Gross o antysemityzmie w służbie PiS. 'Sieci' o nagonce na Polskę [W TYGODNIKACH]

Na okładce tygodnika 'Sieci' Kaczyński i Netanjahu. 'Chcą nas złamać' - grzmi tygodnik. Relacje polsko-izraelskie to temat nr 1 również w 'Do Rzeczy'. 'Wprost' z kolei pisze o zimowych igrzyskach olimpijskich i relacjach polsko-amerykańskich, natomiast w 'Newsweeku' znajdziemy tekst Jana Tomasza Grossa.
W tygodnikach W tygodnikach Gazeta.pl

"Sieci" pyta, komu zależy na niszczeniu wizerunku Polski

W najnowszym numerze tygodnika "Sieci" o obecnym kryzysie polsko-izraelskim. Komu przysługuje prawo do wypowiadania się na temat zbrodni z czasu II wojny światowej? Czy nasze prawo ma być weryfikowane przez obce państwa? Kto jeszcze stoi za tą nagonką i komu zależy na zniszczeniu wizerunku Polski? - dopytują autorzy tygodnika. Czytaj więcej >>>

Okładki tygodników Okładki tygodników Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl, Twitter

"Wprost": "Polska wyrasta na jednego z najważniejszych sojuszników USA"

W związku z igrzyskami w Pjongczangu we "Wprost" będziemy mogli przeczytać dużo artykułów dotyczących sportu. Tematem numeru będzie jednak nowe polsko-amerykańskie otwarcie. "Jeszcze kilka lat temu brzmiałoby to mało prawdopodobnie, ale dziś, w opinii wielu amerykańskich analityków, Polska wyrasta na głównego gracza w Europie Środkowo-Wschodniej i na jednego z najważniejszych sojuszników USA" - pisze Anna Gwozdowska. Czytaj więcej >>>

Okładki tygodników Okładki tygodników Gazeta.pl Fot. Gazeta.pl, Twitter

W "Do Rzeczy" tekst o Lapidzie

W "Do Rzeczy" ukaże się fragment książki Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego tygodnika. Rafał A. Ziemkiewicz z kolei pisze o tym, w jaki sposób na kryzys polsko-izraelski zareagowała opozycja. Natomiast Maciej Pieczyński w artykule "Skłamał, by oczernić Polskę" zajmie się kontrowersyjnym izraelskim politykiem Yairem Lapidem. Ponadto w "Do Rzeczy" będzie można przeczytać wywiad z historykiem dr hab. Tomaszem Panfilem. Czytaj więcej  >>>

Gazeta.pl W tygodnikach Gazeta.pl W tygodnikach Fot. Gazeta.pl; Twitter

W "Newsweeku" Gross o antysemityzmie

Gross w najnowszym "Newsweeku" pisze o powodach nowelizacji ustawy o IPN. Według niego twórcy nowelizacji chcieli zakazać używania zwrotu "polskie obozy śmierci" mogli te słowa po prostu wpisać do ustawy. "I jeśliby właśnie o to PiS chodziło, to z łatwością mogłoby osiągnąć swój cel i pies z kulawą nogą by na to nie zareagował" - stwierdza Gross. Ponadto w najnowszym numerze "Newsweeka" artykuł o Beacie Szydło, która jest "załamana po klęsce" oraz materiał o Tomaszu Mackiewiczu. Czytaj więcej >>>

Więcej o:
Komentarze (362)
Gross: antysemityzm w służbie PiS
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 11

  Chcą nas złamać..A pan prezes za rolnictwo się wziął. Będzie zaorywał. Kiedy komuś się wydaje, że jest prześladowany przez wszystkich wokół to czas na bardzo wnikliwe badania lekarskie. I nie mam na myśli kolana..

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 34 razy 8

  Następnym posunięciem partii rządzącej będzie uchwalenie ustawy o zakazie krytyki PiS-u. Prawda jest przecież jedna i niepodważalna - PiS ma zawsze rację !

 • emadox1327

  Oceniono 29 razy 7

  W Sieci: komu zależy na zniszczeniu wizerunku Polski?
  Najbardziej to zależy pisowskim głąbom. Zresztą ten pozytywny wizerunek Polski już dawno zniszczyli "redachtory" - lizusy!

 • mazzini890

  Oceniono 10 razy 6

  Piski kontrowersyjny artykuł brzmi:brzmi: kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości (ust. 1). Zgodnie z ust. 2: jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności. Projektodawca wskazał jednak, że nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub naukowej. Może uniknelibyśmy tej burzy choć w połowie gdy by w słowach "kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką, było zawarte "kto przypisuje Narodowi polskiemu JAKO lub w CALOŚĆI" lub kto przypisuje Narodowi Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność ZBIOROWĄ.Dobrzy prawnicy i językoznawcy umieli by to rozpisać.Tu mamy (świadomie?) nie precyzyjną frazę.I po co tak się podkładać?Nie ma tu jasno sformułowanej kwestii o narodzie jako o całości.I kwestii odpowiedzialności zbiorowej..

 • augenthaler

  Oceniono 28 razy 6

  Spora część Polaków to antysemici i nie ma sensu udawać, że tak nie jest.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 13 razy 5

  Niech wŚmieci nie kłamie. Putin wcale nie chce złamać PiS. Putin jako jedyny (razem z Kadyrowem) oficjalnie poparł pisowską ustawę o IPN. To tylko cywilizowany Zachód protestuje - USA, NATO i UE.

 • vald

  Oceniono 51 razy 5

  Obudzono w Polsce demony, ale też i Żydzi pokazali swoją prawdziwą twarz skrywaną niechęć, a nawet nienawiść

 • jurek4491

  Oceniono 22 razy 4

  PiS nie ma już pieniędzy na drugie 500 + to chce wygrać wybory samorządowe na ANTYSEMITYZMIE ,wystarczy poczytać portal wPolityce.pl jaka tam jest jazda .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX