Wybory 2011. 6 sposobów na kampanię przed kampanią

Kodeks wyborczy zabrania prowadzenia kampanii wyborczej przed ogłoszeniem daty wyborów przez prezydenta. Polscy politycy nie byliby sobą, gdyby nie obchodzili tego przepisu. Przedstawiamy sześć chwytów, które zastosowali przed tegoroczną kampanią.

Sposób na kampanię informacyjną

 

Wczoraj PiS przedstawiło 6 spotów radiowych i jeden telewizyjny. W tych pierwszych Polacy skarżą się na sytuację w Polsce. Pod koniec każdego ze spotów radiowych słyszymy: ''Premierze, panu już dziękuję. Czas na odważne decyzje. Prawo i Sprawiedliwość''.

 

Politycy PiS zarzekają się, że to nie część kampanii wyborczej tylko kampania informacyjna. Jednak ich konstrukcja i przekaz nie różnią się od spotów pokazywanych przed wyborami.

 

PO krytykowała PiS za spoty. - To obchodzenie prawa - komentowała Joanna Mucha. A Janusz Palikot wypuścił własny spot. Bardzo podobny do klipu PiS-u.

 

 

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Sposób na objazdy

Janusz Palikot dzień w dzień objeżdża Polskę. - Byłem już w 240 miejscowościach - chwalił się w TVP Info. Spotkania twarzą twarz z wyborcami to najlepszy sposób na budowę elektoratu. Jego podróże można jeszcze uznać za normalną partyjną praktykę - jego ugrupowanie buduje dopiero struktury. Inaczej jest z PiS-em.

 

Posłowie z partii Jarosława Kaczyńskiego w tym roku odwiedzają masowe poszczególne województwa w ramach akcji "Polska jest jedna. Rozmowy o Polsce". Byli już m.in. na Dolnym Śląsku i Kujawach. - Spotkania bezpośrednie to najskuteczniejsza metoda, żeby przekonać do siebie ludzi - zachwala poseł Łukasz Zbonikowski.

 

Na zdjęciu: prezes PiS w Radomiu, 25 czerwca. Zobacz galerię jego zdjęć z fanami >>

 

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Sposób na rocznicę

Mieszkańcy Warszawy mogli w zeszłym miesiącu zobaczyć na ulicach billboardy z Andrzejem Celińskim i Lechem Wałęsą. Przypominały one o wyborach z 4 czerwca 1989 roku.Celiński z ramienia Solidarności startował wtedy do Senatu.

 

Można by to potraktować, jako akcję promującą historię najnowszą. Jednak w tym samym czasie, gdy billboardy się pojawiły, Celiński ogłosił, że startuje do Senatu z Warszawy jako kandydat niezależny. Popiera go SLD.

 

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Sposób na poradnik

 

Marek Borowski postanowił poinformować internautów, jak będziemy w tych wyborach głosować do Senatu. W klipie zamieszczonym na YouTubie wytłumaczył, że w tych wyborach będziemy wybierać senatorów w okręgach jednomandatowych.

 

Przypomina przy okazji, że on sam kandyduje do Senatu. - Dla przykładu powiem, że okręg, w którym ja kandyduję, to okręg składający się z pięciu dzielnic Warszawy. Kandyduję z tego okręgu, w którym miałem honor się urodzić - mówi. Borowski startuje jako kandydat niezależny popierany przez PO i SLD.

 

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Grzegorz Napieralski w kopalni Zofiówka Grzegorz Napieralski w kopalni Zofiówka Fot. za TVP Info

Sposób na spotkania

Kampanię prezydencką Grzegorza Napieralskiego zapamiętamy głównie z rozdawania przez niego jabłek robotnikom. Jeżeli takie akcje uznamy za znak szczególny kampanii, to Napieralski prowadzi agitację wyborczą już od  dobrych paru miesięcy. W tym czasie:

 

- smakował oscypki,

Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta


- zjechał do kopalni,

TVP Info

-

bawił się na placu zabaw

 

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Sprawozdanie Zbigniewa Romaszewskiego Sprawozdanie Zbigniewa Romaszewskiego Fot. Gazeta.pl

Sposób na sprawozdanie

Mieszkańcy Warszawy w ostatnich dniach mogli znaleźć w swoich skrzynkach pocztowych książeczkę "Sprawozdanie senatora Zbigniewa Romaszewskiego''. W środku można przeczytać o jego działalności senatorskiej, prześledzić jego życiorys oraz osiągnięcia w polityce w ostatnich 20 latach.

 

Zbigniew Romaszewski startuje na senatora z Warszawy. Jest niezależny, ale popiera go PiS, z którym ściśle współpracuje. Jest jedyną osobą wybieraną do Senatu bez przerwy od 1989 roku.

 

Komentarze, sondaże, opinie. Obserwuj wybory na Facebooku >>

Więcej o: