Szydło: Brak demokracji, wolności mediów, faszyści na ulicach? To kłamstwa [W TYGODNIKACH]

W najnowszych tygodnikach dziennikarze sporo uwagi poświęcają m.in. aferze KNF, a także politycznej przyszłości byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Z kolei w "Sieciach" wywiad z wicepremier Beatą Szydło, która mówi o atakach zagranicznych mediów na Polskę.
'Newsweek' 'Newsweek' newsweek.pl

"Newsweek" o aferze KNF

W najnowszym wydaniu "Newsweeka" jednym z wiodących tematów jest afera KNF. Jak pisze dziennikarz tygodnika Radosław Omachel, nie jest wykluczone, że pojawi się więcej taśm i nagrań.

"Chrzanowski [Marek Chrzanowski, były szef KNF - red.] spotykał się z Czarneckim [Leszek Czarnecki, biznesmen - red.] nie raz i za każdym razem stawał się coraz bardziej wylewny" - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" osoba znająca kulisy sprawy.

"Stawką w tej grze jest nie tylko przyszłość nadzoru nad rynkiem finansowym, ale i przyszłość rządu" - pisze Radosław Omachel w artykule pt. "Afera KNF. O czym wiedział prezes NBP?". Czytaj więcej>>>

'Wprost' 'Wprost' wprost.pl

"Wprost" o mafii lekowej

Dziennikarze "Wprost" postanowili zbadać czarny rynek leków sprzedawanych w Polsce. Kupili w sieci medykamenty, które nie powinny być dostępne bez recepty, a następnie przekazali do badań w Narodowym Instytucie Leków. "Wyniki eksperymentu są szokujące" - zapowiada redakcja.

W tygodniku również sylwetka szefa MSWiA. "Dobry policjant Kaczyńskiego. W obliczu zagrożenia, które nazywa się Donald Tusk, Prawo i Sprawiedliwość zaczyna zwierać szeregi. W tym procesie szczególną rolę ma odegrać Joachim Brudziński - prawa ręka prezesa" - czytamy w zapowiedzi wydania. Czytaj więcej>>>

'Do Rzeczy' 'Do Rzeczy' dorzeczy.pl

"Do Rzeczy" o aferze KNF

Tygodnik "Do Rzeczy" w najnowszym numerze pochyla się m.in. nad aferą KNF. "Jeśli chce się zrozumieć "aferę KNF", to trzeba zawiesić polityczne sympatie. W sprawie może być bowiem ubrudzonych wiele rąk" - wskazuje Stefan Sękowski.

Z kolei Łukasz Warzecha w swoim tekście bierze pod lupę zapowiedź o odbudowie pałacu Saskiego w Warszawie. "11 listopada prezydent Andrzej Duda oznajmił, że inauguruje odbudowę pałacu Saskiego. Wszystko jednak wskazuje na to, że to tylko luźny pomysł. Nie wiadomo ani kiedy, ani jak, ani po co. Czyli jak zwykle" - pisze publicysta. Czytaj więcej>>>

'Sieci' 'Sieci' wsieciprawdy.pl

"Sieci". Beata Szydło o "kłamstwach" na temat Polski

Dziennikarze "Sieci" analizują kwestię ewentualnego powrotu do polskiej polityki szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

"Choć niektórzy politycy partii rządzącej nie widzą zagrożeń w powrocie Tuska, nie należy go lekceważyć. Tadeusz Cymański, poseł z Gdańska, jest przekonany, że Tusk to groźny przeciwnik. (...) Jarosław Gowin wskazuje, że Polska Tuska byłaby pełna zamiatania problemów pod dywan i tzw. państwa teoretycznego, a nie silnym krajem o mocnej pozycji w Europie" - czytamy w zapowiedzi tekstu.

W najnowszym wydaniu "Sieci" ukaże się również wywiad z wicepremier Beatą Szydło. Była szefowa rządu twierdzi, że Święto Niepodległości 11 listopada było okazją do ataku zagranicznych mediów na Polskę.

- Wielu nie chce zaakceptować sytuacji, że u nas żyje się bezpiecznie, godnie, że mamy coraz lepsze wyniki gospodarcze, wspieramy własną gospodarkę, chcemy, żeby pieniądze zarabiane i wydawane w Polsce pozostawały nad Wisłą. Nie jest to na rękę ludziom, którzy w poprzedniej rzeczywistości robili tu świetne interesy. Stąd narracja o braku demokracji i wolności mediów, faszystach na ulicach. To oczywiste kłamstwa - mówi Szydło. Czytaj więcej>>>

Więcej o: