Donald Tusk na białym koniu. 'Newsweek': Rozważa start w wyborach [W TYGODNIKACH]

Po raz kolejny powraca temat politycznych planów szefa Rady Europejskiej i byłego premiera Donalda Tuska. Według 'Newsweeka' bardzo prawdopodobne jest to, że z poparciem Platformy Obywatelskiej polityk wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r.
'Newsweek' 'Newsweek' newsweek.pl

"Newsweek": Donald Tusk rozważa start w wyborach

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk na białym koniu - taka okładka zapowiada najnowszy numer tygodnika "Newsweek". Jak czytamy w tekście Renaty Grochal, "Tusk na poważnie rozważa start w wyborach prezydenckich w 2020 r.".

Według nieoficjalnych informacji szef RE miał zawrzeć w tej kwestii sojusz z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną. "Tusk będzie wspierał PO w wyborach do europarlamentu i patronował szerokiej liście opozycji - taka lista ma powstać, bo to zwiększa szanse na wygraną z PiS" - podaje "Newsweek". Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

"Wprost": ranking najbardziej wpływowych Polaków

Tygodnik "Wprost" w najnowszym numerze prezentuje listę 50 najbardziej wpływowych Polaków. Znalazł się na niej m.in. piłkarz Robert Lewandowski.

- Mówi się, że piłka nożna to czysta fizyka, kopnięcie piłki w kierunku bramki przeciwnika i tyle. Ale wszystko to, co dzieje się wokół piłki: ta presja, smutek po porażce, radość po zwycięstwie, o tym się nie mówi. A musisz z tym wszystkim radzić sobie sam - opowiada sportowiec w rozmowie z tygodnikiem. Czytaj więcej>>>

'W sieci' 'W sieci' wsieciprawdy.pl

"Sieci" o odbudowie Pałacu Saskiego

Tygodnik "Sieci" porusza w wywiadzie z posłem Solidarnej Polski Arkadiuszem Mularczykiem temat odbudowy Pałacu Saskiego.

- W takich chwilach wraca pytanie, dlaczego to my mamy płacić za odbudowę czegoś, co zostało zniszczone w czasie II wojny światowej w wyniku zbrodni wojennych. (...) Do dziś Niemcy w żaden sposób nie zrekompensowali ani Warszawie, ani Polsce tego, co wówczas zrobili, zrównując z ziemią milionową stolicę dom po domu - stwierdził Mularczyk.

- Sama inicjatywa odbudowy Pałacu Saskiego jest i cenna, i słuszna, ale pamiętajmy, że właściwie w całej Polsce możemy znaleźć puste place po budynkach zburzonych przez okupantów. (...) O te straty także trzeba pytać naszych zachodnich sąsiadów. Wierzę, że przyjdzie czas, gdy te pytania padną także podczas rozmów na wysokim szczeblu - dodał. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy" o Romanie Giertychu

Tygodnik "Do Rzeczy" pisze m.in. o mecenasie Romanie Giertychu, byłym pośle i wicepremierze, obecnie prowadzącym własną kancelarię.

"Choć mija już 11 lat od jego politycznego upadku, Roman Giertych nie znika z mediów. Teraz jako prawnik ludzi poprzedniej władzy prowadzi własną krucjatę przeciw politykom PiS" - pisze Wojciech Wybranowski.

Z kolei Piotr Semka w tekście "Potyczki we mgle" stwierdza, że "Prawo i Sprawiedliwość ma okazję do chwili oddechu".

"Sondaże na razie specjalnie nie drgnęły. Afera szefa KNF nie odbiła się znacząco na wynikach badań" - zauważa Semka. Czytaj więcej>>>

Więcej o:
Komentarze (113)
Donald Tusk na białym koniu. "Newsweek": Rozważa start w wyborach [W TYGODNIKACH]
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 20 razy 14

  Szeroka lista opozycji to jest to. Klucz do zwycięstwa ugrupowań demokratycznych.
  Prawica zrozumiała to już wcześniej i się zjednoczyla. Efekt jest taki że ma większość w sejmie mimo że większość wyborców jej nie popiera. Takich oszołomów jest tylko 1/3 a jednak rządzą.
  Szeroka lista opozycji do PE mogłaby być testem takiego rozwiązania przed wyborami do sejmu. Pis byłby wtedy rozjechany.

 • kingsizemax

  Oceniono 17 razy 13

  Ściek "Śmieci" na goebelsowsko- pisowskim posterunku.

 • vito60

  Oceniono 23 razy 13

  Sondaże znacząco nie drgnęły, mówi Semka. Jeśli więc afera na szczytach władzy nie rusza pisiego elektoratu, tak znaczy, że mamy doczynienia z sektą, gdzie wiara zastępuje rozsądek.

 • lubicz56

  Oceniono 19 razy 13

  Kiwiki pislamców to najpiekniejsza muzyka :)

 • pszczy2000

  Oceniono 19 razy 13

  Czy jest taka możliwość,że w "Sieci" artykuł został napisany przez wspaniałego dziennikarza tej gazety,byłego sekretarza KC PZPR,Marka Króla?

 • tetradrachma

  Oceniono 18 razy 12

  Niezaleznie, że Tuska podziwiam "pa wsiech" to tym bardziej, za chęć startowania w wyborach prezydenckich. Czy zdaje sprawe co go czeka ?! Jakiej trzeba odporności psychicznej i determinacji aby "iść na całość" przeciwko rzeszy kołtuna i warchoła, przeciwko Rydzykowi, ONR-owi nie mówiąc o PiSie ?! Panie premierze czy.....warto ?!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy 10

  Sondaże PiS'owi jeszcze nie drgnęły? Spokojnie. Drgną. Jeszcze chwilę trzeba poczekać, smród z afery KNF jeszcze się nie rozniósł po całym kraju.

  Sondaże PiS'u od dłuższego czasu spadają. Nie są to wielkie spadki w porównaniu sondażu do sondażu, ale są. Stałe. Od kilku miesięcy. To jest trend.

 • 1-wolne

  Oceniono 16 razy 10

  Tusk jako prezydent może zrobić dla Polski więcej niż poprzednicy razem wzięci.
  Jest osobą znaną na całym świeci,zna osobiście wszystkich znaczących polityków nie mówiąc o doświadczeniu i talencie dyplomatycznym. Porównywanie go z Dudą to jakby porównywać absolwenta primus inter pares z uczniem szkoły przyzakładowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX