Rok 2017 r. z paskami w TVP. To nie żart, one powstały naprawdę

Telewizja Polska pod rządami Jacka Kurskiego zasłynęła "paskami", czyli zdaniami, cytatami i komentarzami ukazującymi się u dołu ekranu w programach informacyjnych, m.in. w "Wiadomościach" i TVP Info. Autorzy podpisów nie ukrywa swoich sympatii do obozu PiS, przy jednoczesnej niechęci do PO, Nowoczesnej i innych ugrupowań niezwiązanych z prawicą.
Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Fot. TVP Info

"Zły" Frans Timmermans

'Frans Timmermans chce odebrać Polakom prawo do reformowania własnego kraju' - czytaliśmy TVP Info, gdy Komisja Europejska poinformowała o uruchomieniu artykułu 7 unijnego traktatu w związku z kontrowersyjnymi ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

ZOBACZ TAKŻE: Paskowy TVP Info znowu w formie. Oto najlepsze paski po decyzji KE wobec Polski>>>

Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Fot. TVP Info

TVP Info o antypolskiej koalicji

'Koalicja przeciwko Polsce - totalna opozycja i unijni biurokraci' - tak krytyczne głosy wobec zmian w polskim sądownictwie komentował 'paskowy' w TVP Info.

Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Fot. TVP Info

"Suwerenna polityka Polski przeszkadza innym"

Widzowie TVP Info mogli dowiedzieć się również, że 'suwerenna polityka Polski przeszkadza Berlinowi, Brukseli i politykom totalnej opozycji'.

Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Paski TVP po decyzji KE dot. uruchomienia artykułu 7 wobec Polski Fot. TVP Info

TVP Info znajduje przyczynę

Dlaczego Komisja Europejska domaga się od Polski uszanowania niezależności sądownictwa? TVP Info ma swoją interpretację. 'Po tym, jak Warszawa upomniała się o reparacje, Berlin i Bruksela podjęły ofensywę przeciwko Polsce' - mogliśmy przeczytać na pasku.

TVP Info TVP Info Fot. Gazeta.pl

"Nadzwyczajna kasta"

'Nadzwyczajna kasta nie chce reformy sądów, bo broni swoich przywilejów' - komentowało TVP Info dyskusje na temat ustaw o KRS i SN.

Pasek w TVP Info Pasek w TVP Info TVP Info

TVP Info o Zjednoczonej Prawicy

'Rząd Zjednoczonej Prawicy buduje silną pozycję Polski na świecie' - podawało TVP Info na pasku w październiku, w związku ze wspólną konferencją liderów prawicy - Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Pasek w TVP Info Pasek w TVP Info TVP Info

"Sukcesy rządu"

TVP Info wprost informowało też o 'Sukcesach rządu Zjednoczonej Prawicy'.

Pasek w TVP Info Pasek w TVP Info TVP Info

Zdanowska na konwencji PO

Relacjonując październikową konwencję Platformy Obywatelskiej na pasku można było przeczytać, że konwencję rozpoczęła 'oskarżona o poświadczenie nieprawdy prezydent Łodzi'.

O co chodzi? O sprawę prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO, której prokuratura w Gorzowie Wielkopolskim zarzuciła poświadczenie nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera.

Prezydent Hanna Zdanowska zapewnia, że jest niewinna. W oświadczeniu, wydanym w sierpniu, po tym, jak akt oskarżenia wpłynął do sądu, nazwała zarzuty absurdalnymi. Podkreśliła również, że sprawa nie ma żadnego związku ze sprawowaną przez nią funkcją.

Ewa Kopacz i pasek TVP Info Ewa Kopacz i pasek TVP Info Fot. Jakub Orzechowski /Arkadiusz Olen/Twitter

Kobiety do kuchni?

'Ewa Kopacz chwali te kobiety, które zamiast przygotowywać święta - stają przed Sejmem i sądami' - napisano na belce TVP Info.

Tak Telewizja Polska odniosła się do wypowiedzi byłej premier, która w grudniu na Radzie Krajowej podziękowała kobietom, uczestniczącym w protestach w obronie niezależności sądów. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

TVP Info o wizycie Donalda Tuska TVP Info o wizycie Donalda Tuska Fot. Gazeta.pl

Dostało się też Tuskowi

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy wziął udział w obchodach 11 listopada w Warszawie.

Informację o planowanej wizycie Tuska TVP Info skomentowało krótko: 'Tusk chciał sankcji dla Polski, nie rozliczył się z afer - teraz chce przyjechać na Święto Niepodległości'.

Paski w TVP Info Paski w TVP Info facebook.com/TymaczemwWiadomosciach [zdj. Piotr Salwowski]

Hiszpania i Puszcza Białowieska

'Bruksela pozwala Hiszpanom pałować ludzi, a nam zabrania zwalczać kornika drukarza' - taki pasek pojawił się w TVP Info w lipcu tego roku. Odnosił się do dyskusji na temat wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Protest lekarzy okiem 'Wiadomości' TVP Protest lekarzy okiem 'Wiadomości' TVP Fot. wiadomosci.tvp.pl

Postulaty rezydentów

Gdy w październiku lekarze rezydenci prowadzili strajk głodowy i domagali się m.in. zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB, 'Wiadomości' wyemitowały pasek: 'Początkujący lekarze żądają miliardów złotych'.

Ewa Bugała i ohydna belka TVP Info Ewa Bugała i ohydna belka TVP Info Fot. TVP Info

O protestach ws. sądów

'Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciw reformie sądownictwa' - takie zdanie pojawiło się na dole ekranu w TVP Info w lipcu. O kogo chodziło pracownikom Telewizji Publicznej? Wyjaśniła to Ewa Bugała:

'Twarzami sprzeciwu wobec sądownictwa są nawet ci, którzy publicznie poniżali ofiary przestępstw. Aktorka Dorota Stalińska broniła ściganego za pedofilię Romana Polańskiego, twierdząc, że nastolatki same pchają się do łóżek. Dziennikarz Jacek Żakowski wspierał zaś zalegającego z alimentami Mateusza Kijowskiego'.

Mariusz Błaszczak Mariusz Błaszczak TVP Info

Trump i opozycja

W lipcu w Sejmie odbywała się dyskusja nad odwołaniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Właśnie wtedy z wizytą do Polski przybył prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

'Platforma Obywatelska próbuje rozpętać polityczną burzę w dniu przyjazdu prezydenta USA' - skomentowało TVP Info. 

Konferencja PO i Nowoczesnej Konferencja PO i Nowoczesnej TVP Info

"Blamaż" opozycji

Wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy ogłosiły w listopadzoe PO i Nowoczesna. To poseł Rafał Trzaskowski z PO. Jeśli Trzaskowski wygra w wyborach na prezydenta stolicy, Paweł Rabiej miałby zostać wiceprezydentem.

A jak decyzję dwóch partii komunikowało swoim widzom TVP Info? Na pasku pojawiło się  stwierdzenie, że 'Schetyna i Petru próbują ratować twarz po blamażu'.

Debata nad wotum zaufania Debata nad wotum zaufania facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

Wotum nieufności

Gdy opozycja w grudniu złożyła wniosek o wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło, w TVP Info można było przeczytać: 'Politycy Platformy Obywatelskiej głosowali przeciwko Polsce, teraz chcą zostać polskimi ministrami'.

Było to odniesienie do europosłów PO, którzy głosowali za unijną rezolucją, w której stwierdzono, że PiS-owskie reformy sądownictwa stanowią zagrożenie dla praworządności.

Grzegorz Schetyna Grzegorz Schetyna facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

"Skompromitowana" PO

'Oświadczenie szefa skompromitowanej głosowaniem przeciwko Polsce Platformie Obywatelskiej' - tak TVP Info opisywało wystąpienie Grzegorza Schetyny.

Sejm Sejm facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

Zmiany w ordynacji

'Totalna opozycja chce zablokować przepisy, które zapewnią uczciwe wybory' - twierdził paskowy TVP Info, gdy PO, Nowoczesna i PSL protestowały przeciwko zmianom w kodeksie wyborczym.

TVP Info TVP Info facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

Polityka prorodzinna

TVP Info w sierpniu informowało o zwiększonej liczbie urodzeń w Polsce. Zasługę tę przypisano automatycznie polityce prorodzinnej rządu.

Prezydenckie weto Prezydenckie weto facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

Prezydenckie weto

Gdy w lipcu prezydent Andrzej Duda zawetował PiS-owskie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, w TVP Info stwierdzono, że ta decyzja 'zawiodła Polaków'.

TVP Info TVP Info facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

Reforma Sądu Najwyższego

W trakcie debat nad ustawą o Sądzie Najwyższym w lipcu wielu ekspertów wskazywało na niebezpieczeństwa związane z projektem.

Paskowy w TVP Info uznał jednak, że osoby, które są przeciwne zmianom proponowanym przez PiS, są jednocześnie przeciwko 'wyeliminowaniu korupcji i nadużyć'.

Kot prezesa Kot prezesa facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

Kot prezesa

W trakcie lipcowych demonstracji w obronie niezależności sądów, grupa protestujących wybrała się pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Nie zobaczyli tam prezesa PiS, za to uczestnicy i dziennikarze wypatrzyli w oknie... kota. Na pasku pojawił się napis: 'Kot prezesa twardo stawił czoła zwolennikom opozycji'.

'Nie da się ukryć' w TVP Info 'Nie da się ukryć' w TVP Info www.tvp.info

Rewolty i islamiści

W lipcu w programie 'Nie da się ukryć' w TVP Info telewidzowie poznali prawdziwą, zdaniem autorów, przyczynę ogólnopolskich protestów w obronie sądów.

- Polska jest liderem grupy krajów, które sprzeciwiają się lansowanej przez Brukselę i Berlin polityce przymusowej relokacji uchodźców - zaczął prowadzący. Jak powiedział, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans 'straszyli już Polaków sankcjami'.

Z materiału można było się dowiedzieć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości twardo mówi 'nie' w tej sprawie. - Dlatego unijni liderzy chętnie wspierają uliczne protesty, które mają doprowadzić do obalenia rządu w Warszawie - powiedział dziennikarz.

Dalej, jak łatwo się domyślić, wygrałaby Platforma Obywatelska, a kraj zalałby 'strumień islamskich imigrantów'.

TVP Info TVP Info facebook.com/paskiztvpinfo, TVP Info

"Koniec postkomunizmu"

Gdy przez Polskę w lipcu przetaczała się fala protestów przeciwko zmianom w sądownictwie, w TVP Info uznano uczestników manifestacji za zwolenników postkomunizmu.

Ewa Bugała na antenie TVP Info Ewa Bugała na antenie TVP Info TVP Info, facebook.com/paskiztvpinfo

O protestach

'Dziś w Polsce każdy może protestować, gdy rządził Tusk było inaczej' - taki pasek również pojawił się w TVP Info.

Więcej o: