Dziennikarka "Newsweeka" zatrudniła się w farmie trolli. Fałszywe konta "broniły prezesa TVP"

"Czyszczenie wizerunku" prezesa TVP, kampanie wyborcze, lobbing - tym według ustaleń "Newsweeka" zajmowały się fałszywe konta z polskiej "fabryki trolli". Do firmy, która miała zajmować się manipulacją w internecie, udało się dostać dziennikarce. Co jeszcze w poniedziałek w tygodnikach?
Okładka Okładka newsweek.pl

"Newsweek": Największa znana polska farma trolli

W najnowszym wydaniu "Newsweeka" znajdziemy wyniki dziennikarskiego śledztwa ws. "największej znanej polskiej farm trolli". W agencji zatrudniła się dziennikarka. Jak odkryła, fałszywe konta w mediach społecznościowych m.in. broniły Jacka Kurskiego, atakowały Jurka Owsiaka, wspierały kampanie polityków z różnych opcji. Firma miała pracować także na zlecenie polityka SLD.

"Firma zatrudnia jako trolli osoby niepełnosprawne - dzięki temu otrzymuje dotacje z państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych" - podał "Newsweek".

Czytaj więcej>

Okładka 'Wprost' Okładka 'Wprost' fot. wprost.pl

"Wprost": Najbardziej wpływowi Polacy

"Wprost" publikuje w tym tygodniu listę najbardziej wpływowych Polek i Polaków. Na okładce znaleźli się m.in. Jarosław Kaczyński, Małgorzata Kidawa-Błońska, Olga Tokarczuk, a także Donald Tusk, Dawid Podsiadło Jacek Kurski i Anja Rubik. Ponadto tygodnik zapowiada m.in. nowe fakty w sprawie zarzutów o mobbing wobec abp Sławoja Leszka Głodzia. 

Czytaj więcej>

Okładka Okładka fot. tygodniksieci.pl

"Sieci": O. Rydzyk o "prześladowaniach księży"

Okładkowym materiałem nowego wydania "Sieci" jest wywiad z o. Tadeuszem Rydzykiem, który mówi o "prześladowaniach księży, ofensywie zła i konieczności obrony przed zgubnymi ideologiami". W tym numerze także m.in. rozmowa z wicepremierem Jarosławem Gowinem oraz artykuł, który prognozuje "długotrwałą marginalizację PO" w wypadku wygrania przyszłorocznych wyborów prezydenckich przez Andrzeja Dudę.

Czytaj więcej>

Okładka 'Do Rzeczy' Okładka 'Do Rzeczy' Fot. Dorzeczy.pl

"Do Rzeczy" o "dziwnym przebiegu synodu" w Watykanie

Tygodnik "Do Rzeczy" opisuje przebieg i wyniki synodu o Amazonii i nazywa go "dziwnym" oraz rozważa, co zmieni on w całym Kościele. Tygodnikowi wywiadu udzielił Adam Bielan, który zapowiada, że PiS "będzie miało Senat".

Czytaj więcej>