"Najpierw msza św., potem obiad rodzinny, a na końcu strzelnica" [WAKACJE POLITYKÓW]

Na co dzień ciężko pracują w sejmowych ławach i partiach, latem pozwalają sobie na większy luz. Sprawdziliśmy, gdzie spędzają urlop nasi politycy
Polscy politycy na wakacjach Polscy politycy na wakacjach Facebook

Wyjechali na wakacje wszyscy nasi...politycy

"Wyjechali na wakacje wszyscy nasi podopieczni. Gdy nie ma dzieci w domu, to jesteśmy niegrzeczni" - śpiewał przed laty Kazik. Gdyby wierzyć temu, co politycy zamieszczają w mediach społecznościowych, wakacje spędzają bardzo rodzinnie i grzecznie.

Janusz Palikot na Suwalszczyźnie Janusz Palikot na Suwalszczyźnie Janusz Palikot/Facebook

Liczy się rozmiar

Ostatnie dni wakacji Janusz Palikot z Ruchu Palikota spędził na Suwalszczyźnie. Z dumą pozował przy największym kamieniu w tym regionie. Wcześniej zdążył odpocząć nad polskim jeziorem. Zgodnie z nową modą panującą w mediach społecznościowych, na zdjęciu możemy podziwiać jego umięśnione nogi.

 

Janusz Palikot nad jeziorem. Wakacje 2016Janusz Palikot/Facebook

Janusz Korwin Mikke - spływ Dunajcem. Wakacje 2016 Janusz Korwin Mikke - spływ Dunajcem. Wakacje 2016 Janusz Korwin-Mikke/Facebook

Janusz Korwin-Mikke spłynął Dunajcem

Nie podejrzewaliśmy Janusza Korwin-Mikkego o sportowe zacięcie i pomyliliśmy się. Polityk zdecydował się na malowniczy spływ Dunajcem. Tym razem bez licznej rodziny (ma ośmioro dzieci z czterech związków).

Marek Jakubiak z Kukiz'15 na zamku Tenczyn Marek Jakubiak z Kukiz'15 na zamku Tenczyn Marek Jakubiak/Facebook

Zwiedzanie browarów i zamków

Nie zaskoczyły nas wakacyjne wojaże posła Marka Jakubiaka z Kukiz'15. Polityk, który jest przedsiębiorcą z branży piwnej, wybrał się na objazd polskich browarów. Przy okazji zwiedził zamek Tenczyn. "Piękna nasza Polska cała" - skomentował na portalu społecznościowym. Oczywiście w towarzystwie pięknej kobiety.

Paweł Kukiz na Mazurach. Wakacje 2016 Paweł Kukiz na Mazurach. Wakacje 2016 Paweł Kukiz/Facebook

Kukiz żegluje

"Ach, ten wiatr we włosach!" - zachwyca się Paweł Kukiz. Polityk preferuje aktywne spędzanie czasu. Znany z miłości do ojczyzny, wakacje spędza oczywiście na Mazurach. Żegluje po jeziorze Tałty i zajada się rybami (najbardziej smakuje mu miętus i sielawa). Odwiedził też sanktuarium maryjne w Świętej Lipce.

 

Paweł Kukiz w sanktuarium maryjnym w Świętej Lipce

Paweł Kukiz na MazurachPaweł Kukiz/Facebook

Pawel Kukiz/Facebook

 

Paweł Kukiz z dumą prezentuje swój jachtPaweł Kukiz/Facebook

Joanna Lichocka nad Bałtykiem Joanna Lichocka nad Bałtykiem Joanna Lichocka/Facebook

Bałtyk bez propagandy

Z wakacji nad Bałtykiem cieszy się Joanna Lichocka, posłanka PiS i zachęca do spędzania urlopu nad polskim morzem. "Bałtyk jest cudowny. Nie dajcie się zwieść absurdalnej propagandzie" - przestrzega swoich fanów.

 

Joanna Lichocka nad morzem. Wakacje 2016Joanna Lichocka/Facebook

Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński nad Zalewem Szczecińskim Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński nad Zalewem Szczecińskim Konrad Brudziński/Twitter

Tych zdjęć nie zapomnimy

Jarosław Kaczyński rzadko odpoczywa, bo dobro kraju bardziej mu leży na sercu. Joachimowi Brudzińskiemu z PiS udało się jednak namówić prezesa na wędkowanie. Panowie spędzili czas w męskim gronie, nad Zalewem Szczecińskim. Ryb nie złowili.

 

Jarosław Kaczyński na Zalewie SzczecińskimJoachim Brudziński/Twitter

Krzysztof Bosak nad Zatoką Pucką Krzysztof Bosak nad Zatoką Pucką Krzysztof Bosak/Twitter

Walczący z falami

Krzysztof Bosak, 34-letni lider Ruchu Narodowego, znany jest ze swojego młodzieżowego stylu życia. Nie unika mediów, wystąpił kiedyś nawet w "Tańcu z gwiazdami". Najlepsze wakacje to dla niego windsurfing w Zatoce Puckiej.

Robert Winnnicki na wakacjach i w podróży poślubnej Robert Winnnicki na wakacjach i w podróży poślubnej Robert Winnicki/Twitter

Spóźniona podróż poślubna

Robert Winnicki ze względu na obowiązki polityczne nie znalazł dotąd czasu na podróż poślubną. Dopiero teraz napisał: "Wreszcie Winniccy pozdrawiają z zaległej podroży poślubnej". Nie zdradził jednak, gdzie odpoczywają. Jak myślicie?

Elżbieta Borowska z Kukiz'15 na zawodach strzeleckich Elżbieta Borowska z Kukiz'15 na zawodach strzeleckich Elżbieta Borowska/Facebook

Niczym Lara Croft

Elżbieta Borowska, posłanka Kukiz'15 i sekretarz klubu poselskiego, najlepiej relaksuje się... na strzelnicy. "Najpierw msza św., potem obiad rodzinny, a na końcu strzelnica" - pisze pani polityk. Kolegom posłom radzimy nie zadzierać z nią, bo zdobyła w tych zawodach strzeleckich trzecie miejsce w kategorii kobiecej.

 

Elżbieta Borowska z Kukiz'15 na strzelnicyElżbieta Borowska/Facebook

Marcin Kierwiński nad polskim morzem Marcin Kierwiński nad polskim morzem Marcin Kierwiński/facebook

Sezon na brodę uważamy za otwarty

Marcin Kierwiński, poseł PO, w jednym zgadza się z Joanną Lichocką z PiS: polskie morze jest najlepsze! Polityk własnie zakończył swoje wakacje i możemy podziwiać jego nowy image na ostatniej urlopowej fotce. Wzorem gwiazd Hollywood, poseł zapuścił brodę. Czy to zmiana na trwałe? Przekonamy się niebawem, jak posłowie wrócą do sejmowych ław.

Barbara Nowacka nad morzem Barbara Nowacka nad morzem Barbara Nowacka/Instagram

Gdy świat kręci się wkoło

Barbara Nowacka również spędza z dziećmi urlop nad morzem. Oprócz plażowania chętnie korzystają z karuzeli w wesołym miasteczku.

 

Barbara Nowacka z córką w wesołym miasteczkuBarbara Nowacka/Instagram

Przemysław Wipler w Wilnie Przemysław Wipler w Wilnie Przemysław Wipler/Facebook

W stroju patriotycznym

Przemysław Wipler wybrał się w podróż sentymentalną do Wilna. Oczywiście nie zapomniał o patriotycznej stylizacji.

Więcej o: