Tygodnik pyta z okładki, "czy Gdańsk chce do Niemiec?". Obok nieżyjący prezydent [W TYGODNIKACH]

Zmiany klimatu, film "Polityka" Patryka Vegi i Adam Bodnar, który "ślepnie na prawe oko" - między innymi o tym przeczytamy w najnowszych numerach tygodników. Co jeszcze w nich znajdziemy?
Okładka tygodnika 'Sieci', 1.07.2019 Okładka tygodnika 'Sieci', 1.07.2019 Źródło: Sieci

"Sieci": Czy Gdańsk chce do Niemiec?

'Sieci' w tym tygodniu pochylą się nad Gdańskiem i jego 'przedziwnym stosunku do polskości, wolności i obecnego rządu'. Poświęcą temu tematowi dwa teksty: reportaż i wywiad z Jarosławem Sellinem. Co więcej, dziennikarze przyjrzą się temu, jak politycy opozycji traktują wyborcę PiS po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znajdzie się także miejsce na komentarz dotyczący protestu na rzecz klimatu 13-letniej Ingi Zasowskiej.

Okładka tygodnika 'Newsweek', 1.07.2019 Okładka tygodnika 'Newsweek', 1.07.2019 Źródło: Newsweek

"Newsweek" o globalnym ociepleniu

Głównym zagadnieniem najnowszego numeru tygodnika 'Newsweek' są zmiany klimatu i globalne ocieplenie. Przeczytamy m.in. rozmowę z psycholożką dr Magdaleną Budziszewską o lękach związanych z globalnym ociepleniem. Oprócz tego 'Newsweek' zastanawia się, jak pokonać Jarosława Kaczyńskiego i odsunąć PiS od władzy, a także przybliży, jak wyglądała Polska latem 1939 roku, tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Okładka tygodnika 'Do Rzeczy', 1.07.2019 Okładka tygodnika 'Do Rzeczy', 1.07.2019 Źródło: Do Rzeczy

Według "Do Rzeczy" Adam Bodnar "ślepnie na prawe oko"

Okładkę najnowszego numeru 'Do Rzeczy' poświęca Adamowi Bodnarowi. Według dziennikarzy tygodnika Rzecznik Praw Obywatelskich 'ślepnie na prawe oko'. Temu poświęcony jest artykuł 'Rzecznik przywilejów lewicy'. Przeczytamy również artykuł o planach opozycji pokonania PiS w Senacie oraz rozważania na temat nowego filmu Patryka Vegi zainspirowanego polską polityką.

Okładka tygodnika 'Wprost', 1.07.2019 Okładka tygodnika 'Wprost', 1.07.2019 Źródło: Wprost

Patryk Vega we "Wprost": Każdy polityk po kilku latach pracy staje się socjopatą

'Wprost' główny temat numeru poświęca Patrykowi Vedze i jego najnowszemu filmowi 'Polityka'. W rozmowie z tygodnikiem zdradza, dlaczego zdecydował się zrobić taki film oraz dlaczego - według niego - wpłynie on na wynik wyborów. Przeczytamy również o wojnie sztabów między Krzysztofem Brejzą i Joachim Brudzińskim. Z kolei w wywiadzie z Adamem Bielanem europoseł wytłumaczy, dlaczego chciałby, aby Jarosław Kaczyński został premierem.

Więcej o: