Jego "ofiarą" padli już Szyszko i Gliński. Teraz na wielkim muralu obśmiał Antoniego Macierewicza

Mariusz Waras to trójmiejski artysta streetartowy znany jako m-city. Co jakiś czas ozdabia budynek przy ul . Wiosny Ludów 4 w Gdańsku politycznymi muralami.
Mural. Antoni Macierewicz jako 'mały modelarz' Mural. Antoni Macierewicz jako 'mały modelarz' RENATA DĄBROWSKA/Agencja Gazeta

Antoni Macierewicz jako "mały modelarz"

Teraz znalazła się tam podobizna szefa MON, Antoniego Macierewicza. Został przedstawiony w żołnierskim hełmie i z papierowym samolocikiem. Na górze widnieje napis "mały modelarz".

To prześmiewcze nawiązanie nie tylko do funkcji, jaką Macierewicz pełni w rządzie, lecz prawdopodobnie także do jego podkomisji, badającej na nowo przyczyny katastrofy smoleńskiej. 

Piotr Gliński Piotr Gliński Bartosz Banka / Agencja Gazeta

Piotr Gliński na muralu

Wcześniej, w związku z kontrowersjami wokół zmian w Muzeum II Wojny Światowej,  m - city stworzył mural z ministrem kultury Piotrem Glińskim. Polityk został przedstawiony jako faraon.

Mural z Bartłomiejem Misiewiczem Mural z Bartłomiejem Misiewiczem Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta

Bartłomiej Misiewicz

Na mural załapał się też Bartłomiej Misiewicz. Pamiętacie jeszcze tę głośną postać? Człowiek Antoniego Macierewicza zrobił zawrotną karierę, krytykowano go m.in. za brak odpowiedniego wykształcenia. Bulwarowa prasa opisywała jego imprezowe przygody. W końcu, po interwencji samego Jarosława Kaczyńskiego, Misiewicz odszedł z MON.

Mural z Janem Szyszko Mural z Janem Szyszko Bartosz Banka / Agencja Gazeta

Jan Szyszko z rogami

Mariusz Waras namalował też mural z ministrem środowiska, Janem Szyszko. Szyszko jest krytykowany za wycinki w Puszczy Białowieskiej. Ostatnio unijny Trybunał Sprawiedliwości nakazał ich wstrzymanie. W przeciwnym razie grożą Polsce kary finansowe. 

Jan Szyszko jest też zapalonym myśliwym.

ZOBACZ TEŻ: Myśliwi są dziwni, a zwierzęta są spoko. Sprawdzamy, na co pozwala prawo łowieckie w Polsce [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (123)
Antoni Macierewicz na muralu w Gdańsku. "Mały modelarz"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX