Zapytaliśmy polskie miasta, ile wydadzą na Sylwestra. Najbardziej zaskakuje odpowiedź Łodzi

Imprezy sylwestrowe to dla wielu miast okazja do promocji i zachęcenia turystów do przyjazdu. Zapytaliśmy włodarzy największych polskich miast o to, ile pieniędzy przeznaczą na tegoroczne koncerty. Odpowiedziało nam 15. A o to kwoty.
Warszawa Warszawa Franciszek Mazur/ Agencja Wyborcza.pl

Warszawa

Miasto organizuje imprezę sylwestrową we współpracy z telewizją TVN. Wśród artystów, którzy pojawią się na scenie, znaleźli się m.in. Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bracia, Ira, Blue Cafe, Kombii, Pectus, Ewelina Lisowska, Kasia Kowalska, Grzegorz Hyży i jamajski artysta OMI. Koszty, które poniesie miasto, to 3,7 mln zł.

Zielona Góra Zielona Góra Fot. Anna Kraśko/ Agencja Wyborcza.pl

Zielona Góra

W Zielonej Górze koncert pod nazwą "Sylwestrowa Dyskoteka Dorosłego Człowieka". W programie DJ, grupa taneczna, pokazy "tańca z ogniem" i sztuczne ognie. Koszt - ok. 130 tys. zł.

Katowice Katowice Dawid Chalimoniuk/ Agencja Wyborcza.pl

Katowice

Jak poinformował nas ratusz, Urząd Miasta Katowic nie organizuje imprezy sylwestrowej. Jednocześnie w mieście ma odbyć się "Sylwestrowa Moc Przebojów" transmitowana i organizowana przez Telewizję Polsat. Katowice zadeklarowały jednak, że wykupią pakiet świadczeń promocyjnych podczas wydarzenia o wartości 2,5 mln zł i przyjmą rolę "miasta gospodarza".

Kielce Kielce Paweł Małecki/ Agencja Wyborcza.pl

Kielce

W Kielcach na rynku "Sylwester pod Gwiazdami". W programie występ kabaretu Czwarta Fala, koncert zespołu Lombard i DJ-skie sety. Koszt - 140 tys. zł.

Opole Opole Roman Rogalski/ Agencja Wyborcza.pl

Opole

Na placu przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki wystąpi zespół Lady Pank i DJ One Brother. Koszt organizacji to ok. 250 tys. zł.

Gdańsk Gdańsk Jan Rusek/ Agencja Wyborcza.pl

Gdańsk

Gwiazdą koncertu na Targu Węglowym będzie zespół De Mono, planowane są również sety DJ-skie i pokaz sztucznych ogni. Budżet to ok. 250 tys. zł.

Lublin Lublin Jakub Orzechowski/ Agencja Wyborcza.pl

Lublin

Na placu Teatralnym wystąpi Romuald Lipko wraz z artystami współtworzącymi Budkę Suflera na przestrzeni 40 lat - m. in. z Izabelą Trojanowską, Felicjanem Andrzejczakiem, Grzegorzem Wilkiem. Na scenie pojawią się także zespół Better i wokalista Yankee. Oprócz tego pokaz wizualizacji świetlnych, laserów i confetti. Koszt - 450 tys. zł.

Gorzów Wielkopolski Gorzów Wielkopolski Daniel Adamski/ Agencja Wyborcza.pl

Gorzów Wielkopolski

Na scenie na bulwarze wystąpią Endrju, Jula i DJ Angel Bass. Koszt imprezy to ok. 100 tys. zł.

Toruń Toruń Mikołaj Kuras/ Agencja Wyborcza.pl

Toruń

W Toruniu wystąpi Sarsa, a także ABBA Tribute Live Band i Boney M Tribute Band. Po północy pokaz fajerwerków. Koszt to ok. 100 tys. zł.

Białystok Białystok Agnieszka Sadowska/ Agencja Wyborcza.pl

Białystok

W Białymstoku zaśpiewają uczestnicy programu "The Voice of Poland" - Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski i Lanberry. Po pokazie laserów po północy na scenie pojawi się Live Orkiestra. Koszt - ok. 250 tys. zł.

Poznań Poznań Piotr Skornicki/ Agencja Wyborcza.pl

Poznań

Na okrągłej scenie umieszczonej na środku Placu Wolności zagra 4 DJ-ów, którzy zaprezentują przeboje ostatnich lat. Planowany jest również pokaz sztucznych ogni. Organizatorzy nie chcą jednak do końca zdradzać, kto jeszcze wystąpi na scenie i jakie przewidziane są atrakcje. Koszt - 460 tys. zł.

Olsztyn Olsztyn Przemysław Skrzydło/ Agencja Wyborcza.pl

Olsztyn

W Olsztynie na scenie pojawi się m.in. zespół Korzuh, planowany jest też pokaz sztucznych ogni. Koszt - 70,8 tys. zł.

Szczecin Szczecin Cezary Aszkielowicz/ Agencja Wyborcza.pl

Szczecin

W programie DJ-ski duet Jazzek b2b Miqro, którym towarzyszyć będzie perkusista Dziubee Drummer. Na scenie również DJ C-Bool, oraz zespoły Loka i Video. W programie także pokaz sztucznych ogni - koszt ok. 350 tys. zł.

Wrocław Wrocław Tomasz Pietrzyk/ Agencja Wyborcza.pl

Wrocław

Na miejskim koncercie pojawią się m.in. Lech Janerka, Natalia Sikora, Natalia Grosiak, Justyna Szafran, zespoły Conga Line i Kozak System. Po północy zagra Afromental. Koszt - 1,9 mln zł.

Łódź Łódź Tomasz Stańczak/ Agencja Wyborcza.pl

Łódź

- Łódź ma ważniejsze wydatki niż zabawa sylwestrowa. Miasto - jak co roku - nie organizuje imprezy, która na najwyższym poziomie kosztowałaby miliony złotych - informuje nas Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydenta Łodzi.

Więcej o: