Polska Akcja Humanitarna pomagała ofiarom powodzi, która dotknęła nasz kraj w 1997 r. Dzięki darowiznom do powodzian trafiła woda pitna, żywność, materace, śpiwory, leki i środki czystości. Późniejsza pomoc polegała m.in. na finansowaniu remontów i dostarczaniu wyposażenia do domów i szkół.
PAH w stolicy Czeczenii, Groznym, w 2000 roku zamontowała filtr, który dostarczał wodę mieszkańcom miasta, a także szpitalom i szkołom.
Organizacja działa w Syrii od 2012 roku. Osobom, które uciekają przed konfliktem, PAH zapewnia dostęp do czystej wody, dostarcza środki higieniczne, żywność.
W obozach w prowincjach Idlib i Aleppo organizacja dostarcza wodę, buduje latryny, punkty mycia rąk, zapewnia kosze na śmieci.
Z kolei do Iraku od 2016 r. trafiają paczki z jedzeniem, woda i pakiety higieniczne. Obecnie PAH kontynuuje działania w irackim Kurdystanie.
W Sudanie PAH buduje i remontuje studnie, latryny, punkty mycia rak.
W Sudanie działa od 2012 r. Zespół Reagowania Natychmiastowego PAH (Emergency Response. Do jego obowiązków należy m.in. dystrybucja tabletek do uzdatniania wody i udrażnianie ujęć wody.
W związku z tym, że 6 milionów mieszkańców Sudanu Południowego nie ma wystarczającego dostępu do jedzenia, fundacja dostarczyła kilku tysiącom potrzebujących sprzęt do łowienia ryb, nasiona warzyw i zbóż, przeprowadziła też szkolenia z zakresu uprawy roli.
PAH jest obecna w Somalii od 6 lat, pomaga mieszkańcom tego kraju w uzyskiwaniu dostępu do czystej wody i bezpiecznych warunków higienicznych. 'Bliskość źródła wody nie tylko pomaga zapobiegać chorobom, ale także pozwala utrzymać uprawy i hodowle zwierząt zapewniając Somalijczykom dostęp do jedzenia' - podkreśla PAH.
Polska Akcja Humanitarna buduje również w Somalii latryny i stacje mycia rąk. Za obsługę i konserwację wodnej infrastruktury odpowiadają utworzone i szkolone przez organizację komitety wodne.
Polska Akcja Humanitarna w 2015 r. pomagała mieszkańcom Nepalu po dotkliwym trzęsieniu ziemi. Mieszkańcy otrzymali materiały do budowy tymczasowych schronień, jedzenie, tabletki do uzdatniania wody.
W dotkniętym trzęsieniu ziemi Nepalu PAH odbudowała sześć szkół w dystrykcie Dhading. Odbyło się to dzięki licznym aukcjom charytatywnym, koncertom, zbiórkom i licytacjom. W zebraniu pieniędzy pomogli również polscy uczniowie.
M.in. dzięki szkolnej akcji "Złotówka dla Afganistanu" i pomocy polskich uczniów, PAH odbudowała szkołę muzyczno-plastyczną w Kabulu, kształciła nauczycieli. Do 2009 r. zostały zrekonstruowane również dwie szkoły, wybudowana jedna nowa i dwanaście studni.
PAH od 2006 r. angażowała się w pomoc Palestyńczykom w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Wsparcie polegało m.in. na remontowaniu i budowaniu infrastruktury wodno-sanitarnej, remontach szkół i wsparciu mieszkańców w hodowli zwierząt.
Po uderzeniu tajfunu w listopadzie 2013 r. PAH brała udział w odbudowywaniu domów. "Razem z lokalnym uniwersytetem oraz inżynierami-wolontariuszami opracowała konstrukcję opierającą się na tradycyjnych materiałach i sposobach budowy, ale jednocześnie zakładającą innowacyjne rozwiązania zapewniające większą wytrzymałość budynków" - podaje organizacja.
Po fali tsunami, która w grudniu 2004 r. uderzyła w wybrzeża Indonezji, Sri Lanki, Indii i Tajlandii, PAH uruchomiła misję na wschodnim wybrzeżu Sri Lanki. Pomoc polegała przede wszystkim na budowie studni i odbudowie szkół.