"Sieci" o planach PiS na 2019 r.: Będą przekonywać Polaków o dobrobycie [W TYGODNIKACH]

W najnowszych wydaniach tygodników, które pojawią się w kioskach w poniedziałek, dominującymi tekstami będą wywiady przeprowadzane z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wśród nich rozmowa z Leszkiem Millerem na temat śmierci syna. Nie zabraknie jednak również twardej polityki.
'Newsweek' 'Newsweek' newsweek.pl

"Newsweek": Miller o śmierci syna

W świątecznym wydaniu "Newsweeka" wywiad z byłym premierem Leszkiem Millerem. Polityk mówi o śmierci swojego syna, który kilka miesięcy temu popełnił samobójstwo. - Ta tragedia, przynajmniej w tym momencie, w jakim jestem, dała mi poczucie, że życie jest bardzo kruche i że jeżeli ono się kończy, to nie ma co wpadać w przerażenie - stwierdził były szef rządu.

W "Newsweeku" również także m.in. wywiad z dziennikarzem Szymonem Hołownią o tym, czy zwierzęta mają duszę i Krzysztofem Vargą o polskich serialach. Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

We "Wprost": "wojna o karpia"

W najnowszym "Wprost" wywiady m.in. z Andrzejem Sewerynem, Jolantą Kwaśniewską, Małgorzatą Kożuchowską, Anną Dymną i Mariuszem Szczygłem, którzy opowiadają o "miłości, pomaganiu i zmienianiu świata". W tygodniku również prognozy dotyczące nie tylko Polski, ale również Europy i innych kontynentów.

"Wprost" pochyla się również nad "wojną o karpia". "Cieszą się ekolodzy, hodowcy liczą straty. Wszystko za sprawą decyzji supermarketów" - czytamy w zapowiedzi poniedziałkowego wydania. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy" analizuje przyszłe kroki prezesa PiS

W "Do Rzeczy" Piotr Semka w tekście "Dylematy Kaczyńskiego" analizuje przyszłe kroki prezesa PiS. "Jarosław Kaczyński w polityce III RP jest od 29 lat. Właśnie stoi przed kolejną misją niemożliwą. Jednak już pokazał, że w polityce nie ma dla niego rzeczy niewykonalnych" - pisze publicysta.

W tygodniku również rozmowa z pisarką Joanną Siedlecką, autorką biografii poety Zbigniewa Herberta. Czytaj więcej>>>

'Sieci' 'Sieci' sieciprawdy.pl

"Sieci": wywiad z Adamem Glapińskim

W tygodniku "Sieci" wywiad z prezesem Narodowego Banku Polskiego Adamem Glapińskim, który komentuje m.in. aferę wokół Komisji Nadzoru Finansowego i kwestię ewentualnego wejścia Polski do strefy euro.

Stanisław Janecki w tekście zatytułowanym "Kaczyński 2019" pisze o planach Prawa i Sprawiedliwości na przyszły rok. "Rządzący obóz ma zademonstrować odporność na pokusy: korupcję, nepotyzm i materialną zachłanność. Celem nadrzędnym obozu rządzącego w 2019 r. jest działanie na rzecz dobrobytu i bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa socjalnego i zdrowotnego. Oznacza to także zakaz angażowania się w spory i projekty mające silny ładunek emocjonalny, podtrzymujące wojny kulturowe i ideologiczne" - czytamy w zapowiedzi artykułu.

"Zadaniem rządzących ma być przekonanie obywateli, że polskie społeczeństwo jest najszybciej bogacącym się w UE. A wszystko to w bezpiecznym otoczeniu, praktycznie wolnym od zagrożenia terrorystycznego i konfliktów związanych z imigrantami" - pisze Janecki. Czytaj więcej>>>

Więcej o: