Reakcje prawicy na materiał o neonazistach: ustawka, próba zniszczenia reputacji Polski

Odwracanie kota ogonem - tak można nazwać reakcje prawicowych publicystów na materiał 'Superwizjera' TVN o neonazistach. Piszą o ustawce, prowokacji i próbie zniszczenia reputacji Polski.
Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Fot. Twitter; 'Superwizjer' TVN

Emisja przed wizytą Tillersona

Michał Karnowski z tygodnika "Sieci" zacytował Macieja Świrskiego, członka zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, który zasugerował, że materiał celowo wyemitowano przed wizytą sekretarza stanu USA Rexa Tillersona w Polsce i premiera Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych.

ZOBACZ TEŻ: Płonąca swastyka, świętowanie urodzin Hitlera. TVN przeniknął do grupy polskich neonazistów

Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Fot. Twitter; 'Superwizjer' TVN

Marzena Paczuska pyta, dlaczego teraz

Materiał do reportażu "Superwizjera" TVN został nagrany wiosną 2017 roku. Wyemitowano go w ostatnią sobotę. Marzena Paczuska, doradca prezesa TVP ds. publicystyki i informacji, zapytała, ile czasu materiał czekał na emisję i dlaczego dziennikarze nie zawiadomili prokuratury.

ZOBACZ TEŻ: Superwizjer ujawnił polskich nazistów. 'Wstrząsające', 'Delegalizacja i bezwzględna kara'

Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Fot. Twitter; 'Superwizjer' TVN

Świrski: by zepsuć reputację

Maciej Świrski poczuł się wezwany do tablicy, gdy zarzucono mu, że wini TVN zamiast organizatorów neonazistowskich imprez. Publicysta zabrał głos ponownie.

"Dlaczego czekali tak długo? Czy nie dlatego, żeby wyemitować przed ważnymi dla NIEPODLEGŁEJ Polski wydarzeniami politycznymi i zepsuć Polsce reputację?" - zapytał.

ZOBACZ TEŻ: "Teraz już wiecie, drodzy prawicowi patrioci, z kim będziecie maszerować 11 listopada" [OPINIA]

Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Fot. Twitter; 'Superwizjer' TVN

Sieradzki: czy to nie ustawka?

Sławomir Sieradzki z portalu wpolityce.pl stwierdził, że to najprawdopodobniej dziennikarska "ustawka". Dziennikarz przypomniał oskarżenia, jakie  pod adresem dziennikarzy TVN pojawiły się w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Reporterom zarzucono, że próbowali podrzucić policjantom do kontenera puste butelki po piwie.

O ustawce pisał też Ryszard Makowski, dawniej kabareciarz, dziś prawicowy publicysta i twórca "Studia YaYo". "Jedna prowokacja (dziennikarska) TVN o szerzącym się w Polsce faszyzmie i wszyscy oficjele stają na baczność. Może sprawdzić do końca co i jak było, bo czuć to ustawką na odległość. Czy ktoś poza TVN widział w Polsce faszyzm?" - pytał.

Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Fot. Twitter; 'Superwizjer' TVN

Było ich tylko kilku

Artur Ceyrowski z portalu wpolityce.pl stwierdził, że w materiale TVN naliczył tylko dziesięciu neonazistów, a mimo to cały kraj jest "w stanie alarmu".

"Część przy torcie z princepolo, inni przy disco polo, kilku schowanych głęboko w lesie, widac świadomi swojej choroby. Ale całe państwo w stanie alarmu... Paranoja." - napisał.

Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Reakcja prawicy na materiał o neonazistach Fot. Twitter; 'Superwizjer' TVN

Dziennikarze śledczy są potrzebni

Reakcje prawicy podsumował dziennikarz "Superwizjera" TVN, Szymon Jadczak. Zacytował wstępniak redakcji magazynu "Press". W prosty sposób wyjaśniono w nim, dlaczego w Polsce potrzebni są dziennikarze śledczy.

Reportaż 'Superwizjera' o narodowcach Reportaż 'Superwizjera' o narodowcach Fot. Twitter Superwizjer TVN

"Superwizjer" o neonazistach

W sobotę "Superwizjer" wyemitował reportaż Bertolda Kittla, Piotra Wacowskiego i Anny Sobolewskiej o stowarzyszeniu "Duma i Nowoczesność". Dziennikarze za pomocą ukrytych kamer zarejestrowali jak członkowie organizacji obchodzą urodziny Adolfa Hitlera, wykonują nazistowskie gesty, są przebrani w mundury SS-manów czy Wermachtu.

Reportaż odbił się głośnym echem, skomentowali go m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Prokurator Zbigniew Ziobro polecił w sobotę Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez organizację "Duma i Nowoczesność".

Więcej o:
Komentarze (376)
Neonaziści z materiału Superwizjera okiem prawicy
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 85 razy 75

  Gdyby wyemitowano w kwietniu, Świrski grzmiałby, że chciano zniszczyć obchody katastrofy smoleńskiej (pardon, zamachu).
  Gdyby w maju, stwierdziłby, że chodzi zepsucie obchodów święta narodowego i urodzin rezydenta.
  Gdyby w czerwcu, mówiłby o niszczeniu urodzin Zbawiciela.
  Gdyby w lipcu, trąbiłby o zohydzeniu obchodów grunwaldzkich.
  Gdyby w sierpniu, pisałby o podważaniu sensu święta Wniebowzięcia, Cudu nad Wisłą, Powstania Warszawskiego i miesiąca trzeźwości.
  Gdyby we wrześniu, dowodziłby szargania pamięci Sobieskiego pod Wiedniem i tych, co walczyli z Niemcami i Sowietami w 1939.
  Gdyby w październiku, utrzymywałby, że to deprecjonowanie miesiąca maryjnego.
  Gdyby w listopadzie, stwierdziłby, że to uwłaczanie pamięci wszystkich zmarłych, a w szczególności powstańców listopadowych.
  Gdyby w grudniu, przekonywałby, że destrukcja Świąt Bożego Narodzenia oraz szarganie ideałów osób poległych w stanie wojennym.
  Cóż, świry, pardon, Świrscy, tak już mają.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 79 razy 69

  Druga wojna światowa i obozy koncentracyjne, to też pewnie była ustawka.

 • def11

  Oceniono 72 razy 56

  A w "NIEPODLEGŁEJ Polsce" Marsz Niepodległości z faszystowskimi, nacjonalistycznymi i rasistowskimi hasłami i transparentami to też ustawka ? Kogo ?

 • zsm-5

  Oceniono 49 razy 43

  Ustawka świry? TVN z nazistami?! Synapsy we łbie popsuły się pisiory? A może to skutek pisdzielczych doświadczeń na suwerenie?

 • bob_59

  Oceniono 43 razy 33

  Duma i Nowoczesność
  Prawo i Sprawiedliwość
  Wart Pac pałaca i pałac Paca...

 • tilow3

  Oceniono 40 razy 30

  Fakt 1. jest taki, że media pisowskie wzięły się za obronę faszystowskiej imprezy. O tak! panowie "prawdziwi Polacy" "niezłomni, niezależni, niepokorni" brońcie jak niepodległości prawa do honorowania adolfa hitlera (wybaczcie mi, ale dla mnie nazywanie tego śmiecia wielkimi literami byłoby ujmujące) szukajcie wszystkich haków, śledźcie najdrobniejsze uchybienia. O tak- faszyzm wart jest waszej obrony i chwały - i od teraz głoście Gott, honor i Rzesza! Pisowcy na barykady!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX