Limuzyna na wstecznym, znikający samochód. Najdziwniejsze pościgi

Autobus szkolny, wózek golfowy, czołg - wszystko może posłużyć do ucieczki przed sprawiedliwością. W galerii najoryginalniejszych zbiegów znalazło się też miejsce dla mniej i bardziej udomowionych zwierząt, a nawet ducha.

Znikający autobus szkolny

Niemal każdy nastolatek przechodzi przez okres buntu. Nie u wszystkich przebiega on jednak równie burzliwie, co u tego młodego człowieka, który uzbrojony w miecz samurajski porwał szkolny autobus.

Szybcy i szykowni

Bohaterowie tego filmu udowadniają, że nawet uciekać przed policją można z klasą. Biała limuzyna pędząca autostradą z prędkością ponad 240 km/h wyznacza nowy kanon przestępczej elegancji.

Na sygnale za karetką

Wszyscy wiemy, że nie należy zostawiać kluczyków w stacyjce otwartego samochodu. Okazuje się, że do tej zasady powinni stosować się także kierowcy karetek.

Pancerny pościg

Czołg prowadzony przez szaleńca jest zdecydowanie w czołówce rzeczy, których wolelibyśmy nie spotkać na drodze. Na szczęście i tym razem obława zakończyła się sukcesem policji.

Auto-widmo

Jedyna w tym zestawieniu udana ucieczka. Sekretem powodzenia zbiega nie jest wyjątkowy pojazd, ale umiejętność rozpływania się w powietrzu.

Gonitwa bez pośpiechu

Życie nie zawsze przypomina film akcji. Trudno nie ulec frustracji, kiedy śpieszysz się do pracy, a na przed tobą ślimaczy się policyjny pościg.

Uciekają wozy kolorowe

Zapierający dech w piersiach pojedynek koni pociągowych i mechanicznych. Nie wiemy jak zakończył się ten malowniczy pościg, ale uciekinierom nie sposób odmówić fantazji.

Podmiejska corrida

Rozjuszony byk, który pojawił się na spokojnym osiedlu wprawił w konsternację nie tylko mieszkańców, ale też policjantów. Jak złapać zbiega, któremu nie można nawet przebić opon?

Uwaga, zebra na autostradzie!

Nie mniej problemów sprawiła mundurowym zebra, która uciekła z cyrku w Atlancie. Pozornie niegroźne zwierzę skutecznie zahamowało ruch na autostradzie.

W pogoni za meleksem

Ten ścigany miał wyjątkowego pecha do pojazdów. Najpierw usiłował ukraść podstawiony przez policję samochód, następnie zdecydował się na ucieczkę wózkiem golfowym. Finał łatwo przewidzieć.

Więcej o: