Wycieczkowiec uderzył w most na Renie. Przez kilka godzin ściągali pasażerów z pokładu

Statek pasażerski "Swiss Cristal" uderzył w filar mostu na rzece Ren. Przez kilka godzin ratownicy ściągali z pokładu pasażerów. Wśród nich są ranni - cztery osoby ciężko.
'Swiss Cristal' uderzył w filar mostu 'Swiss Cristal' uderzył w filar mostu MARCEL KUSCH/AP

Czterech pasażerów ciężko rannych

Statek pasażerski "Swiss Cristal" uderzył w filar mostu na rzece Ren w okolicach Duisburga na zachodzie Niemiec. Na pokładzie było 103 pasażerów i 26 członków załogi. Rannych zostało 27 osób, z czego czworo ciężko. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin.

"Akcja była skomplikowana"

W akcji ratunkowej brało udział 80 strażaków. Pasażerów ewakuowano na brzeg, podobnie jak rannych, których wcześniej opatrzono na statku. "Akcja była skomplikowana i ciężka, gdyż odbywała się na wodzie" - powiedział szef straży pożarnej w Duisburgu Oliver Tittmann. "Wypadek mógł mieć poważniejsze konsekwencje, biorąc pod uwagę znaczną liczbę osób na pokładzie uszkodzonego statku" - zaznaczył z kolei rzecznik miejscowej policji.

Część pasażerów płynęła dalej

Statek "Swiss Cristal" został odholowany przez podobną jednostkę należącą tego samego armatora. Większość pasażerów postanowiła kontynuować dalszą podróż do Holandii, natomiast część zrezygnowała z wycieczki. 

Autostrada zamknięta

Ze względów bezpieczeństwa autostrada A42 na odcinku obejmującym uszkodzony most została w obydwu kierunkach zamknięta, aż do czasu sprawdzenia stanu technicznego filarów

Więcej o: