Tak NAPRAWDĘ wyglądało królewskie wesele! Zdjęcia zza kulis

Przyznajemy - te zdjęcia nigdy nie miały prawa powstać. I nie powstały. Kate Middleton nigdy nie mierzyła królewskiej korony w bieliźnie (jeszcze), Lady Gaga (raczej) nigdy nie tańczyła z księciem Karolem, a książę Harry nie obściskiwał tajemniczej blondynki w zakątkach Buckingham Palace (choć...). To sobowtóry i genialne inscenizacje. Znana angielska artystka Alison Jackson spreparowała sensacyjne zdjęcia z królewskiego wesela, którego jeszcze nie było. I choć wiemy, że to nieprawda, ogląda się je znakomicie.

Wężyk! Wesele rodem z brukowców

Jak naprawdę wygląda wesele na brytyjskim dworze? Czy rodzina królewska bawi się jak każda inna? Rozważania o ślubie Kate Middleton i księcia Williama to pożywka nie tylko dla mediów, ale także dla artystów, którzy sarkastycznie komentują ogólnarodowe szaleństwo. W tej dziedzinie bezapelacyjną królową jest Alison Jackson - mistrzyni prasowej mistyfikacji. Tym razem wzięła na celownik nadchodzącą ''imprezę stulecia''.

 

Na zdjęciu weselny "wężyk" prowadzi książę William, za nim panna młoda i książę Karol. Za nieznaną brunetką książę Harry i Lady Gaga. Na końcu królowa Elżbieta II, przed nią Elton John i David Beckham.

Mistrzyni mistyfikacji

Alison Jackson zaczęła tworzyć podrabiane zdjęcia ze znanymi gwiazdami po śmierci księżnej Diany. Jak mówiła po latach, zafascynował ją klimat masowej żałoby, jaka wtedy ogarnęła Wielką Brytanię.

 

Tak rozpoczął się znakomity cykl sfabrykowanych fotografii, które naigrują się z masowej potrzeby podglądania gwiazd. Jackson "portretowała" Tony'ego Blaira i jego żonę pluskających się w basenie, królową Elżbietę zmywająca naczynia, George'a W. Busha czytającego Koran do góry nogami, czy Madonnę prasującą swoją sukienkę.

 

Na zdjęciu książę William, David Beckham i książę Harry otwierają szampana na weselu.

Książę Harry i jego kolejna ''wybranka''

Tym razem z pomocą osób do złudzenia przypominających członków królewskiej rodziny i ich gości - zbiorowisko ikon brytyjskiej popkultury - Alison wyprawiła królewskie wesele rodem z brytyjskiego brukowca.

 

Na zdjęciu książę Harry (bohater wielu prasowych plotek na temat jego potencjalnych partnerek) obściskuje się z tajemniczą blondynką.

Elton John i Elżbieta II - disco-mezalians?

Elton John beztrosko tańczy z królową Elżbietą II. A w tle David BeckhamKate Middleton w świetle dyskotekowych kolorofonów.

Weselny tort

Młoda para kroi weselny tort. W tle goście i królewska rodzina.

Imprezowy zwierzak książę Karol

Alison Jackson spełnia marzenia mas. Jej fotografie przedstawiają sytuacje, które raczej nie mogłyby się wydarzyć, ale które wszyscy bardzo chcieliby zobaczyć.

 

Na zdjęciu dyżurna skandalistka amerykańskiego show-biznesu Lady Gaga wygina się na parkiecie przed księciem Karolem

Kilka słów o panu młodym...

Na żadnym weselu nie może zabraknąć przemowy świadka pana młodego pełnej pikantnych anegdotek o bohaterze wieczoru. Na zdjęciu Książę Harry opowiada weselnym gościom o swoim bracie. Na zdjęciu książę William w pełnej okazałości...

Kate przegląda się w królewskiej koronie

Według ostatnich sondaży, aż 59 proc. obywatelii Wielkiej Brytanii uważa, że to William - a nie jego ojciec - powinien zająć miejsce panującej od przeszło pół wieku królowej Elżbiety II.

Na zdjęciu: w lekko perwersyjnej wersji Alison Jackson, która doskonale gra na nastrojach Brytyjczyków, 29-letni książę w intymnej scenie pozwala żonie przymierzyć królewską koronę.

Królewska przymiarka

Książę Karol i synowie podczas przymiarki strojów przed ślubem i weselem.

Camilla i Karol znów w cieniu

Książę Karol i księżna Camilla spoglądają z niepokojem na królewską koronę. To właśnie Karol zajmuje pierwsze miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, ale dziś Brytyjczycy najchętniej widzieliby w tym miejscu księcia Williama.

Koniec marzeń o koronie?

Okładki gazet nie zostawiają wątpliwości, kogo media kreują na następcę Elżbiety II. Książę Karol nie wygląda na zadowolonego.

Książę William z przyszłym teściem

Tak przyszły pan młody wkupuje się w łaski rodziny swojej wybranki. Książę William myje samochód ojca Kate Middleton, Michaela.

William i panie Middleton

Klasyczna scena. Książę William pomaga zmywać matce swojej przyszłej żony. Humory dopisują,

Beckhamowie szukują się na ślub stulecia

Beckhamowie to ulubieni bohaterowie zdjęć Alison Jackson. Tutaj Victoria i David stroją się na wesele księcia Williama i Kate Middleton.