Spotkanie z Tysonem, lot historycznym samolotem SBLim-2. Oto jedne z najciekawszych aukcji WOŚP

12 stycznia odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sieci trwają już charytatywne aukcje. Oto jedne z najciekawszych i najbardziej popularnych propozycji.
Jerzy Owsiak z Olgą Tokarczuk, która przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy replikę Medalu Noblowskiego Jerzy Owsiak z Olgą Tokarczuk, która przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy replikę Medalu Noblowskiego https://allegro.pl/oferta/replika-medalu-noblowskiego-olgi-tokarczuk-8780701723?_ga=2.152628281.1601194251.1577394893-1967514302.1577394893

Replika Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk

Ponad 50 tys. zł - taką kwotę osiągnęła do tej pory w licytacji replika Medalu Noblowskiego, przekazana przez pisarkę Olgę Tokarczuk. Jest to jedna z trzech replik, które przysługiwały noblistce.

Na awersie medalu znajduje się profil Alfreda Nobla, a na rewersie mężczyzna słuchający pieśni Muzy.

Sala rozpraw w Sądzie Najwyższym. Sala rozpraw w Sądzie Najwyższym. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Dzień w Sądzie Najwyższym w Warszawie

Kwotę 8 tys. przekroczyła już licytacja dnia w Sądzie Najwyższym w Warszawie.

"Zostań asystentem Pani prezes [Małgorzaty Gersdorf - red.] i zobacz miejsca w gmachu Sądu, które zwykle są niedostępne. Osobiście oprowadzi Cię po budynku rzecznik prasowy Sądu Najwyższego, sędzia Michał Laskowski. Na koniec zjesz też obiad w towarzystwie sędziów i samej Pani prezes" - czytamy w opisie aukcji.

Mike Tyson Mike Tyson Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Kolacja z Mikiem Tysonem

Wśród najbardziej popularnych aukcji znalazła się również ta, która umożliwi zwycięzcy wzięcie udziału w kolacji z legendarnym bokserem Mikiem Tysonem (obecnie 50 tys. zł).

Nagrodą w licytacji jest dwuosobowe zaproszenie na kolację, która może odbyć się w Stanach Zjednoczonych lub w Europie.  Zwycięzca otrzyma na pamiątkę także rękawice z autografem boksera.

Samochód z serialu "Nieustraszony" ("Knight Rider")

Na aukcję trafił również egzemplarz Pontiaca Trans Am (rocznik 1983 r.), znanego z serialu "Nieustraszony" ("Knight Rider"). Produkcję emitowano w latach 1982-1986.

Na samochodzie znajduje się autograf gwiazdy serialu Davida Hasselhoff'a. Obecna kwota w licytacji wynosi ponad 50 tys. zł.

Lot samolotem SBLim-2.pl

Niemal 10 tys. zł - tyle obecnie chce zapłacić jedna z osób biorąca udział w licytacji lotu samolotem szkolno-bojowym SBLim-2.

"Prędkości dochodzące do 1070 km/h, zapewnią zwycięzcy niezapomniane chwile" - zachęcają organizatorzy. Warunkiem wzięcia udziału w aukcji jest m.in. brak przeciwwskazań lekarskich i wzrost wynoszący maksymalnie 190 cm.

Więcej o: