TVP dysponuje tajnym filmem, który ma pogrążyć Tuska? [W TYGODNIKACH]

Wywiad z Andrzejem Dudą, plany Donalda Tuska dotyczące polskiej polityki oraz tajny film dokumentalny, który ma pogrążyć szefa Rady Europejskiej w chwili, gdy ten zdecyduje się wrócić na krajowe podwórko - m.in. o tym przeczytamy w najnowszych numerach tygodników.
Najnowsza okładka tygodnika 'Newsweek' Najnowsza okładka tygodnika 'Newsweek' Fot. Gazeta.pl / Newsweek

"Newsweek" o tajnym filmie dokumentalnym na temat Tuska

Tygodnik "Newsweek" w najnowszym numerze pochyli się nad tajnym filmem dokumentalnym skrywanym "w piwnicy TVP", który ma być pokazany publiczności w momencie, kiedy Donald Tusk zdecyduje się wrócić do polskiej polityki. Według dziennikarzy gazety film "ma pokazać byłego premiera w jak najgorszym świetle".

Jak czytamy w NaTemat, film wyreżyserowała Ewa Świecińska, bliska znajoma członkini zarządu TVP Marzeny Paczuskiej, autorka słynnego filmu "Pucz" i druga reżyser "Smoleńsk". 

Film przedstawia Tuska jako Polakożercę, przyjaciela Putina odpowiedzialnego za śmierć Lecha Kaczyńskiego i reszty polskiej delegacji lecącej do Smoleńska. (...) Pojawiły się stwierdzenia, że Tusk jest politycznym dzieckiem Wałęsy, który brał pieniądze nawet od byłych ubeków 

- opisuje portal.

Najnowsza okładka tygodnika 'Wprost' Najnowsza okładka tygodnika 'Wprost' Fot. Gazeta.pl / Wprost

"Plan Tuska" i kulisy rekonstrukcji rządu

W najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" przeczytamy m.in. o planie Donalda Tuska, który będzie budował społeczną listę do Senatu. "Wciąż nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich" - czytamy w zapowiedzi artykułu.

Co więcej, we "Wprost" znajdzie się też miejsca dla opisania kulisów rekonstrukcji rządu, która odbędzie się w tym tygodniu. Przeczytamy również m.in. o tym, dlaczego w kolejnych stanach USA uchwalane jest bardzo restrykcyjne prawo antyaborcyjne oraz jak rodzice reagują na coming out swoich dzieci.

Najnowsza okładka tygodnika 'Sieci' Najnowsza okładka tygodnika 'Sieci' Fot. Gazeta.pl / Sieci

Andrzej Duda o pedofilii i rzucaniu palenia

Tygodnik "Sieci" oferuje nam w tym tygodniu pierwszy powyborczy wywiad z Andrzejem Dudą. Prezydent mówi m.in. o tajemnicach sukcesu PiS, atakach na Kościół, walce z pedofilią czy rzucaniu palenia. Oprócz tego publicyści tygodnika komentują wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego - zastanawiają się m.in. nad rekordowym w dziejach III RP poparcia dla prawicy oraz analizują sposób prowadzenia kampanii przez opozycję.

Najnowsza okładka tygodnika 'Do Rzeczy' Najnowsza okładka tygodnika 'Do Rzeczy' Fot. Gazeta.pl / Do Rzeczy

"Do Rzeczy" o Unii Europejskiej, Beacie Szydło i kulturze śmierci

Głównym tematem najnowszego numeru tygodnika "Do Rzeczy" będzie wizja zmiany kursu Unii Europejskiej w stronę poglądów prawicowych. O tym przeczytamy w tekście "Jaka Unia po wyborach?". Przyjrzymy się również fenomenowi Beaty Szydło, która zdobyła w wyborach do Parlamentu Europejskiego rekordową liczbę głosów, a także przeczytamy rozmowę z Wesleyem J. Smithem, jednym z czołowych działaczy amerykańskiego ruchu na rzecz 'ochrony życia".