Raporty Policyjni.pl [ARCHIWALIA]

Zebraliśmy dla was w jednym miejscu najważniejsze i najlepsze, naszym zdaniem teksty z serwisu Policyjni.pl. Co ważne, sprawy opisane w tych tekstach są nadal aktualne. Pewnie nie wszystkie

Policja polowała na tygrysa. Zginął weterynarz

Bezładna bieganina i strzelanina policji w środku miasta - tak wyglądało polowanie na tygrysa, który uciekł z cyrku Korona na warszawskim Tarchominie. W tej operacji, 11 lat temu, od policyjnej kuli zginął doświadczony weterynarz. Trochę później poległ również tygrys.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Jatka w ''Gamie''. Pięciu gangsterów rozstrzelanych

12 lat temu, 31 marca 1999 r., w lokalu na warszawskiej Woli doszło do brutalnej egzekucji bossów "'Wołomina". Był to punkt kulminacyjny bezpardonowej wojny gangów, jaka toczyła się wówczas w stolicy, a zarazem jeden z najbardziej krwawych epizodów w historii polskiej przestępczości zorganizowanej.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Najkrwawsza w historii akcja polskiej policji

To była najtragiczniejsza w dziejach polskiej policji akcja zatrzymania bandytów. Osiem lat temu, w nocy z 5 na 6 marca, o godzinie 0.42, antyterroryści ruszają do akcji w podwarszawskiej Magdalence. Chwilę potem wybucha bomba. Dwóch policjantów ginie a 16 zostaje rannych.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Krwawa jatka za więziennym murem

Trzej policjanci zabici, ranny aresztant i strażnik więzienny. Cztery lata temu Damian Ciołek, strażnik, pełniący służbę na wieżyczce w więzieniu w Sieradzu, ostrzelał z kałasznikowa policjantów i aresztanta. To była największa tragedia, jaka rozegrała się za więziennym murem w wolnej Polsce.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

"Nie faszerujemy psów narkotykami" [WIDEO]

W policji jest kilka typów psów służbowych, które są szkolone do wyszukiwania narkotyków, materiałów wybuchowych czy patrolowania. W ośrodku zajmującym się tresurą czworonogów udało nam się porozmawiać z policjantami, którzy zdradzili jak przebiega proces tresury służbowego psa.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Najkrwawszy napad na bank w historii Polski

Minęło 10 lat od najtragiczniejszego w historii Polski napadu na bank. 3 marca 2001 roku trzej bandyci bestialsko zamordowali ochroniarza i trzy kasjerki z filii Kredyt Banku w Warszawie przy ulicy Żelaznej. Zrabowali trochę ponad 100 tysięcy złotych.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Gwałciciel i zabójca zawisł. Ostatnia egzekucja w Polsce

23 lata temu odbyła się ostatnia egzekucja w Polsce. W więzieniu przy Montelupich w Krakowie został stracony Stanisław Czabański. Na śmierć skazał go Sąd Wojewódzki w Tarnowie.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Dwóch gangsterów i minister nie żyją. Została piękna kobieta

10 lat temu, w nocy z 11 na 12 kwietnia 2001 roku, na warszawskiej Saskiej Kępie, od strzału w głowę pada były minister sportu w rządzie AWS, Jacek Dębski. Nie odzyskawszy przytomności, po kilku godzinach umiera w szpitalu.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Nowy sposób na przemyt - narkotyki w łodziach podwodnych

Wypchane po brzegi kokainą, ponuro ochrzczone "trumnami", wybudowane w dżungli łodzie podwodne, mają tylko jedno zadanie - pokonać Pacyfik i dostarczyć tony narkotyku z Kolumbii na rynek amerykański.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>

Czym próbowali zatłuc policjantów

Pogrzebaczem, sztangą i hantlami, siekierą, maczetą, chochlą, widłami, mieczem, młotkiem, łomem, parasolem, tasakiem - policjanta można zaatakować wszystkim, co właśnie jest pod ręką. A w przypływie fantazji, wyzwać na pojedynek.

Cały tekst PRZECZYTAJ>>