Dzień na zdjęciach: sobota, 26 lutego

Oczy całego świata zwrócone są w stronę północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, gdzie nieprzerwanie trwają zamieszki - na ulice wyszli mieszkańcy Libii i Jemenu, którzy nie przestają protestować przeciwko totalitarnym rządom. Zobacz co jeszcze działo się dzisiaj w Polsce i na świecie.

Ciąg dalszy rewolucji w Libii

Przeciwnicy Kaddafiego nie odpuszczają - kolejny dzień protestują, żądając upadku reżimu dyktatora. Opozycjoniści zajęli już wszystkie większe miasta w Libii oprócz Trypolisu. Kaddafi nie ma zamiaru ustąpić. USA zapowiedziały, że nałożą sankcję na Libię - ich forma nie jest jeszcze znana.

Emigranci masowo opuszczają Libię

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji podaje, że od poniedziałku z Libii wyjechało ponad 40 tys. osób. Są to głównie Egipcjanie, którzy przedostają się do Tunezji. Dzisiaj z Trypolisu odpłynął statek, który przewiózł na Maltę kilka tysięcy chińskich robotników.

Silvio Berlusconi Silvio Berlusconi AP Photo/Andrew Medichini

Silvio Berlusconi krytykuje Kaddafiego

- Kaddafi chyba rzeczywiście nie kontroluje sytuacji w kraju. Przyszłość Afryki Północnej jest niepewna - powiedział na konferencji prasowej premier Włoch, Silvio Berlusconi.

Szef włoskiego rządu, który jest uznawany za największego sojusznika libijskiego przywódcy w Europie, oświadczył, że jeśli wszystkie kraje będą zgodne, to położą kres rozlewowi krwi i wesprą naród libijski.

Protesty w Jemenie

Przez cały dzień trwają protesty w stolicy Jemenu, Sanie. Jest to kolejna, po Libii, Egipcie i Tunezji, rewolucja, która ma obalić reżim prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. W czasie dzisiejszych zamieszek dwie osoby zginęły. To podnosi liczbę ofiar jemeńskiej rewolty do 19.

Milano Fashion Week

W Mediolanie trwa Tydzień Mody. Na wybiegach swoje najnowsze kolekcje na sezon jesienno - zimowy 2011 prezentują najwybitniejsi projektanci mody m.in. Donatella Versace czy Roberto Cavalli. Na zdjęciu modelka w stroju Emporio Armaniego.

Srebro dla Kowalczyk na mistrzostwach świata

Justyna Kowalczyk była druga w biegu łączonym na narciarskich mistrzostwach świata w stolicy Norwegii. Nigdy wcześniej nie udało jej się stanąć na podium w tym mieście, więc, jak sama mówi, "odczarowała Oslo". Kolejny bieg Kowalczyk na mistrzostwach świata - w poniedziałek.

Więcej o: