Donald Tusk na białym koniu. "Newsweek": Rozważa start w wyborach [W TYGODNIKACH]

Po raz kolejny powraca temat politycznych planów szefa Rady Europejskiej i byłego premiera Donalda Tuska. Według "Newsweeka" bardzo prawdopodobne jest to, że z poparciem Platformy Obywatelskiej polityk wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r.
'Newsweek' 'Newsweek' newsweek.pl

"Newsweek": Donald Tusk rozważa start w wyborach

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk na białym koniu - taka okładka zapowiada najnowszy numer tygodnika "Newsweek". Jak czytamy w tekście Renaty Grochal, "Tusk na poważnie rozważa start w wyborach prezydenckich w 2020 r.".

Według nieoficjalnych informacji szef RE miał zawrzeć w tej kwestii sojusz z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną. "Tusk będzie wspierał PO w wyborach do europarlamentu i patronował szerokiej liście opozycji - taka lista ma powstać, bo to zwiększa szanse na wygraną z PiS" - podaje "Newsweek". Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

"Wprost": ranking najbardziej wpływowych Polaków

Tygodnik "Wprost" w najnowszym numerze prezentuje listę 50 najbardziej wpływowych Polaków. Znalazł się na niej m.in. piłkarz Robert Lewandowski.

- Mówi się, że piłka nożna to czysta fizyka, kopnięcie piłki w kierunku bramki przeciwnika i tyle. Ale wszystko to, co dzieje się wokół piłki: ta presja, smutek po porażce, radość po zwycięstwie, o tym się nie mówi. A musisz z tym wszystkim radzić sobie sam - opowiada sportowiec w rozmowie z tygodnikiem. Czytaj więcej>>>

'W sieci' 'W sieci' wsieciprawdy.pl

"Sieci" o odbudowie Pałacu Saskiego

Tygodnik "Sieci" porusza w wywiadzie z posłem Solidarnej Polski Arkadiuszem Mularczykiem temat odbudowy Pałacu Saskiego.

- W takich chwilach wraca pytanie, dlaczego to my mamy płacić za odbudowę czegoś, co zostało zniszczone w czasie II wojny światowej w wyniku zbrodni wojennych. (...) Do dziś Niemcy w żaden sposób nie zrekompensowali ani Warszawie, ani Polsce tego, co wówczas zrobili, zrównując z ziemią milionową stolicę dom po domu - stwierdził Mularczyk.

- Sama inicjatywa odbudowy Pałacu Saskiego jest i cenna, i słuszna, ale pamiętajmy, że właściwie w całej Polsce możemy znaleźć puste place po budynkach zburzonych przez okupantów. (...) O te straty także trzeba pytać naszych zachodnich sąsiadów. Wierzę, że przyjdzie czas, gdy te pytania padną także podczas rozmów na wysokim szczeblu - dodał. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy" o Romanie Giertychu

Tygodnik "Do Rzeczy" pisze m.in. o mecenasie Romanie Giertychu, byłym pośle i wicepremierze, obecnie prowadzącym własną kancelarię.

"Choć mija już 11 lat od jego politycznego upadku, Roman Giertych nie znika z mediów. Teraz jako prawnik ludzi poprzedniej władzy prowadzi własną krucjatę przeciw politykom PiS" - pisze Wojciech Wybranowski.

Z kolei Piotr Semka w tekście "Potyczki we mgle" stwierdza, że "Prawo i Sprawiedliwość ma okazję do chwili oddechu".

"Sondaże na razie specjalnie nie drgnęły. Afera szefa KNF nie odbiła się znacząco na wynikach badań" - zauważa Semka. Czytaj więcej>>>

Więcej o: