Jedną z nominowanych fotografii jest zdjęcie wykonane 3 maja 2017 r. przez Ronaldo Schemidta z Agence France-Presse.
Na zdjęciu widać 28-letniego José Victora Salazara Balzę, płonącego podczas ostrych starć z policją, do których doszło w trakcie protestów przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro w Caracas w Wenezueli.
Ta fotografia została wykonana 15 marca 2017 r. przez Ivora Pricketta, związanego z redakcją "The New York Times".
Fotograf uwiecznił cywili z zachodniego Mosulu w Iraku, którzy ustawiali się w kolejce po pomoc. Miasto w lipcu zostało odbite przez iracką armię z rąk bojowników tzw. ISIS.
Tę fotografię wykonał 28 września 2017 r. Patrick Brown z Panos Pictures dla organizacji Unicef.
Brown sfotografował ciała muzułmańskich uchodźców Rohindża. Kilkadziesiąt osób zginęło, gdy łódź, którą próbowali opuścić Mjanmę, wywróciła się osiem kilometrów od plaży Inani w Bangladeszu. Na łodzi znajdowało się około 100 osób. Przeżyło jedynie 17.
Zdjęcie wykonał 12 lipca 2017 r. w Mosulu Ivor Prickett.
Najprawdopodobniej żołnierz wynosi małego chłopca z ostatniego kontrolowanego przez tzw. Państwo Islamskie rejonu w Mosulu. Dzieckiem zajęły się irackie siły specjalne.
Fotografia Toby'ego Melville'a z agencji Reuters pochodzi z 22 marca 2017 r. z Londynu.
Przypadkowa kobieta pomagała rannej kobiecie po tym, jak Khalid Masood wjechał w przechodniów na Moście Westminsterskim. W wyniku tego aktu terrorystycznego zginęło 6 osób, a 49 zostało rannych.
Autorem zdjęcia jest Adam Ferguson związany z "The New York Times". Fotografia została wykonana 21 września 2017 r. w Maiduguri w Nigerii.
14-letnia Aisha uciekła z rąk muzułmańskiej organizacji ekstremistycznej Boko Haram. Po tym, jak została porwana, członkowie grupy przygotowywali nastolatkę do przeprowadzenia samobójczego zamachu bombowego. Dziewczynce udało się zbiec.