Miejsca kaźni Krzysztofa Olewnika

Prawie dwa lata po porwaniu Krzysztof Olewnik był przetrzymywany przez bandytów. W końcu został zamordowany. Większość z tego czasu przesiedział przykuty w piwnicy domu Herszta bandy. Potem był uwięziony w szambie. Przedstawiamy miejsca, związane z porwaniem i więzieniem Olewnika.

Dom Krzysztofa Olewnika

Stąd, z domu w Drobinie pod Płockiem, w nocy z 26 na 27 października 2001 został porwany Krzysztof Olewnik.  W wersji przyjętej przez sąd porwania dokonali herszt bandy Wojciech Franiewski i trzech bandytów z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Dom, w którym przetrzymywano porwanego

W tym domu, a właściwie w jego piwnicy, Krzysztof Olewnik spędził 723 dni. Został tu przewieziony zaraz po porwaniu. Był przykuty łańcuchami do ściany. To dom letniskowy Franiewskiego w Kałuszynie.

Szambo, ostatnie miejsce uwięzienia

W połowie sierpnia 2003 roku porywacze przewieźli Krzysztofa Olewnika na działkę w miejscowości Dzbądz niedaleko Różana. Działka została kupiona przez Sławomira Kościuka za pieniądze z okupu. Tu był więziony aż do śmierci. Cały czas przykuty łańcuchami w betonowym szambie spędził tu 19 dni.

Miejsce ukrycia zwłok

50 metrów od miejsca gdzie pochowano zwłoki Krzysztof Olewnik został zamordowany. Na ekranie monitora, film z nagrany przez policję, podczas znalezienia zwłok. Prokuratura pokazała ten film na konferencji prasowej po wysłaniu aktu oskarżenia w sprawie porywaczy i zabójców do sądu. Olewnika zamordował piątego września 2003 roku Robert Pazik. Przy zbrodni był obecny Sławomir Kościuk. 28 października 2006 roku, dzięki jego zeznaniom, policja odkopuje zwłoki zawinięte w siatkę.

Więcej o: