Wielka akcja policji. Wpadło 170 mafiozów 'ndranghety. Przejęto ponad 50 mln euro

We wtorek w Niemczech i Włoszech przeprowadzono dużą operację przeciwko mafii z Kalabrii, czyli 'ndranghety. Aresztowano w sumie 170 osób. W ręce policji wpadł m.in. znany biznesmen ze Stuttgartu.
Międzynarodowa akcja Międzynarodowa akcja Twitter/BKA

Niemiecko-włoska akcja

Jak poinformował rzecznik prasowy Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) dziś we Włoszech i w Niemczech przeprowadzono dużą operację przeciwko mafii z Kalabrii.

W Niemczech w Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Nadrenii Północnej Westfalii i Hesji aresztowano jedenastu mężczyzn w wieku 36 - 61 lat.

Włoscy karabinierzy w akcji Włoscy karabinierzy w akcji Twitter/Arma dei Carabinieri

300 mafiozów za granicą

Zatrzymań w Niemczech dokonano na podstawie wystawionego przez włoskie służby europejskiego nakazu aresztowania. Akcja jest efektem wspólnego włosko-niemieckiego śledztwa przeciwko mafijnemu klanowi Farao-Marinc z okolic miasta Crotone.

Z informacji niemieckich śledczych wynika, że na terenie Niemiec działa co najmniej 300-tu członków tej grupy przestępczej. Terenem ich działania jest Badenia Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Turyngia oraz portowe miasta Hamburg i Bremerhaven.

Samochód włoskich karabinierów Samochód włoskich karabinierów Twiter/Arma dei Carabinieri

Znana postać aresztowana

Wśród aresztowanych jest m.in. Mario L. - znany biznesmen ze Stuttgartu, utrzymujący przed laty ścisłe kontakty z byłym burmistrzem tego miasta Guentherem Oettingerem. Obecnie Oettinger jest unijnym komisarzem ds. budżetu i zasobów ludzkich

Włosi patrolują nabrzeże Włosi patrolują nabrzeże Twiter/Arma dei Carabinieri

Skonfiskowano 50 mln euro

Podczas akcji we Włoszech i w Niemczech aresztowano dzisiaj 170 członków mafii. Skonfiskowano im majątek warty ponad 50 milionów euro.

Więcej o: