Dzień na zdjęciach: wtorek 12 kwietnia

50 rocznica lotu Gagarina, kolejny namiot pod Pałacem Prezydenckim, kontrowersje wokół wystawy PiS w Brukseli - tym dziś żyliśmy. 
Dzieci przyglądają się startowi modelu rakiety z okazji 50 rocznicy podróży Jurija Gagarina w kosmos Dzieci przyglądają się startowi modelu rakiety z okazji 50 rocznicy podróży Jurija Gagarina w kosmos AP/Dmitry Lovetsky

50 lat ludzi w kosmosie

50 lat temu Jurij Gagarin odbył pierwszą podróż w kosmos. Stał się od razu bohaterem Związku Radzieckiego, a jego sława przetrwała nawet upadek komunizmu. Dziś Gagarina nadal podziwiają Rosjanie, a w całym kraju trwają obchody rocznicy.

Namiot pod Pałacem Prezydenckim Namiot pod Pałacem Prezydenckim Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Wyborcza.pl

Kolejny namiot pod Pałacem

Dziś ponownie pojawił się przed Pałacem Prezydenckim namiot Solidarnych 2010. Nie chcą go jednak rozbijać, tylko przenosić od Pałacu do Placu Zamkowego i z powrotem. Poprzedni namiot został zdemontowany i zabrany przez policję.

Zaklejona wystawa PiS w PE

Otwarto dziś w Parlamencie Europejskim wystawę nt. rocznicy smoleńskiej katastrofy. Zorganizowali ją europosłowie PiS. Nie obyło się bez kontrowersji. Kwestorzy parlamentu nakazali zakleić podpisy pod zdjęciami. Europosłowie twierdzą, że to cenzura, kwestorzy odpowiadają, że podpisy były drastyczne.

Egzamin gimnazjalny w gimnazjum nr 5 w Warszawie Egzamin gimnazjalny w gimnazjum nr 5 w Warszawie Fot. Adam Kozak / Agencja Wyborcza.pl

Mała matura

Dziś setki tysięcy gimnazjalistów przystępuje do swojego pierwszego dużego egzaminu. Pisali test gimnazjalny z wiedzy humanistycznej - m.in. historii i języka polskiego. Tematem głównym testu był patriotyzm.


Street Art Festival w Katowicach Street Art Festival w Katowicach Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

Street Art Festival w Katowicach

W Katowicach trwa Street Art Festival zorganizowany przez Katowickie Biuro Starań o Europejską Stolicę Kultury 2016. Na zdjęciu tworzy Aryz z Hiszpanii.

Mała dziewczynka podczas demonstracji w Jemenie Mała dziewczynka podczas demonstracji w Jemenie AP/Muhammed Muheisen

Niespokojnie w arabskim świecie

W Jemenie od wielu miesięcy trwają starcia opozycji z władzami. Codziennie dochodzi do walk ulicznych. Dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem. Jak widać, odejścia prezydenta domagają się również najmłodsi.

Akcja Dla Szczęścia w Wielkiej Brytanii Akcja Dla Szczęścia w Wielkiej Brytanii AP/Edmond Terakopian

W Londynie za darmo was przytulą

W Londynie trwa Akcja Dla Szczęścia. Zwyczajny, anonimowy przechodzień może zostać za darmo przytulony. Wszystko dla szczęścia!