"Wszyscy gramy na Andrzeja". Politycy PiS o kulisach walki o fotel prezydencki [TYGODNIKI]

W najnowszych wydaniach tygodniki opinii sporo uwagi poświęcają m.in. przyszłorocznym wyborom prezydenckim. - Potencjalna przegrana de facto oznaczałaby brak możliwości rządzenia - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.
'Newsweek' 'Newsweek' newsweek.pl

"Newsweek"

W najnowszym "Newsweeku" tekst o szansach przewodniczącego PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich. Jak mówi w rozmowie z tygodnikiem jeden z doradców Kosiniaka-Kamysza, z Donaldem Tuskiem i Jarosławem Kaczyńskim łączy go to, że "z klerykałem i z antyklerykałem może rozmawiać tak, by każdy miał wrażenie, że puszcza do niego oko".

"Newsweek" pisze również o tym, "ile będą kosztowały pomysły PiS". "W ramach nieobniżania podatków rząd znacząco podnosi akcyzę na używki i składki do ZUS dla lepiej zarabiających. Skubnie w ten sposób prawie 10 mld zł rocznie" - informuje tygodnik. Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

"Wprost"

We "Wprost" m.in. tekst o "tajnej broni prezesa", którą mają być Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Antoni Macierewicz. "To narzędzia, którymi posługuje się prezes PiS, żeby utrzymać jedność obozu władzy i prymat PiS po prawej stronie sceny politycznej" - pisze Eliza Olczyk.

"Łamanie kręgosłupów koalicjantów, rozgrywka z prawicowymi radykałami, testowanie centrum. W pierwszym tygodniu nowego Sejmu mieliśmy próbkę tego, jak Jarosław Kaczyński będzie realizować swój główny cel - budowę wielkiej chadeckiej partii o szerokich skrzydłach. Takiej, która będzie wygrywała kolejne wybory i w której nie ma miejsca na nielojalność" - dodaje dziennikarka. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy"

"Gwałt na języku polskim" - tak na okładce "Do Rzeczy" komentowane są apele lewicowych parlamentarzystek o używanie słów z żeńskimi końcówkami. "Lewica atakuje język polski, bo chce wtłaczać swoją wizję świata. Języka nie da się na szczęście sztucznie kształtować, dlatego ideolodzy polegną" - twierdzi publicysta Łukasz Warzecha.

Z kolei małopolska kurator oświaty Barbara Nowak twierdzi, że to "obalanie cywilizacji". Czytaj więcej>>>

'Sieci' 'Sieci' wsieciprawdy.pl

"Sieci"

Najnowszy numer tygodnika "Sieci" poświęcony jest kampanii przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

- Jest pełna świadomość powagi sytuacji. Potencjalna przegrana w wyborach prezydenckich de facto oznaczałaby brak możliwości rządzenia. Okazuje się, że nie wystarczyło wygrać w wyborach parlamentarnych, trzeba jeszcze zwyciężyć w tej dogrywce - mówi "Sieciom" Arkadiusz Mularczyk z PiS. Z kolei według posłanki Małgorzaty Wassermann, w przypadku zmiany prezydenta "możliwe byłoby nawet rozwiązanie parlamentu".

- Do maja nie ma co się spodziewać żadnego projektu, który byłby bulwersujący czy otwierający niepotrzebny front. Wszyscy gramy na Andrzeja, a on musi uzyskać w wyborach nie 40 czy 42 proc., ale 50 proc. plus jeden głos - mówi jeden z polityków PiS. Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (58)
"Wszyscy gramy na Andrzeja". Politycy PiS o kulisach walki o fotel prezydencki [TYGODNIKI]
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 37

  Nie będzie otwierania niepotrzebnych frontów. A jak już kochany suwerenie dasz się nabrać na anielskiego Andrzejka, to od czerwca przykręcimy wszystkie śrubki!! Szykować miseczki na ryż! Aby tylko nie za głębokie..Kolokwialnie mówiąc pisiory to urodzone łgarze.

 • state77

  Oceniono 34 razy 28

  Wkład już się wypisał, pora wyrzucić na śmietnik.

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 20

  Już raz ludzie wybierali Andrzeja.
  A okazało się że wybrali kaczora.

 • srv14

  Oceniono 32 razy 20

  Dostanie w II turze ile pis w pazdziernikowych wyborach i niech wraca na stoki

 • jurek4491

  Oceniono 31 razy 19

  Ostatnia deska ratunku , obalić DUDĘ , wtedy bolszewizm KAPUT - po takim ciosie nie podniosą się bo to będzie nokaut .

 • Jan Nowak

  Oceniono 18 razy 16

  Prędzej umrę, niż oddam głos na żałosną marionetkę Kaczyńskiego zwaną Adrianem...

 • as31

  Oceniono 14 razy 14

  Staną na głowie, będą szaleć Bo przegrana Adriana + Grodzki z Senatem to koniec rządów karła z Żoliborza i jego zorganizowanej grupy przestępczej. Dla kilku tysięcy to oderwanie od koryta, dla niektórych to TS a nawet sądy powszechne. Idą ciekawe czasy.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 15 razy 11

  okazuje sie, że Czesi też maja swojego "Andżeja"
  i wbrew temu co my o nich sadzimy'oni gromadnie protestuja przeciw swojemu
  my, gromadnie wielbimy i adriana, i jego wieszak i nader zdolna i pracowita Dudzianke

 • tetradrachma

  Oceniono 24 razy 10

  Kochana opozycjo, Tu nie chodzi o Dude bo, nawet dla przeciętnego polskiego ćwierćinteligenta wiadomym jest, że to słaby prawnik, jeszcze gorszy bo, bez kręgosłupa moralnego i ideowego, polityk, a przy tym kabotyn. Rzecz, w Suwerenie, tej naiwnej bo ciemnej masie, acz patriotycznej (tak, patriotycznej !) nabierającej, na hasła cwaniaków i łotrów o "Bogu, Honorze i Ojczyźnie" ! Suweren (tak jak ja) wierzy, że - nie po TO - Bóg spalił Sodome, aby teraz popierać "lewacka Europę". Suweren, wierzy (ja, już nie), że jeśli będzie "stał" przy Kościele Głodzia i Jędraszewskiego zapewni sobie "zbawienie wieczne". Jesteście beż szans. Chyba, że Suwerena ….zmienicie, czego Wam i sobie życzę. Amen !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX