Wczoraj PiS przedstawiło 6 spotów radiowych i jeden telewizyjny. W tych pierwszych Polacy skarżą się na sytuację w Polsce. Pod koniec każdego ze spotów radiowych słyszymy: ''Premierze, panu już dziękuję. Czas na odważne decyzje. Prawo i Sprawiedliwość''.
Politycy PiS zarzekają się, że to nie część kampanii wyborczej tylko kampania informacyjna. Jednak ich konstrukcja i przekaz nie różnią się od spotów pokazywanych przed wyborami.
PO krytykowała PiS za spoty. - To obchodzenie prawa - komentowała Joanna Mucha. A Janusz Palikot wypuścił własny spot. Bardzo podobny do klipu PiS-u.
Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>
Janusz Palikot dzień w dzień objeżdża Polskę. - Byłem już w 240 miejscowościach - chwalił się w TVP Info. Spotkania twarzą twarz z wyborcami to najlepszy sposób na budowę elektoratu. Jego podróże można jeszcze uznać za normalną partyjną praktykę - jego ugrupowanie buduje dopiero struktury. Inaczej jest z PiS-em.
Posłowie z partii Jarosława Kaczyńskiego w tym roku odwiedzają masowe poszczególne województwa w ramach akcji "Polska jest jedna. Rozmowy o Polsce". Byli już m.in. na Dolnym Śląsku i Kujawach. - Spotkania bezpośrednie to najskuteczniejsza metoda, żeby przekonać do siebie ludzi - zachwala poseł Łukasz Zbonikowski.
Na zdjęciu: prezes PiS w Radomiu, 25 czerwca. Zobacz galerię jego zdjęć z fanami >>
Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>
Mieszkańcy Warszawy mogli w zeszłym miesiącu zobaczyć na ulicach billboardy z Andrzejem Celińskim i Lechem Wałęsą. Przypominały one o wyborach z 4 czerwca 1989 roku.Celiński z ramienia Solidarności startował wtedy do Senatu.
Można by to potraktować, jako akcję promującą historię najnowszą. Jednak w tym samym czasie, gdy billboardy się pojawiły, Celiński ogłosił, że startuje do Senatu z Warszawy jako kandydat niezależny. Popiera go SLD.
Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>
Marek Borowski postanowił poinformować internautów, jak będziemy w tych wyborach głosować do Senatu. W klipie zamieszczonym na YouTubie wytłumaczył, że w tych wyborach będziemy wybierać senatorów w okręgach jednomandatowych.
Przypomina przy okazji, że on sam kandyduje do Senatu. - Dla przykładu powiem, że okręg, w którym ja kandyduję, to okręg składający się z pięciu dzielnic Warszawy. Kandyduję z tego okręgu, w którym miałem honor się urodzić - mówi. Borowski startuje jako kandydat niezależny popierany przez PO i SLD.
Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>
Kampanię prezydencką Grzegorza Napieralskiego zapamiętamy głównie z rozdawania przez niego jabłek robotnikom. Jeżeli takie akcje uznamy za znak szczególny kampanii, to Napieralski prowadzi agitację wyborczą już od dobrych paru miesięcy. W tym czasie:
- smakował oscypki,
Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
- zjechał do kopalni,
-
bawił się na placu zabaw
Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>
Mieszkańcy Warszawy w ostatnich dniach mogli znaleźć w swoich skrzynkach pocztowych książeczkę "Sprawozdanie senatora Zbigniewa Romaszewskiego''. W środku można przeczytać o jego działalności senatorskiej, prześledzić jego życiorys oraz osiągnięcia w polityce w ostatnich 20 latach.
Zbigniew Romaszewski startuje na senatora z Warszawy. Jest niezależny, ale popiera go PiS, z którym ściśle współpracuje. Jest jedyną osobą wybieraną do Senatu bez przerwy od 1989 roku.
Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>