Fala zdjęć i maili w odpowiedzi na akcję Gazeta.pl. "Ciężkie dni i dla chorych, i dla nas", "Dziękuję kochanym ufoludkom"

Gazeta.pl od kilku dni prowadzi akcję, której celem jest wsparcie pracowników ochrony zdrowia. Na naszych profilach społecznościowych i skrzynce mailowej zaroiło się od zdjęć przesłanych przez ratowników medycznych, pracowników laboratoriów i lekarzy.

"Czas powiedzieć stop"

Lekarzu, pielęgniarko, ratowniku medyczny, diagnosto, pracowniku sanepidu, pracowniku ochrony zdrowia - napisz do nas na adres: redakcjagazetapl@agora.pl. Pokaż nam, jak wygląda Twoja codzienna praca, podziel się z nami swoją perspektywą. Oddajemy Wam nasze łamy, bo to jest dziś nasza misja. Nie jesteśmy w stanie pojechać na front wojny z wirusem i relacjonować, jak wygląda walka z pandemią. Byłoby to nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Wysyłajcie do nas nagrania, zdjęcia, informacje, raporty z codziennej walki z COVID-19. Tylko Wy możecie pokazać, jak podstępny jest koronawirus. Tylko Wy możecie nam wskazać, jak możemy Was teraz wesprzeć.

Zarobki w szpitalu Zarobki w szpitalu Źródło: Facebook

Personel narzeka na zarobki

W internetowej dyskusji wzięli też udział ci, którzy nie są zadowoleni z warunków pracy. Magdalena przedstawiła potwierdzenie przelewu otrzymanego z ZOZ-u. "Myślę, że nie chciałbyś nigdy w życiu pracować za takie pieniądze w państwowym szpitalu" - stwierdziła informując, że zarobiła ok. 1600 zł.

Zdjęcie personelu medycznego Zdjęcie personelu medycznego Fot. Monika, źródło: Facebook

"Walczymy z całym zespołem"

Monika opublikowała zdjęcie gotowego do pracy personelu medycznego. "A my z całym zespołem walczymy na co dzień i tak właśnie pracujemy. I ciężkie są dni i dla chorych, i dla nas. Szkoda ze nikt nas nie rozumie" - napisała.

Zdjęcie pacjentki Zdjęcie pacjentki Fot. Agnieszka, źróło: Facebook

Głos wdzięczności

Głos zabrali też pacjenci. Pani Agnieszka w dowcipny sposób podziękowała zespołowi medycznego za zaangażowanie. "Kochanym 'ufoludkom' ze szpitali zakaźnych w Ostrołęce i Łomży z całego serca DZIĘKUJĘ za wszystko, co dla mnie zrobili w czasie mojej walki z COVID-em" - napisała, zamieszczając zdjęcie jednego z 'ufoludków'.

Zdjęcie pielęgniarek Zdjęcie pielęgniarek Źródło: Facebook

Zaproszenie dla ochotników

Kinga, która na co dzień jest pielęgniarką, opublikowała zdjęcie, na którym jest z koleżankami. "Zapraszam wszystkich niedowiarków" - napisała kierując swe słowa do osób, które nie wierzą w istnienie pandemii koronawirusa.

Więcej o: