybranych na wiecach.

  Jak helikopter odlecisz.
  Z katedry rusztowania.
  Życie swoje poświęcisz.
  Dla swoich przyglądania.

  Zarządu prezes, wiceprezes.
  Różaniec i pasjanse.
  Pensję zbyt dużą bierzesz.
  Dajemy swoim szanse.

  Wybrańcy oszukanych.
  Zabójców jego brata.
  Wśród „mord zakazanych”.
  Prezes ludźmi pomiata.

  Prokuratura służebna.
  Dajcie nam tylko człowieka.
  Prezesowi potrzebna.
  Sprawki swoich odwleka.

  „Panie marszałku kochany”.
  Ukarał wykluczeniem.
  Prezesowi poddany.
  Marszałek płaskim cieniem.

  W Trybunale kapusie.
  Jacyś majętni specjalnie.
  Mordy żują na plusie.
  Niszczą prawo totalnie.

  Jeszcze sądy, komornik.
  Gułagi po naszemu.
  Obala rosnące kornik.
  Polacy służą „lepszemu”!

  Kręcą się w rękach różańce, ciągną Polskę ostańce!

  2017-11-02 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • rozterka47

  Oceniono 15 razy 7

  Można by idiotyzmy wypowiadane przez PISiaków mnozyc , bija na głowe wszystkie inne partie razem wzięte.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX